2 : 4
(2:3)
FC Spartak Trnava
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

S konštatovaním, že v dohrávke 18.kola futbalovej Fortuna ligy prehral ViON Zlaté Moravce na domácom trávniku so Spartakom Trnava 2:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok soboty. Dočítania priatelia!

90+5

90+4

Strela Jána Vlaska z približne 20 metrov bola zblokovaná domácim obrancom.

90+3

Na domácich už je badať výrazný úbytok fyzických síl.

90+2

Jeden z hráčov Trnavy ostáva ležať na trávniku po kontakte s Balajom a musí byť ošetrovaný. Je to Jakub Grič, no už je v poriadku a bude pokračovať v zápase.

90+1

Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Filip Balaj (FC ViOn Zlaté Moravce).

90+1

Dva fauly v krátkom slede za sebou.

90

Obrovská šanca hostí! Dani Iglesias sa v šestnástky domáceho tímu zbavil Menicha, tvrdo vystrelil, ale Chovan mu výborným zákrokom pokazil gólovú radosť!

89

Otvorená obrana je doslova pozvánkou pre hostí z Trnavy, tí však už šikovne zbierajú aj cenné sekundy.

88

Vlasko sa výborne dostal do pozície pred Chovanom. Namiesto strely volil ešte prihrávku na Iglesiasa, ale tá mu nevyšla podľa jeho predstáv.

88

Z hranice šestnástky sa z voleja oprel do strely domáci kanonier Filip Balaj, ale lopta mu vôbec nesadla a končí ďaleko od trnavskej bránky!

87

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Peter Kolesár, prichádza Daniel Iglesias.

87

Žltú kartu dostáva Denis Duga (FC ViOn Zlaté Moravce).

87

Žltú kartu dostáva Peter Kolesár (FC Spartak Trnava).

86

Tomáš Ďubek skončil po súboji v strede poľa na trávniku, následne Duga poslal k zemi Cabrala. Výsledkom sú žlté karty Kolesára a Dugu.

85

Kyziridis z rohu našiel prihrávkou Tomáša Ďubeka, no strela kapitána ViOnu bola zblokovaná.

84

Martin Kovaľ si po ľavej strane urobil priestor na strelu, jeho krížnu delovku ale Grič vyhlavičkoval na rohový kop!

83

Bamidelemu bol odpískaný útočný faul, dopredu pôjdu hráči domáceho tímu, chýba im však iskra a väčšia agresivita. Je možné, že ich výkon v druhom polčase je ovplyvnený nedávnym prekonaním koronavírusu.

82

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Samuel Benovič, prichádza Sebastian Kóša.

81

Trnava po zisku lopty na vlastnej polovici okamžite štartuje do útoku s pomerne veľkým počtom hráčov. Obrana ViOnu tak musí byť neustále v strehu a nemôže sa zapájať príliš do podpory ofenzívy.

80

Desať minút do konca riadneho hracieho času, stav zápasu je stále 2:4, očakávaný nápor Zlatých Moraviec stále neprichádza.

79

ViOn opäť kombinuje na polovici Trnavy.

78

Žltú kartu dostáva Johnson Nsumoh (FC Spartak Trnava).

77

Trnava sa v druhom polčase stále výborne bráni, domáci sa na rozdiel od prvého polčasu smerom dopredu vôbec nedarí.

76

Martin Kovaľ v prvej útočnej akcii po príchode na trávnik, prihrávka mu však nevyšla ideálne.

75

Začína sa posledná štvrťhodina dnešného zápasu, domáci potrebujú dať čo najskôr kontaktný gól, ak teda chcú dnes bodovať.

74

Žltú kartu dostáva Dobrivoj Rusov (FC Spartak Trnava).

74

Žltú kartu dostáva Tomáš Ďubek (FC ViOn Zlaté Moravce).

74

Nepríjemné zákroky na oboch stranách. Ďubek inkasuje žltú kartu.

73

Následne však nevydarený Bamideleho center zaplachtil pod brvno domácej bránky, Adrián Chovan sa musel poriadne natiahnúť, aby loptu vyškriabal na rohový kop!

72

Nsumoh z ľavej strany centrom našiel Bamideleho, ale ten loptu netrafil ideálne.

71

Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Tomče Grozdanovski, prichádza Martin Kovaľ.

70

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Martin Bukata, prichádza Ján Vlasko.

70

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Stanislav Olejník, prichádza Johnson Nsumoh.

69

Väčšia polovica druhého polčasu je za nami, ViOn stále prehráva na domácom trávniku so Spartakom Trnava 2:4.

68

Zakončenie domácich v podaní Balaja minulo pravú tyč Rusovovej bránky.

67

Domácim hráčom sa kráti čas na kontaktný gól, ale očakávaný tlak ViOnu zatiaľ neprichádza.

66

Matúš Turňa si v obrane šikovne pomohol napálením lopty do protihráča. Tá končí za čiarou a odkopávať ju tak bude Dobrivoj Rusov.

65

Domáci futbalisti sa snažia o kombináciu pred šestnástkou Trnavy, tá sa však bez väčších problémov bráni.

64

Podobný súboj na opačnej strane, Benovič fauloval Balaja a dopredu pôjdu hráči Moraviec.

63

Grozdanovski v strede poľa fauloval Olejníka, dopredu tak pôjdu znovu Andeli z Trnavy.

62

Denis Duga hľadal šikovnou prihrávkou na hrot Filipa Balaja, ale toho spoľahlivo pokryl český stopér Trnavy Filip Twardzik. Následne lopta skončila v rukaviciach Rusova.

61

Hrnčár sa z prvej snažil nájsť nabiehajúceho Čögleya, všetko však vyriešil Bamidele, ktorý výborne čítal hru.

60

Máme za sebou hodinu dnešného zápasu, Zlaté Moravce stále prehrávajú so Spartakom Trnava 2:4.

59

Dlhý center na pravú stranu hľadal Dávida Hrnčára, lopta po zákroku obrancu hostí končí za postrannou čiarou.

58

Domáci futbalisti kombinujú v strede poľa.

57

Loptu má v moci znovu domáci gólman Adrián Chovan, ktorý ju rozohráva. Druhý polčas zatiaľ nemá tempo ako prvá časť zápasu.

56

Bamidele po strete s Čögleyom ostáva ležať na trávniku, faul to však podľa názoru hlavného rozhodcu nebol.

55

Viacero nepresností v týchto momentoch na oboch stranách. Navyše po Hrnčárovej snahe o prienik bol odpískaný faul.

54

Duga faulovaný v strede poľa.

53

Domáci sa síce snažia smerom dopredu čo to vymyslieť, zatiaľ im ale chýba tempo z prvého polčasu.

52

Saymon Cabral sa opäť na pravej strane dostal cez Chrena, ktorý ho dnes už musí mať plné zuby. Následný polocenter polostrela v podaní Brazílčana bol nepresný.

52

Vysoký center Petra Kolesára končí v moci pozorného Adriána Chovana.

52

Olejník faulovaný na ľavej strane, Kolesár bude zahrávať ďalší priamy kop Trnavy.

51

Ďubekov rohový kop neznamenal pre obranu Spartaka v tomto momente žiadny vážnejší problém.

51

Päťdesiat minút zápasu je za nami, ViOn na domácom trávniku prehráva s Trnavou 2:4.

50

Center Filipa Balaja z pravej strany bol zblokovaný na rohový kop.

49

Nuž, krátko po začiatku druhého polčasu môže Ľuboš Benkovský svoje taktické plány úplne prekopať.

48

Trnava dala gól!
K exekúcii pokutového kopu sa postavil skúsený FILIP TWARDZIK. Loptu poslal do pravej strany, Chovan na vybral do ľava, Trnava vedie už 4:2!

48

Žltú kartu dostáva Martin Chren (FC ViOn Zlaté Moravce).

47

Saymon Cabral prenikol s loptu do šestnástky ViOnu, Chren zo fauloval a bude to pokutový kop!

47

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

46

Úvodný výkop druhého polčasu patrí hráčom domáceho celku.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase prehrávajú Zlaté Moravce so Spartakom Trnava 2:3. Druhý polčas sa začne približne o 15:05.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Žltú kartu za protesty dostáva jeden z členov domáceho realizačného tímu.

45+1

Obrovská chyba domácej obrany, trojica hráčov Trnavy sa rútila na Chovana. Z pravej strany zobral na seba zodpovednosť YUSUF BAMIDELE ISA a obstrelil brankára domáceho tímu!

45+1

Chrenov jemný center na hranicu šestnástky nenašiel adresáta.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne jednu minútu.

45

Domáci trošku zaváhali na vlastnej polovici, dokázali to však napraviť a snažia sa o rýchly protiútok.

44

Domáci hráči znovu kombinujú v strede poľa.

43

Koštrna parádnym centrom z ľavej strany našiel Olejníka, ktorého hlavička končí tesne nad brvnom Chovanovej bránky!

42

Ďubek sa znovu snažil o kolmicu do šestnástky súpera, tentoraz mu to nevyšlo podľa predstáv.

41

Peter Kolesár skúsil z priameho kopu strelu na bránku. Adriánovi Chovanovi sa lopta síce vyšmykla, ale na druhý pokus ju dokázal skrotiť vo svojich rukaviciach.

40

Žltú kartu dostáva Jozef Menich (FC ViOn Zlaté Moravce).

39

Kolesár sa z prvej snažil o center na Olejníka, bolo to však nepresné.

38

Ďubekova kolmica za obranu hostí končí v moci Rusova, ale bolo doslova len tak tak.

37

Peter Kolesár z pravej hranice šestnástky našiel ideálnym centrom MARTINA BUKATU, ktorý hlavičkou k pravej tyči pridáva svoj druhý gól v dnešnom zápase!

37

Dlhý center domácich sa Balaj opäť snažil sklepnúť na spoluhráča, tentoraz mu to však nevyšlo ideálne.

36

Rohový kop hostí neznamenal pred Chovana vážnejší problém, navyše sa hostia po chvíli ocitli v postavení mimo hru.

35

Na opačnej strane pohrozil strelou zvnútra šestnástky Koštrna, lopta však bola Dugom zblokovaná na rohový kop.

34

Tomáš Ďubek z priameho kopu loptu fantasticky zatočil na hlavu Jozefa Menicha, ktorý výborne zakončil k ľavej tyči. Rusov však takisto skvelým zákrokom vytlačil loptu vedľa svojej bránky!

33

Priamy kop domácich, približne 40 metrov od bránky Trnavy.

32

Domáci futbalisti ViOnu znovu kombinujú a stredom poľa sa snažia dostať na dostrel trnavskej bránky.

31

Máme za sebou polhodinu dnešného zápasu, pri rieke Žitave už Zlaté Moravce vedú nad Trnavou 2:1.

30

Zlaté Moravce dali gól!
Martin Tóth našiel prihrávkou Filipa Balaja, ktorý loptu predĺžil na ALEXANDROSA KYZIRIDISA, ktorý krížnou strelou nedal Rusovovi šancu na úspešný zákrok!

30

Bukata nepríjemným sklzom poriadne prebrúsil Grozdanovského členok, žltá karta to v tomto momente nebude.

29

Filip Twardzik v strede poľa fauloval Filipa Balaja, dopredu tak pôjdu znovu domáci futbalisti.

28

Saymon Cabral je mimoriadne aktívny, opäť sa presadil na pravej strane a šikovnou strelou preveril pozornosť Adriána Chovana.

28

Ďalší center Kolesára do priestoru pred Chovanovou bránkou, tam však hostia faulovali a dopredu tak pôjdu Zlaté Moravce.

27

Kolesárova vysoká lopta na zadnú tyč hľadala Saymona Cabrala, no pred hráčom hostí loptu odvážne na rohový kop vyboxoval Adrián Chovan.

26

Grozdanovski sa nechal na ľavej strane obísť súperom, následne už musel voliť záchrannú brzdu. Hostia majú výhodu priameho kopu.

25

Saymon Cabral sa však tentoraz na pravej strane obtočil okolo Chrena, perfektným centrom našiel MARTINA BUKATU v šestnástke domácich a ten loptu pohodlne usmernil k pravej tyči Chovanovej bránky!

24

Snaha o dlhý center pre Cabrala, Chren výborne prečítal zámer hostí a loptu včas zastavil.

23

Polovica prvého polčasu je za nami, Zlaté Moravce vedú na Trnavou zatiaľ 1:0.

22

Domáci futbalisti opäť kombinujú na polovici súpera, medzi Ďubekom a Gričom vzniká menší konflikt. Obaja kohúti si vyslúžili rázny dohovor od hlavného rozhodcu.

21

Grozdanovski trošku zazmätkoval pred vlastnou šestnástkou, všetko však v spolupráci s Ďubekom zvládol vyriešiť.

20

Tomáš Ďubek opäť parádnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Dávida Hrnčára, ktorý bol ešte tiesnený Twardzikom. Hrnčár z ľavej strany strelou pod brvno preveril pozornosť Dobrivoja Rusova, ktorý podržal svoj tím výborný zákrokom.

19

Útočnú šancu Trnavy opäť zastavila nepresná prihrávka na Olejníka.

18

Žltú kartu dostáva Filip Balaj (FC ViOn Zlaté Moravce).

17

Trnavský brankár Rusov bol atakový pri rozohrávke, Filip Balaj si vyslúžil žltú kartu.

16

Bolestivý stret medzi Bukatom a Čögleyom, fauloval hráč Trnavy.

15

Hra sa prelieva zo strany na stranu, ale presnosť v kombinácii stále chýba.

14

V týchto momentoch sledujeme viacero nepresností na oboch stranách.

13

Domáci futbalisti sú znovu pri lopte a snažia sa kombinačne dostať na polovicu súpera.

12

Parádna akcia domáceho tímu, dlhý center za obranu hostí našiel DÁVIDA HRNČÁRA, ktorý obstrelil Rusova a pridáva svoj šiesty gól v aktuálnej sezóne!

11

Menšie zaváhanie pred šestnástkou Trnavčania dokázali napraviť a následne sa rútili do rýchleho protiútoku, Bamideleho center z ľavej strany však bol nepresný a hostia strácajú loptu.

10

Máme za sebou 10 minút dnešného zápasu, Zlaté Moravce hrajú s Trnavou zatiaľ nerozhodne 0:0.

9

Ďalší priamy kop hostí, tentoraz z ľavej strany. Kolesár výborne našiel Griča, ktorý loptu jemne nadvihol a tá len tesne minula ľavú tyč Chovanovej bránky!

8

Turňa hľadal lobom spoluhráča, ktorý sa síce k lopte nedostal, ale Trnava napriek tomu ostáva pri lopte.

7

Ďubek hľadal centrom hlavu Filipa Balaja, no center skúseného futbalistu nebol dostatočne presný.

6

Rýchla akcia domácich po ľavej strane, center kapitána Tomáša Ďubeka však bol zblokovaný na rohový kop.

5

Kolesár centrom z priameho kopu našiel hlavu Jakuba Griča, no zakončenie trnavského futbalistu bolo malinou pre domáceho Adriána Chovana.

5

Hostia majú výhodu priameho kopu z pravej strany, takmer od postrannej čiary.

4

Dugovu prihrávku sa Balaj snažil sklepnúť na Dávida Hrnáča, no lopta napokon končí za postrannou čiarou.

3

Zlatomoravčania aktuálne kombinujú na polovici súpera, prihrávka Petra Čögleya však bola nepresná.

2

Tentoraz od svojej bránky rozohráva loptu domáci brankár Adrián Chovan.

2

Prvá útočná snaha hosťom nevyšla ideálne, lopta sa následne vracia až ku Dobrivojovi Rusovovi, ktorý ju vykopáva ďaleko od svojej bránky.

1

Výkop zápasu patrí hráčom Spartaka Trnava.

1

Oba tímy máme na trávniku, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

Príjemný dobrý deň zo Zlatých Moraviec, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z dohrávky 18.kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce privítajú na domácom štadióne hráčov FC Spartak Trnava. Zápas sa začína o 14:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Zlatým Moravciam vyšla jesenná časť súťaže výborne, v tabuľke im patrí štvrté miesto so ziskom 24 bodov. Počas zimnej prestávky však zverencov trénera Luboša Benkovského poriadne potrápil koronavírus, aj preto ViON odohral iba jediný prípravný zápas (prehra s Podbrezovou 0:2). V kádri výrazné zmeny nenastali, pribudol Marek Švec z DAC Dunajská Streda. ViOnu sa podarilo v kádri udržať aj jedenásťgólového top strelca jesene Filipa Balaja.

Trnave patrí po jeseni v tabuľke piate miesto so ziskom 24 bodov. V tíme hostí nastal počas zimnej pauzy poriadny prievan. Odišiel tréner Norbert Hrnčár, ktorého nahradil Michal Gašparík mladší. Z kádra odišli: Erik Pačinda, Marek Václav (obaja prestup, FC Košice), Birkir Valúr Jónsson (koniec hosťovania, HK Kópavogs), Dimitris Konstantinidis (ukončenie zmluvy, Olympiakos Nicosia), Mário Mihál (hosťovanie, FC Petržalka). Naopak pribudli Kristián Koštrna (prestup, voľný hráč), Filip Twardzik (prestup, MFK Karviná), Milan Ristovski, Daniel Iglesias (obaja hosťovanie, NK Rijeka), Dejan Trajkovski (prestup, voľný hráč).