1 : 3
(1:1)
Paríž Saint-Germain
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

PSG vyhralo veľmi dôležité stretnutie. Postup má vo vlastných rukách. Ak porazí Istanbul Başakşehir, tak postupuje. Manchester United musí v Lipsku neprehrať. Na postup mu bude stačiť aj remíza, ale ak prehrá a PSG vyhrá, „Red Devils“ končia v Lige majstrov a putujú do Európskej ligy. Nateraz vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

90+4

90+2

PSG si vybojovalo šancu rozhodnúť v poslednom kole o postupe. Situácia vyzerá tak, že Manchester United, RB Lipsko a aj PSG majú po piatom kole zhodne po deväť bodov. PSG ale hrá doma s Başakşehirom, čo je najľahší žreb a United cestuje na pôdu Lipska.

90+1

Paríž dal gól!
Hostia definitívne rozhodujú o troch bodoch. Domáci už naozaj hrali spomínaný vabank, a tak PSG prešlo do rýchleho brejku. Kylian Mbappé krásne prihral do vápna, Rafinha Alcântara loptu spred de Geu ešte prihral a voľný NEYMAR mal pred sebou prázdnu bránku.

90+1

Nadstavujú sa 4 minúty.

90

Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Abdou Diallo, prichádza Idrissa Gueye.

90

Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Aaron Wan-Bissaka, prichádza Odion Ighalo.

89

Alex Telles centroval dobre, k hlavičke sa tlačili Harry Maguire a Scott McTominay, ale do brejku prešli hostia. Neymar bol razom sám pred de Geom, krížnou strelou minul bránku.

88

Lopta už je späť v hre. Domáci sa snažia prejsť zo stredu poľa do vápna súpera. Tam si neprebral loptu Donny van de Beek, avšak Thilo Kehrer zbytočne zariadil roh pre United.

87

Hostia naťahujú čas. Jeden z hráčov PSG potrebuje ošetrenie, takže sa nehralo takmer minútu.

86

„Red Devils“ cítia, že dnes môžu získať aspoň bod, čo by im teoreticky aj stačilo. Síce by im to nezaistilo postup, no v poslednom dueli by stačila remíza.

85

Donny van de Beek centroval sprava do pokutového územia, pred jeho spoluhráčmi vo vzduchu dominoval Marquinhos.

84

Manchester United aj v oslabení ukazuje, že chce aspoň vyrovnať. Momentálne išiel dopredu Harry Maguire, zakončoval nepresne Bruno Fernandes.

83

Gól mal tentoraz na hlave Bruno Fernandes. Predviedol veľmi dobrý výskok a hlavičku nasmeroval k žrdi, fantasticky zasiahol Keylor Navas.

82

Dostali sme sa do poslednej desaťminútovky. Manchester United bude musieť hrať pomaličky vabank, inak dnes bod nezíska.

81

Paul Pogba poslal veľmi dobrú strelu spred pokutového územia, jeho pokus smeroval nad bránku Keylora Navasa, ale iba o niekoľko centimetrov.

80

Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Edinson Cavani, prichádza Donny van de Beek.
Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Anthony Martial, prichádza Mason Greenwood.

79

Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Marco Verratti, prichádza Rafinha Alcântara.

78

Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Alessandro Florenzi, prichádza Thilo Kehrer.

76

Neymar po jednom zo súbojov ostal ležať na ihrisku, potreboval aj ošetrenie, no zdá sa, že bude v poriadku.

75

Pätnásť minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže oslabený Manchester United so stretnutím ešte niečo urobiť?

74

Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Paul Pogba.

72

PSG sa okamžite usadilo s loptou na útočnej polovici ihriska. Bude veľmi zaujímavé sledovať ako sa k tomuto stavu postaví Manchester United.

71

Toto je nevyspytateľnosť futbalu v plnej kráse. Manchester United bol takmer 25 minút druhého polčasu lepším tímom, no zahodil niekoľko tutoviek. Razom PSG využilo prakticky ojedinelú akciu na možnosť ísť do vedenia a zakrátko bol vylúčený Fred. Všetko sa za necelých 120 sekúnd naklonilo v prospech tímu trénera Tuchela.

70

Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Fred (Manchester United). Brazílčan vylúčeniu síce v úvodnom dejstve ušiel, teraz už nie. Prepadol a musel zastaviť kontru PSG za každú cenu. Po druhej žltej nasleduje červená.

69

Hostia prečkali šance domácich a teraz strieľajú gól, po ktorom idú znova do vedenia. Prvotný center z rohu sa v podaní Neymara neujal, ale lopta sa vrátila pred bránku a kapitán MARQUINHOS ju zblízka dostal do siete.

68

Mitchel Bakker mohol z ničoho-nič ako striedajúci hráč vrátiť skóre PSG. Zľava vošiel do šestnástky a poslal veľmi dobrú strelu po trávniku. David de Gea ju s námahou vytesnil.

66

Marcus Rashford dostal krásnu kolmicu do šestnástky súpera, kde bol pri lopte prvý. Obišiel aj Keylora Navasa, lenže už bol vo veľkom uhle a nedokázal trafiť bránku.

65

Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Moise Kean, prichádza Mitchel Bakker.
Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Leandro Paredes, prichádza Ander Herrera.

64

Neymar poslal loptu do vápna súpera, kde si ju prebral Alessandro Florenzi a centroval na zadnú žrď. Marquinhos v záklone hlavičkoval do brvna.

63

Strely: 9 – 6

62

Tentokrát sa Edinson Cavani vybral na ľavé krídlo, kde si prebral prihrávku a poslal loptu pod seba. Domáci pokračujú v kombinácii.

61

Edinson Cavani momentálne v hre pokračovať nemohol, mávalo a neskôr aj pískalo sa jeho ofsajdové postavenie.

60

Ubehla hodina stretnutia. Manchester United mal niekoľko šancí na otočenie skóre. PSG je po zmene strán o dosť menej aktívny ako by mal byť.

59

Žltú kartu dostáva Marco Verratti (Paríž Saint-Germain).

58

Po veľkej šanci Cavaniho sa ešte k dorážke dostal Anthony Martial. Mal výbornú pozíciu, avšak obrancovia PSG jeho zakončenie zablokovali.

57

Edinson Cavani dostal kolmicu za obranu PSG, ušiel obrancov a videl, že Keylor Navas je vyššie z bránky, takže Kostaričana prehodil. Loptu nasmeroval do brvna!

56

Kombinácia ofenzívnych hráčov Manchestru United nevyšla ideálne, Anthony Martial si nedokázal spracovať dlhý pas.

55

Domáci hráči sa ako keby nechcú zmieriť s tým, že PSG bude kontrolovať loptu, takže útočia a sú veľmi aktívni.

53

Roh získali domáci hráči až po ďalšej akcii, hlavný arbiter píska útočný faul, čiže zakončenie sa nezrodilo.

52

Uruguajčan sa ešte hneval na rozhodcov, pretože chcel rohový kop, nakoľko podľa neho sa lopty dotkol Abdou Diallo nachádzajúci sa vedľa neho.

51

Marcus Rashford centroval z pravého krídla, v šestnástke si hľadal priestoru Edinson Cavani. Nepodarilo sa mu zakončiť a nezískal ani roh.

50

Ubehlo nám päť minút druhého polčasu. Manchester United by to dnes mohol skúsiť na brejky, pretože PSG bude kontrolovať loptu častejšie.

49

Anthony Martial bol na konci peknej akcie. V obrovskej šanci mal pred sebou prázdnu časť bránky, ktorú nedokázal z prvej trafiť. Veľká škoda pre domáci tím.

47

PSG začína druhý polčas aktívnejšie. Hostia sa usadili na útočnej polovici ihriska, kde sa snažia kombinovať.

46

Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal, takže oba celky nastupujú tak ako duel aj odštartovali.

46

Začal sa druhý polčas.

Zaujímavý prvý polčas je za nami. Neymar otváral skóre už po šiestich minútach. Následne Fred ušiel červenej karte a Marcus Rashford skóre vyrovnal. Oba tímy chcú hrať ofenzívne, čo futbalu len a len prospieva.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Nadstavuje sa 1 minúta.

45

Bruno Fernandes si nabehol do pokutového územia na presný pas Martiala. Namiesto zakončenia ešte prihrával, Edinson Cavani to na strelu nemal.

43

Edinson Cavani sa nedostal k prihrávke v šestnástke súpera. PSG prešlo dopredu a krátko po prekročení poliacej čiary fauloval Scott McTominay.

42

Harry Maguire odkopával ďalší prudký center do malého vápna domáceho celku. PSG je po inkasovanom góle dosť aktívny.

41

Kylian Mbappé si veľmi dobre zbiehal pred bránku, centroval mu obranca Alessandro Florenzi. Francúzsky útočník nedokázal zakončiť.

40

Centrovaná lopta z priameho kopu pred bránkou de Geu nebezpečenstvo nenarobila, španielsky brankár ju dokázal chytiť.

39

Neymar získal priamy kop. Jeho technická finesa oklamala protihráčov, a tak hviezdneho Brazílčana fauloval Scott McTominay.

38

PSG po faule Freda kombinovala na útočnej polovici ihriska, ale Manchester United je momentálne vzadu pozorný.

37

Žltú kartu dostáva Leandro Paredes (Paríž Saint-Germain).

36

Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky ešte nejaký presný zásah?

35

Držanie lopty: 62% – 38%
Strely: 3 – 1

34

Centrovanú loptu minul v malom vápne Presnel Kimpembe. Následne sa k strele dostal Kylian Mbappé a vyslal technický pokus, ktorý Victor Lindelöf tečoval na roh.

33

PSG okamžite po góle prešlo dopredu, lenže zrazený center skončil ziskom rohového kopu. Neymar bude centrovať od zástavky.

32

Manchester United dal gól!
Domáca aktivita je zúročená gólovo. Anthony Martial si prebral loptu pred šestnástkou. Jeho pokus Keylor Navas vyrazil pred seba, ale prvý bol pri lopte MARCUS RASHFORD, ktorý ju dorazil do siete.

31

Ubehla nám polhodina stretnutia a PSG vyhráva najtesnejším rozdielom. Posledné minúty však patria Manchestru United.

30

Anthony Martial dostal loptu do šestnástky, okamžite sa k nemu stiahli dvaja protihráči, a tak to Francúz na strelu nemal. Prihrávka do druhej vlny sa neujala.

29

Kylian Mbappé vypomohol defenzíve a zastavil ďalší center pred bránku Navasa. Hráči PSG zvládli snahu o nápor domáceho celku.

28

Alex Telles zahral centrom priamy kop z ľavého krídla, jeho spoluhráči sa k zakončeniu nedostali.

27

Edinson Cavani zatiaľ nie je na hrote útoku domáceho tímu nejako viditeľný, teraz sa navyše dopustil útočného faulu.

26

Bruno Fernandes poslal z rohu dobrý center a jeden z jeho spoluhráčov aj loptu nasmeroval na bránku. Avšak, iba do stredu, takže Keylor Navas zasiahol.

25

Domáci získali rohový kop, aktívny bol na krídle Aaron Wan-Bissaka, ktorý loptu udržal medzi trojicou protihráčov.

24

Manchester United prečkal dôležitý moment a naďalej má na trávniku jedenásť hráčov. Ak by musel hrať oslabený, proti PSG by to mal nanajvýš náročné.

23

Červená karta z toho nie je, iba žltá. Tréner Tuchel ešte ukazuje štvrtému rozhodcovi, že Fred udrel súpera na červenú, ale meniť sa rozhodnutie nebude.

21

Fred spravil veľkú sprostosť. Mimo lopty zasiahol lakťom do tváre Paredesa a v permanencii bude VAR. Z tohto môže byť červená karta domáceho hráča.

20

Doposiaľ sledujeme veľmi dobrý zápas plný nasadenia z oboch strán. Viac z hry majú hostia, ktorí zaslúžene vyhrávajú.

19

Nepodarený center nedokázal vo vápne PSG zakončiť Edinson Cavani a ani ďalší jeho spoluhráči. Vzápätí akciu ukončil faul od Tellesa.

18

Momentálne sa hra odvíja v strede ihriska, kde loptu získali domáci hráči a snažia sa ju posunúť k šestnástke Keylora Navasa.

17

Rýchla kontra hostí síce nebola zakončená, chvíľu na to Neymar akrobaticky mieril k žrdi. Nedal strele väčšiu razanciu, David de Gea si s ňou poradil.

16

Marcus Rashford bol na konci peknej kombinácie svojho tímu. Jeho pokus po trávniku nebol prudký ani lepšie umiestnený, takže Keylor Navas zasiahol.

15

Úvodná štvrťhodina jednoznačne patrí hráčom PSG. Tí sú veľmi aktívni a nikto by nemohol namietať, keby už bol David de Gea prekonaný viac než raz.

14

Alessandro Florenzi poslal sprava fantastický center za stopérov a Neymar mohol mať obrovskú šancu. V akrobatickej pozícii nedokázal loptu zasiahnuť.

13

Hostia držia loptu v strede ihriska, odkiaľ sa snažia založiť ďalšiu akciu. Francúzsky tím je zatiaľ aktívnejším celkom na ihrisku.

12

PSG malo k dispozícii ešte rohový kop, lenže centrovaná lopta sa neujala a defenzíva United všetko zvládla.

11

Alessandro Florenzi sa dostal pred vápnom súpera k lopte, ktorú zle odkopával Alex Telles a poslal prudkú ranu do rohu bránky. David de Gea vytiahol skvelý zákrok.

10

Desať minút stretnutia je za nami. Gól zápas rozhodne otvorí a bude sa hrať viac ofenzívnejšie, hlavne z pohľadu domácich.

9

Hostia sa usadili na útočnej polovici ihriska, avšak defenzíva PSG je tiež dobre sformovaná a lopta nepúšťa pred bránku Keylora Navasa.

7

Paríž Saint-Germain sa dostal do rýchleho vedenia a Manchester United sa musí dostať do hry. Hostia začali presne tak ako potrebovali.

6

Kylian Mbappé najskôr streleckým pokusom neuspel, pretože jeho zakončenie bolo zablokované, ale odrazenú loptu si na hranici päťky našiel NEYMAR a nekompromisne prestrelil de Geu.

5

Neymar poslal prudký center z rohového kopu do malého vápna, odkiaľ však domáci poslali loptu preč.

4

PSG sa pokúšal o akciu na ľavom krídle, ale zrazený center končí ziskom rohu, o čo sa postaral Aaron Wan-Bissaka.

3

Manchester United drží loptu v strede ihriska. Snaží sa s ňou kombinovať a postupne sa posunúť na útočnú polovicu hracej plochy.

2

Fred si v strede ihriska neporadil so spracovaním ideálne, lopta mu odskočila a v snahe získať ju späť sklzom fauloval Marca Verrattiho.

1

Domáci Manchester United nastupuje v tradičnom červenom prevedení, hostia z PSG majú biele dresy. Výkop obstaral Moise Kean.

1

Úvodné zostavy:

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire ©, Telles – McTominay, Fred – Rashford, B. Fernandes, Martial – Cavani.
Náhradníci: D. Henderson – Bailly, P. Pogba, Mata, Greenwood, Lingard, D. James, Fosu-Mensah, Ighalo, N. Matić, Williams, van de Beek.

Paríž Saint-Germain: Navas – Florenzi, Marquinhos ©, A. Diallo, Kimpembe – Verratti, Danilo Pereira, Paredes – Neymar, Kean, Mbappé.
Náhradníci: S. Rico, Letellier – Kehrer, Di María, Rafinha Alcântara, Kurzawa, A. Herrera, Bakker, Gueye, Dagba, Pembele, Fadiga..

„Red Devils“ síce sú na prvom mieste tabuľky v skupine, ale ďalšie dva zápasy nemôžu pokaziť, pretože majú 9 bodov, PSG a Lipsko, teda najbližší súperi, po 6. Manchester United mohol byť stopercentní, keby nepokazil duel s Istanbulom Başakşehir, nakoľko proti spomínaným dvom silným celkom vyhral. Veľmi dobré je skóre 12:4. Marcus Rashford sa trafil v LM päťkrát a Bruno Fernandes má na konte tri zásahy.

PSG musí bodovať naplno, pretože ak by na Old Trafforde prehralo a Lipsko by porazilo Başakşehir, v poslednom kole to bude mať veľmi náročné. Každopádne, francúzsky majster už dvakrát prehral, proti Lipsku a Man. United. Dvakrát porazil Istanbul Başakşehir, ale vždy len o gól. To nie sú extra pozitívne výsledky finalistu poslednej edície Ligy majstrov. Mužstvo strelilo v LM iba štyri góly, polovicu z nich Moise Kean a po jednom Di María s Neymarom. Mbappé čaká.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.