1 : 4
(0:0)
Manchester City
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Druhý polčas na Anfield Road už ponúkol bohatú gólovú nádielku. Výborný vstup do druhého dejstva malo City, ktoré v 49. minúte išlo do vedenia zásluhou Gündoğan. V 63. minúte domáci narozdiel od hostí pokutový kop premenili a to vďaka Salahovi. Potom sa však znova presadil Gündoğan, ďalej sa k nemu pridali ešte Sterling a Foden a tak Liverpool prehral doma vysoko 1:4!

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok večera!

90+3

90+2

Predsa len to ešte bol aj rohový kop zo strany hosťujúceho celku, ten však Liverpool dokázal ubrániť.

90+1

Hostia sú pri lopte a už len kombinujú na svojej polovici ihriska, netreba sa nikam zbytočne ponáhľať.

90

V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

89

Čoskoro sa naplní aj riadny hrací čas. Niečo málo sa však určite ešte nadstaví.

88

Sme už v záverečnej časti tohto zápasu. O všetkom je rozhodnuté, na domácich tvárach vidno sklamanie.

87

Napokon sme sledovali rohový kop Liverpoolu, ale ten nič zaujímavého neponúkol.

86

Domáci celok je momentálne pri lopte, ale nedarí sa mu v prechode na útočnú polovicu.

85

Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Andrew Robertson, prichádza Kostas Tsimikas.

84

Zvyšok zápasu sa tak bude už len dohrávať. Liverpool dnes bude musieť prehltnúť túto prehru s aktuálnym lídrom súťaže.

83

Manchester City dal gól!
A je definitívne rozhodnuté o osude tohto zápasu, toto je už v podstate tak trocha aj debakel pre domáci celok! PHIL FODEN sa dostal k lopte, krásne sa uvoľnil v pokutovom území a presnou strelou dáva štvrtý gól hostí v tomto zápase – 1:4!

82

Postupne sa však už hostia dostávajú na útočnú polovicu, domáci sa teda musia brániť.

81

City je pri lopte, smerom dopredu sa teraz neponáhľa a čelí vysokému napádaniu zo strany súpera.

80

Necelých desať minút zostáva do konca druhého polčasu. Bude z toho ešte dráma?

78

Liverpoolu už veľa času na dva góly nezostáva, navyše hostia sú veľmi nabudení a neboja sa naďalej útočiť.

77

No ale pozor! Je tu tretí gól hosťujúceho tímu v tomto zápase a ten už môže znamenať definitívu. Brankár Alisson si to dnes u svojich spoluhráčov zrejme poriadne ako sa hovorí vyžerie, pretože aj tento gól ide čisto na jeho triko. Allison zle rozohral loptu, ktorý nabil priamo na kopačku Silvu, ten poslal loptu na nabiehajúceho RAHEEMA STERLINGA pred bránu a hlavičkou ju dopravil do siete – 1:3!

76

Manchester City sa však rovnako nebojí ešte zaútočiť, snáď nás čaká ešte zaujímavý zvyšok tohto zápasu.

75

Predsa len, čas sa už pomaličky začína krátiť a Liverpool tak bude musieť smerom dopredu začať aj riskovať.

74

Znova tak domáci celok bude musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Uvidíme, či sa to Liverpoolu znova podarí.

73

Hostia znova vyhrávajú o jeden gól! City sa dostáva späť do vedenia a brankár Alisson si veru tento gól za klobúk nedá, keďže vznikol po jeho hrubej chybe v rozohrávke, Foden následne vysunul presnou prihrávkou do šance ILKAYA GÜNDOĞANA a ten po druhýkrát v tomto zápase prekonáva brankára Alissona – 1:2!

72

Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Riyad Mahrez, prichádza Gabriel Jesus.

71

Hosťujúci Stones dopravil loptu do domácej siete, ale po porade s VAR tento gól uznaný byť nemohol, pretože sa preukázateľne jednalo o ofsajd.

70

Žltú kartu dostáva Fabinho (Liverpool FC).

69

Jürgen Klopp spravil hneď dve výmeny. Liverpool má určite ambície v tomto zápase vyhrať.

68

Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Curtis Jones, prichádza James Milner.

68

Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Thiago Alcântara, prichádza Xherdan Shaqiri.

67

Ani jeden z trénerov ešte nestriedal. Práve noví hráči na ihrisku to ešte môže celé poriadne oživiť.

66

Momentálne sledujeme rýchle útočné výpady na oboch stranách. Snáď teda ešte presné zásahy uvidíme.

65

Mahrezov center putoval len k pripraveným obrancom domáceho tímu. Liverpool sa už rovnako snaží o prechod na útočnú polovicu.

64

Začína sa teda v tomto zápase odznova. Uvidíme, ako sa to bude celé ďalej vyvíjať.

63

Liverpool dal gól!
Je vyrovnané! Loptu si na biely bod postavil sám faulovaný MOHAMED SALAH a poslal ju do opačnej strany, než sa hodil brankár Ederson – 1:1!

62

Žltú kartu dostáva Rúben Dias (Manchester City).

62

Bola nariadená penalta pre domáci celok! Je tu druhý pokutový kop v tomto zápase a tento je na strane domáceho tímu, Dias fauloval Salaha a Liverpool má veľkú šancu na vyrovnanie!

61

Liverpool vie byť stále veľmi nebezpečný na útočnej polovici, ale musí si dávať pozor na rýchle brejky zo strany súpera.

60

Hodina z tohto stretnutia na Anfield Road je už minulosťou. Aktuálnemu lídrovi súťaže vyšiel vstup do druhého polčasu a momentálne vyhráva 1:0!

59

City pohodlne rohový kop ubránilo a získava lopty na svoje kopačky.

58

Za krátku dobu sa domáci futbalista Jones opäť dostal do zakončenia, v tomto prípade musela hosťujúca defenzíva zasahovať a na poslednú chvíľu odvrátila loptu na rohový kop!

57

Brankár Ederson sa dostal k centrovanej lopte od rohovej zástavky a rozohráva ju na svojich spoluhráčov.

56

Centrovaná lopta od Alexander-Arnolda bola tečovaná a domáci budú ešte zahrávať rohový kop.

55

Po rýchlom prechode do útoku zakončoval domáci futbalista Jones, ale jeho strelecký pokus smeroval vysoko nad bránu hostí.

54

Toto bol faul zo strany hosťujúceho Fodena, lopta tak zostáva na domácich kopačkách.

53

Hosťom sa však darí držať domáci celok ďaleko od svojej brány, o ničom však v tomto zápase ešte nemôže byť rozhodnuté.

52

Liverpool je už pri lopte a snaží sa o prechod na útočnú polovicu.

51

Foden sa dostal k lopte a snažil sa pripraviť šancu pre Sterlinga, čo sa mu však nepodarilo. Škoda pre hostí, táto situácia vyzerala celkom nebezpečne.

50

Na rade je teda domáci celok, ktorý bude musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Času má k tomu ešte k dispozícií dosť.

49

Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Výborný vstup hostí do druhého polčasu, keď City založilo rýchly protiútok, prvú strelu z vnútra pokutového územia ešte Alisson výborným zákrokom zneškodnil, ale k odrazenej lopte sa dostal ILKAY GÜNDOĞAN a upratal ju do siete – 0:1!

48

City sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky, je to presne tak ako aj v prvom polčase. Aj keď je zrejme priskoro konštatovať, ale gólové hody asi v tomto zápase nečakajme.

47

My teda dúfame, že v druhom polčase sa už dočkáme presného zásahu. Momentálne je pri lopte Liverpool a operuje na útočnej polovici.

46

Druhý polčas na Anfield Road je už v plnom prúde, výkop mal domáci celok. Ani jeden z trénerov nestriedal.

46

Začal sa druhý polčas.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo tohto šlágru na Anfield Road je už minulosťou. Napokon sme v ňom presný zásah nevideli, ale šance mali oba celky. Liverpool mal dve gólové príležitosti, keď najprv v ideálnej pozícii poslal Mané hlavičku vysoko nad a potom hostí zachránil výborným zákrokom brankár Ederson pri streleckom pokuse od Firmina.

Ešte väčšiu šancu na strelenie gólu mali hostia, keď v 37. minúte zahrával penaltu Gündoğan, ale nepodarilo sa mu ju premeniť. Po prvom polčase je tak stav bez gólový, ten druhý sa začne približne o 18:33.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+1

V prvom polčase sa nadstavujú 2 minúty!

45

Alcântarov priamy strelecký pokus bol tečovaný na rohový kop. Ten už domáci aj realizovali, ale nič zaujímavého neponúkol. Teraz čakáme na údaj o nadstavenom čase.

44

Ešte prebieha krátka porada hráčov domácich a už by sa malo pristúpiť k realizácii spomínaného priameho kopu.

43

Cancelo fauloval a domáci získavajú priamy kop z celkom dobrej pozície. Uvidíme, ako s ním dokážu naložiť.

42

Sme už v záverečnej časti prvého polčasu. Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, ale nič zaujímavého nevidíme.

41

Hostia si pýtali druhý pokutový kop v tomto zápase, Rodri ukazoval hlavnému rozhodcovi, že jeden z domácich zahral rukou, ale rozhodca Oliver je iného názoru.

40

Necelých päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Stále je to bez gólov na oboch stranách, aj keď šance na jeho strelenie mali oba tímy.

39

Zakrátko opäť sledujeme kombináciu domáceho celku na útočnej polovici.

38

Sledovali sme rýchly brejk domáceho celku, ale hosťujúca obrana včas zasiahla.

37

Ale nestalo sa tak! Loptu si na biely bod postavil Gündoğan, ale svoju strelu poslal vysoko nad bránu domáceho celku! To bola priam katastrofálne zahratá penalta a na prvý gól v tomto zápase tak stále čakáme!

36

Bola nariadená penalta pre hostí! Fabinho poslal v pokutovom území nedovolene k zemi Strelinga a hostia majú veľkú šancu ujať sa vedenia!

35

K lotpe sa však už dostávajú hostia a snažia sa o postupný prechod smerom dopredu.

34

Liverpool po realizácii rohového kopu kombinuje na útočnej polovici.

33

Zakrátko si domáci futbalisti rohový kop zopakujú, stalo sa tak po odvrátenom centri od Alexandera-Arnolda.

32

Polhodina z tohto stretnutia na Anfield Road je už minulosťou. Zatiaľ čakáme na úvodný presný zásah, ale domáci už mali dve príležitosti na otvorenie skóre.

31

Nasledoval ešte rohový kop domáceho tímu, ale ten už nič zaujímavého neponúkol.

30

Druhá veľká šanca pre domácich a tá je ešte väčšia ako tá prvá! Firmino sa dostal v pokutovom území hostí k odrazenej lopte, napálil ju z voleja pod brvno, ale Ederson vytiahol fantastický zákrok!

29

Liverpool sa snaží o postupný prechod na útočnú polovicu, čelí však vysokej napádavke zo strany hosťujúceho celku.

28

Gündoğanov center nebol nijak nebezpečný a bude to len odkop od Alissonovej brány.

27

Útočník domácich Mané sa vrátil pomôcť do defenzívy a previnil sa faulom. Je tu priamy kop pre hosťujúci celok.

26

Teraz sledujeme kombináciu Liverpoolu, hostia sa musia brániť na svojej polovici ihriska.

25

Snáď bude podobných situácií len pribúdať a čoskoro by sme mohli vidieť aj presný zásah.

24

Konečne! Je tu prvá zaujímavá situácia v tomto zápase a do vedenia mohol ísť domáci celok! Alexander-Arnold poslal presný center na hlavu Maného, ktorý však pred bránou súpera poslal loptu len vysoko nad!

23

Na obraze hry sa naďalej nič nemení, oba tímy chcú hrať aktívne, ale defenzívy sú pozorné.

22

Dostávame sa do druhej polovice prvého polčasu. Stále čakáme na niečo zaujímavé, väčšia aktivita je na strane hostí.

21

Liverpoolu sa nepodaril prechod na útočnú polovicu, znova tak sledujeme kombináciu hostí.

20

Nepresná rozohrávka hostí na útočnej polovici, k lopte sa formou autového vhadzovania dostáva Liverpool.

19

Do pokutového územia domácich sa snažil preniknúť Mahrez, ale loptu tam už na svojich spoluhráčov nedostal.

18

Spomínaná kombinácia nič zaujímavého nepriniesla, pri lopte je už Liverpool, ktorý sa zatiaľ nikam neponáhľa.

17

Čoraz aktívnejšie hrá hosťujúci celok. Aktuálny líder súťaže kombinuje pred pokutovým územím svojho dnešného súpera.

16

Mahrezov center domáca obrana odvrátila do bezpečia, City môže pokračovať vo svojom útočnom ťažení.

15

Štvrťhodina zápasu je už preč, dlhšiu dobu už drží loptu na svojich kopačkách hosťujúci celok.

14

Chcelo by to už taký prvý poriadnejší impulz, ktorý by oživil toto stretnutie. Zatiaľ len sledujeme kombináciu oboch aktérov zápasu.

13

Aj naďalej je pri lopte City, ale hosťom sa nedarí v prechode do prechodu na útočnú polovicu.

12

Hostia vďaka vysokému napádaniu získali loptu a takisto sa snažia o postupný prechod na útočnú polovicu.

11

Pri lopte je teraz domáci celok, ktorý sa snaží o postupný prechod na útočnú polovicu. Defenzíva hostí je však veľmi pozorná.

10

Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia je už minulosťou. Stále sledujeme vysoké nasadenie oboch celkov, ale čakáme na prvú zaujímavejšiu ak­ciu.

9

City znova kombinuje na útočnej polovici, ale prízemný center smeroval len k pripravenému brankárovi Alissonovi.

8

Hostia poslali tečovanú prihrávku do pokutového územia, ale domáca obrana úspešne zasiahla a vyváža loptu do bezpečia.

7

Oba celky sa po strate lopty snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky. Snáď toto vysoké tempo vydrží počas celého stretnutia.

6

Medzičasom sa už vrátil späť na ihrisko hosťujúci Gündoğan, ktorý je teda v poriadku a tréner hostí nemusel siahnuť k vynútenému striedaniu.

5

Momentálne sledujeme kombináciu domáceho celku, ktorý sa snaží o postupný prechod na útočnú polovicu. City na nič nečaká a okamžite vysoko napáda súperovu rozohrávku.

4

Hra sa teraz musela prerušiť, na ihrisku zostal ležať hosťujúci Gündoğan. Prebehlo jeho ošetrenie a dianie v prvom polčase tak môže pokračovať ďalej.

3

Žltú kartu dostáva Thiago Alcântara (Liverpool FC).

2

Manchester City kombinoval na útočnej polovici, následne došlo k faulu zo strany domácich a hostia ešte môžu pokračovať vo svojom útočnom ťažení.

1

Prvý polčas tohto stretnutia sa už naplno začal, výkop mal hosťujúci celok, ktorý dnes hrá v modrých dresoch, domáci v červených.

1

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom futbalu. Dnes je na programe šláger 23. kola anglickej Premier League na Anfield Road, kde domáci Liverpool privíta predbežného lídra súťaže Manchester City. Určite nás tak čaká zaujímavé stretnutie, pri ktorého sledovaní sa snáď nudiť nebudeme. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, krátko pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.

Úvodné zostavy:

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, J. Henderson ©, Robertson – Th. Alcântara, Wijnaldum, Jones – M. Salah, Firmino, Mané

Náhradníci: Adrián – Kabak, Milner, Oxlade-Chamberlain, Origi, N. Phillips, Shaqiri, N. Williams, Tsimikas

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – B. Silva, Rodri, Gündoğan – Mahrez, Sterling ©, Foden

Náhradníci: Steffen – Bernabé, Jesus, B. Mendy, Laporte, Doyle, García, Fernandinho, F. Torres

Rozhodca: Oliver – Burt, Bennett

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Liverpool FC a Manchester City. Začiatok preteku je na programe o 17:30.

Cez víkend pokračuje 23. kolo anglickej Premier League. Na Anfield Road v Liverpoole uvidíme veľký šláger, domáci celok bude hostiť Manchester City. Liverpool má momentálne na svojom konte 40 bodov a to z 22 zápasov. Posledná forma domácich však nieje taká, aká by mala byť. Liverpool prehral napríklad v poslednom zápase 0:1 s Brightonom a táto prehra, ako aj nedávna s Burnleym znamená veľkú bodovú stratu. Manchester City je momentálne lídrom súťaže a to má oproti svojmu dnešnému súperovi jeden zápas k dobru. Naopak, forma hostí je výborná, posledných 9 zápasov vyhrali a držia sa na čele tabuľky.

Tento zápas je zrejme bez favorita. Verme, že uvidíme kvalitné stretnutie. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.