3 : 2
(2:0)
Manchester United
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Tak to bol fantastický zápas, ktorý napokon skončil víťazstvom Lipska nad United výsledkom 3:2 a domáce mužstvo zahájilo oslavy postupu, naopak na strane hostí zavládlo veľké sklamanie. Všetko pritom vyzeralo dlho celkom jednoznačne. V prvom polčase boli lepší domáci a do dvojgólového vedenia ich poslal Angelino s Haidarom. V druhom polčase boli lepší hostia, Fernandes nastrelil aj brvno a šance nevyužili McTominay alebo Greenwood. Tretí gól však na druhej strane strelil striedajúci Kluivert a všetko vyzeralo jednoznačne. Lenže potom po faule Konatého na Greenwooda premenil penaltu Fernandes a o chvíľu na to strelil kontaktný gól Pogba. V samom závere mal Manchester obrovský tlak a vlastný gól si takmer po Pogbovom centre strelil Mukiele, ale Gulacsi predviedol zákrok zápasu. Lipsko si tak zahrá osemfinále Ligy majstrov a Manchester United čaká iba play-off Európskej ligy. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc!

90+4

90+4

Pogba centroval z pravej strany a Mukiele si takmer strelil vlastný gól, Gulacsi predviedol fantastický zákrok a zachránil pravdepodobne Lipsku postup!

90+3

Lipsko nedostalo loptu pod kontrolu, takže hostia majú šancu na veľký tlak v posledných minútach.

90+2

Pogbov center zachytil Gulacsi, ale ešte sa tam nepríjemne zrazil s Orbanom.

90+1

Ešte štyri minúty nádeje pre United a už môžu útočiť, lebo domáci boli v ofsajde.

90

Beží nám posledná minúta riadneho hracieho času a Lipsko má loptu v moci čo najďalej od svojej brány.

89

Následne aj Rashford sa uvoľnil po prihrávke Pogbu, ale strela letela len do stredu a Gulacsi nemá problém.

88

McTominay skúšal strelu hneď z prvej, ale nemalo to žiadnu šancu na úspech, lebo strieľal v tiesni.

87

Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Angeliño, prichádza Marcel Halstenberg.

85

Domácim sa darí držať loptu na útočnej polovici a zatiaľ nepúšťajú United pred Gulacsiho.

84

No vyzerá to na veľmi rušný záver, Lipsko stratilo trojgólové vedenie v priebehu dvoch minút a vedie už iba o gól.

82

Manchester United dal gól!
Tak to je neuveriteľné, United chýba už iba gól! Hostia rozohrávali rohový kop, na ktorý naskočil najvyššie PAUL POGBA, ktorého hlavičku tečoval Konaté a lopta skončila za Gulcasim. Gól potvrdil aj VAR. Asistencia: Fernandes

81

Žltú kartu dostáva Tyler Adams (RB Lipsko).

80

BRUNO FERNANDES potvrdil svoju výbornú úspešnosť ako pokutový exekútor a loptu poslal k ľavej tyči, kým Gulacsi skočil k opačnej!

79

Konaté teraz celkom jednoznačne a zbytočne stiahol Greenwooda v pokutovom území, takže United ešte môže do hry vrátiť penalta!

78

Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Aaron Wan-Bissaka, prichádza Timothy Fosu-Mensah.

78

Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Victor Lindelöf, prichádza Axel Tuanzebe.

77

Žltú kartu dostáva Victor Lindelöf (Manchester United).

76

United už musí vrhnúť posledné sily do útoku, niečo približne štvrťhodinu pred koncom zápasu sú ich šance na postup mizerné.

75

Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Kevin Kampl, prichádza Tyler Adams.

74

Opäť to vyzeralo celkom zaujímavo pre hostí, ale nakoniec to Lipsko zvládlo bez inkasovaného gólu.

73

Ďalšia strela na bránu od Fernandesa a Gulacsi boxuje na roh pre United.

72

Greenwood sa zvládol uvoľniť v pokutovom území cez Konatého a vyslal prízemnú strelu, ale maďarský brankár znova vyrazil strelu hosťujúceho útočníka.

70

United mohol vrátiť do hry McTominay, ale Gulacsi predvádza ďalší vynikajúci zákrok a nepúšťa čisté konto.

69

Tím RB Lipsko práve strelil gól! No a na druhej strane strieľa pravdepodobne definitívne postupový gól JUSTIN KLUIVERT, ktorý zostal absolútne nepokrytý pred De Geom a nabehol si na center Angelina! Krajný obranca Lipska je tak mužom zápasu, pretože Angelino okrem gólu má na konte aj dve asistencie. Asistencia: Angelino

68

Gulacsi sa ani nepohol, ale zakončenie Fernandesa bohužiaľ pre United končí na brvne!

67

Shaw bol faulovaný vo veľmi dobrej pozícii, takže Bruno Fernandes dostane z priameho kopu ešte lepšiu pozíciu ako pred chvíľou.

66

Fernandes dostal priestor v strede poľa a tak vyskúšal svoju dobre umiestnenú strelu k ľavej tyči, ale Gulacsi drží dvojgólový náskok Lipska.

65

Nkunkuho vysunul Angelino, ale výborne si splnil defenzívne povinnosti Pogba.

64

Rashford už nechce na nič čakať, vyskúšal strelu z veľkej diaľky, ale neletela na bránu Gulacsiho.

63

Žltú kartu dostáva Harry Maguire (Manchester United).

62

Žltú kartu dostáva Justin Kluivert (RB Lipsko).

61

Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Luke Shaw, prichádza Brandon Williams.

61

Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Nemanja Matić, prichádza Paul Pogba.

60

Shaw teraz rozohral katastrofálne a jeho center skončil hneď na prvom protihráčovi.

59

Treba však povedať, že domácim výsledok úplne vyhovuje a je len na United, aby čím skôr strelili kontaktný gól.

58

Kluivert sa postaral o prvý útočný výpad, ale jeho center na Poulsena bol zblokovaný Lindelofom.

57

Už taktizuje aj Nagelsmann, ktorý sa snaží podporiť zatiaľ neviditeľný útok Lipska v druhom polčase.

56

Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Dani Olmo, prichádza Justin Kluivert.

56

Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Emil Forsberg, prichádza Yussuf Poulsen.

55

Fernadesovi sa ju konečne podarilo rozohrať podľa predstáv a Maguireovi chýbalo iba pár metrov, aby sa dostal do veľkej šance.

54

Nkunku potiahol Rashforda, preto už niekoľká dobrá štandartka pre United v dnešnom zápase.

53

Fernandesov center odvrátil Kampl a ani nasledujúce nákopy nepriniesli žiaden úspech.

52

Olmo takticky podržal loptu a vypýtal si faul, preto sa Lipsko na chvíľu dostane spod tlaku.

51

Tentokrát bol odzbrojený Greenwood od lopty, keď sa už chystal na center, takže ani z tohto útoku nič nie je.

50

Hostia pokračujú v aktivite na začiatku druhého polčasu, avšak ani rohy im zatiaľ príliš nepomáhajú.

49

Fernandes rozohrával rohový kop, ale bol odvrátený do bezpečia z pohľadu domácich.

48

van de Beek mohol dostať spoluhráča do dobrej šance, avšak jeho prihrávky bola v dôležitý moment zblokovaná.

47

Rashford bol opäť pokrytý Orbanom, takže Wan-Bissakova prihrávka bola neúspešná.

46

Solksjaer reaguje na nepriaznivý vývoj a do hry posiela van de Beeka namiesto krídelníka Tellesa.

46

Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Alex Telles, prichádza Donny van de Beek.

46

Začal sa druhý polčas.

Je za nami prvý polčas boja o postup medzi Lipskom a Manchestrom United. Domáci sú už jednou nohou v play-off, pretože ich do dvojgólového vedenia poslali Angelino s Haidarom. Lipsko ešte k tomu strelilo gól, ktorý nebol uznaný Orbanovi pre tesný ofsajd a Forsberg spálil veľkú šancu. Za hostí mal pravdepodobne najväčšiu šancu ešte na začiatku zápasu Greenwood, inak sa nepískala v prospech United penalta po ruke Orbana vo vlastnom pokutovom území. United potrebuje v druhom polčase aspoň vyrovnať, ale bude to mať s týmto výkonom veľmi ťažké. Druhý polčas začína približne o 22:06.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Hostia zasa poslali loptu až dozadu na Maguirea a Lindelofa, takže zrejme sa už k strele hostia nedostanú.

45+1

Tak sa nám nadstavujú ešte dve minúty, ale nevyzerá to, že by sa hostia ešte dostali do nejakej veľkej šance.

45

Lipsko malo k dispozícii ešte jeden roh, z voleja zakončoval Kampl, ale chýbala tomu jednoznačne presnosť.

44

Wan-Bissaka si poradil v súboji s Angelinom a zastavil útok Lipska.

43

Žltú kartu dostáva Luke Shaw (Manchester United).

42

Všetko je zatiaľ zblokované obranou Lipska, ktorá dokáže riešiť takéto pozície v dnešnom zápase.

41

Mukiele teraz radšej takticky fauloval Rashforda, ale hostia tak majú opäť k dispozícii rozohrávku z dobrej pozície.

40

Lipsko sa po dlhšej dobe dostalo dopredu, ale všetko bolo zakončené nepresným centrom do šestnástky.

39

McTominay konečne naštartoval rýchleho Rashforda, ktorý však mal proti sebe rýchle vracajúcu sa domácu obranu a Orbanovi sa ho podarilo zastaviť.

38

Hostia tak teraz pravdepodobne boli obratý o pokutový kop, z ktorého mohli streliť kontaktný gól.

37

Orban teraz zahral rukou pri odkope, ale hlavný rozhodca Lahoz si to zrejme nevšimol a z následného roku sa už pískal faul Maguirea.

36

Hosťom nepomáhajú ani štandartky, ktorým sa Lipsko zatiaľ bráni s veľkým prehľadom.

35

Žltú kartu dostáva Marcel Sabitzer (RB Lipsko).

34

Lipsko je v ofenzíve oveľa nebezpečnejšie, ale už sa nám aspoň vyrovnáva štatistika držania lopty.

33

Tak hostia už takmer znova prehrávali o tri góly, zatiaľ ich šťastie stále drží v tomto zápase.

32

Žltú kartu dostáva Nordi Mukiele (RB Lipsko).

31

No a z neho nakoniec padol aj gól, ktorý však je neuznaný pre tesný ofsajd, v ktorom sa ocitol Orban. Potvrdil to VAR, keďže maďarský obranca bol v tesnom postavení mimo hry, keď Konaté hlavičkoval do tyče, od ktorej sa odrazila lopta k stopérovi domácich a ten ju dorazil do prázdnej brány.

29

V poslednej chvíli zasiahol Shaw pred Olmom, inak z toho mohla byť tutovka pre domácich. Lipsko bude mať aspoň roh.

28

Teraz to hostia skúšajú cez ľavú stranu Matiča a Tellesa, ale ani jeden center neprešiel do pokutového územia.

27

Telles sa ujal rozohrania štandartnej situácie, ale jeho center letel presne na Gulacsiho, ktorý zachytil loptu do rukavíc.

26

Zatiaľ je to veľmi opatrné od United smerom dopredu, preto stále útočia do sformovanej obrany Lipska.

25

Shaw nenašiel presnou prihrávkou Tellesa, preto budú vhadzovať domáci.

24

Lenže Konaté následne predviedol fantastickú prácu v defenzíve a z následného rohu sa dostal k hlavičke Greenwood, ale zakončil nad bránu Gulacsiho.

22

Rashford bol zastavený Konatém nedovoleným spôsobom, preto budú mať hostia zaujímavý priamy kop.

21

Lipsko sa už nemusí nikam ponáhľať, preto sa na chvíľu stiahlo a prenechalo iniciatívu United, ktorí drží loptu.

20

Máme za sebou úvodných dvadsať minút a Lipsko na ihrisku pôsobí oveľa lepším dojmom ako anglické mužstvo, takže ich vedenie je absolútne zaslúžené.

19

Fernandes bol zastavený nedovoleným spôsobom, keď ho na zem poslal Kampl, takže hostia zostanú pri lopte.

18

Haidara teraz sa ocitol na chvíľu na zemi, takže sa nám prerušila hra.

17

Emil Forsberg sa ocitol v obrovskej šanci po centri Haidaru, ale tesne minul pravú žrď. Teraz pri United stáli všetci svätí, lebo už to mohlo byť rozdielom triedy.

16

Obrana Lipska funguje zatiaľ veľmi dobre a United má veľké problémy s prechodom do ofenzívy.

15

Center tentokrát bez problémov zachytil De Gea a môže založiť rozohrávku hostí.

14

Manchester United je zrazu vo veľkých problémoch, pretože už usí doťahovať až dvojgólové vedenie Lipska.

13

Tím RB Lipsko práve strelil gól! No tak to je úžasný futbal, ktorý predvádza Lipsko v úvodnej štvrťhodine a prináša im aj druhý gól! Znova to bol vybudovaný útok, keď sa lopta z pravej strany dostala až na ľavú stranu na Angelina, ktorý poslal center na zadnú žrď a tam si zvládol nabehnúť a úspešne zakončiť AMADOU HAIDARA! Asistencia: Angelino

11

Hostia sa ubránili a teraz dostávajú hru aspoň na polovicu, kde sa bojuje o loptu.

10

Lipsko pokračuje v tlaku na útočnej polovici a má k dispozícii aj prvý rohový kop..

9

Dobrá šance pre Greenwooda, ktorý sa prepracoval až k strele, ale Gulacsi podržal domácich a pripísal si prvý zákrok.

7

Zatiaľ domáci pokračujú v dobrej hre z úvodu a hlavne dominujú v držaní lopty.

5

Žltú kartu dostáva Bruno Fernandes (Manchester United).

4

Sme zvedaví na reakciu United, ktorý sa môže z tohto nečakaného gólu dlhšie spamätávať.

3

Kto by to bol povedal, že gól v takto dôležitom zápase uvidíme už v druhej minúte. Každopádne zápasu tento rýchly gól by mohol pridať ešte väčšiu šťavu.

2

Tím RB Lipsko práve strelil gól! Tak to je neuveriteľný začiatok zápasu! Domáci kombinovali a nevyzeralo to ako nebezpečný útok, ale Sabitzer sa zmocnil lopty a rozmyslel si prihrávku, ktorou našiel nabehnutého ANGELINA a ten zakončil krásne k vzdialenejšej tyči! De Gea nemal šancu zareagovať na perfektné zakončenie ľavého obrancu Lipska. Asistencia: Sabitzer

1

Veľký šláger a boj o postup nám odštartoval, výkop mali domáci, ale už loptu Lipsko stratilo po nepresnej rozohrávke z obrany.

1

Obidve mužstvá sú už na hracej ploche, o chvíľu vypukne boj o postup.

Vítam vás pri sledovaní jedného z ťahákov dnešného večera Ligy majstrov a tým je súboj Lipska proti Manchestru United. Zápasu skupiny H pridáva aj fakt, že sa ním rozhodne o postupujúcom do play-off. Za istých okolností sa z postupu môžu po zápase radovať obidve mužstvá, tým pádom by bol z hry vonku PSG. Lipsko ani Manchester United sa tak nemá na čo šetriť, v hre je ich futbalová európska budúcnosť.

RB Lipsko: Nemecké mužstvo zvládlo v skupine dvakrát poraziť turecký Basaksehir, keď Lipsko v hre o postup udržal gól Sorlotha na 4:3 v nadstavenom čase. Raz sa Lipsku podarilo poraziť aj PSG po obrate v domácom prostredí, ale v Paríži tesne neuspeli a v Manchestri utrpeli veľký debakel od United. V príprave na dnešný dôležitý zápas Lipsko remizovalo 3:3 v Allianz Aréne s Bayernom vo fantastickom zápase. Napriek tomu, že Red Bull v zápase dvakrát vyhrával, nedokázal vyhrať, a preto sa stále nachádza na druhom mieste v tabuľke Bundesligy.

Manchester United: Hostia sa po kolísavom v úvode v Premier League predsa len dostávajú do dobrej formy. V Lige majstrov ich môže najmä mrzieť prekvapujúca prehra na pôde Basaksehiru a aj posledný nezvládnutý zápas na Old Trafford proti PSG. Inak by už pred dnešným zápasom mali výbornú pozíciu, ktorá by im dávala možno aj istotu postupu. Lenže opak je realitou a United dnes čaká veľmi náročný zápas, v ktorom za žiadnych okolností nemôže prehrať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.