2 : 3
(2:0)
Izrael
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Druhopolčasová tragédia dokonaná. Do 68. minúty sme vyhrávali 2:0. Od tej doby sme už iba sledovali, čo s nami Izrael robil. Eran Zahavi. Jeho meno bude sa ešte dlho spomínať. Hetrikom zotrel zverencov trénera Pavla Hapala. Slovensko ostáva na poslednom mieste v tabuľke so ziskom 1 bodu. Ďakujem pekne za pozornosť. Dobrú noc, ak to vôbec pôjde.

90+4

90+3

Striedanie v tíme Izrael: z ihriska odchádza Orel Dgani, prichádza Idan Nachmias.

90

Druhý polčas sa bude nadstavovať o 4 minúty.

89

Izrael dal gól! Čo sa to stalo? Neskutočný finiš Izraela v Trnave. Absolútne sa zmenil kompletný obraz hry. ERAN ZAHAVI to fantasticky trafil a Dominik Greif bol úplne bez šance.

87

Lukáš Haraslín strelil gól na 3:3! Ten ale nebude platiť! Prekážkou bol centimetrový ofsajd, ktorý neunikol rozhodcom!

86

Slovensko sa úplne stiahlo do obrany a len sa pozeráme, čo s nami hostia stvárajú. V tomto momente nás od vážnej situácie zachránilo pošmyknutie Solomona.

85

Ján Greguš zachytil rozohrávku súpera. Šancu však nebolo možné očakávať. Marciano má loptu.

81

Konflikt Zahaviho s Dabourom nakopol Izrael. Títo dvaja hráči sú ústrednými postavami svojej reprezentácie v druhom polčase. Opäť sa pokúšali vymyslieť gólovú akciu. Našťastie pre nás, ešte držíme vyrovnaný stav.

80

Hostia centrovali loptu. Dasa ju už dostával na hlavu, ale v tomto prípade slávil úspech Róbert Mazáň.

78

Izrael sa teda dostal na koňa a predovšetkým našim pričinením. Určite nás čakajú neuveriteľné ťažké minúty.

76

Izrael dal gól! Neskutočné, ako ľahko sme dovolili Izraelu vrátiť sa do stretnutia. Mazáň úplne vypustil túto situáciu. ERAN ZAHAVI len nastavil nohu a loptu usmernil k ľavej žrdi bránky Greifa.

76

Pekarík je už v poriadku a prezentoval sa výborným zákrokom!

74

Peter Pekarík bude musieť byť ošetrený. Slovensko – Izrael 2:1. Necelých dvadsať minút pred skončením zápasu.

73

Dvaja izraelskí kohúti z roztržky Zahavi s Dabourom tentoraz spolupracovali! Dabour tesne minul našu bránku!

71

Nepriamy kop Izraela. Azda z necelých 10 metrov a vo vnútri šestnástky nám môže súper výrazne skomplikovať ďalší vývoj stretnutia. Veľmi krušné chvíle hrozia Slovákom. Uvidíme, ako to skončí.

70

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Ondrej Duda, prichádza Ján Greguš.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Róbert Boženík, prichádza Pavol Šafranko.

69

Striedanie v tíme Izrael: z ihriska odchádza Maor Kandil, prichádza Shon Zalman Weissman.

68

Izrael dal gól! Vavro bol nedôrazný vo vzdušnom súboji s ERANOM ZAHAVIM, ktorý presnou hlavičkou prekonal Greifa.

68

Solomon je pripravený centrovať loptu od rohovej zástavky.

67

Terajšie minúty sa približujú dianiu v úvode prvého polčasu zo strany Izraelu. Hostia sú agresívnejší, aktívnejší, avšak stále trpia na chabú koncovku.

66

Zahavi išiel do výskoku po centri Solomona. Greif tentoraz mlčal, ale svoju prácu dobre odviedol Martin Valjent.

65

Dasa si zbehol hlboko do pokutového územia a Dabour mu poslal loptu. Strela z toho nevznikla. Nasleduje iba odkop Dominika Greifa.

64

Kandil si teraz prekážal v zakončení so Solomonom. Obaja sa nevedeli dohodnúť, kto vystrelí, a tak sa zrodil nemastný – neslaný pokus, ktorý si nevyžadoval zákrok Greifa.

63

Žltú kartu dostáva Orel Dgani (Izrael).

62

Dabour si v slovenskej šestnástke pomohol rukami v súboji s Haraslínom. Evidované ako faul.

61

Zahavi využíval priestor na streľbu! Pravačkou napálil loptu, ale vedľa bránky!

60

Hodina stretnutia v slovenskom Ríme skončená. Naďalej platí stav 2:0 pre Slovensko. Tretí gól už viackrát visel vo vzduchu.

58

Striedanie v tíme Izrael: z ihriska odchádza Bibras Natcho, prichádza Neta Lavi.

56

Motanica v pokutovom území Izraela! Hamšík priťukol loptu Haraslínovi a Boženík ju neúmyselne zrazil!

56

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Róbert Mak, prichádza Lukáš Haraslín.

55

Mak veľmi okato realizoval prihrávku za Dasu na Dudu. Izraelský zadák zastavil loptu.

53

Vavrov dobrý obranný zákrok, ale loptu nasmeroval len na hráčov súpera. Z našej hry ide akýsi nádych ľahkovážnosti. Vyhrávame 2:0, ale stále sa musíme mať na pozore a nezaspať na vavrínoch.

52

Dasov center do ohňa. Nikoho zo svojich spoluhráčov nenašiel v našej šestnástke iba Valjenta, ktorý odkopával preč.

51

Menší zmätok na našej polovici. Hostia z Izraelu to však nedokázali potrestať.

49

Ako by som to privolal! Róbert Mak takou strieľanou prihrávkou nachádzal Boženíka a opäť mu chýbali centimetre, aby ju zasiahol pravou nohou!

48

Duda, Albert Rusnák a na konci Róbert Boženík. Talentovaný slovenský futbalista ak by urobil dva kroky navyše, mohol loptu ideálne zasiahnuť a prípadne dostať za chrbát Marciana. Možno sa mu ešte naskytne šanca v nasledujúcich minútach.

47

A práve Dabour sa ako keby chcel upokojiť a dokázať trénerom, že si zaslúži nomináciu. Poslal presnú loptu na Dominika Greifa. Dobrý zákrok slovenského brankára.

46

Izraelčania museli ešte riešiť aj nepríjemnú situáciu po prvom polčase. Do slovného i fyzického kontaktu sa dostali útočníci Zahavi a Dabour. Obom dohováral kouč Ruttensteiner.

46

Striedanie v tíme Izrael: z ihriska odchádza Sheran Yeini, prichádza Ofri Arad.

46

Začal sa druhý polčas.

Druhý polčas sa začne o 21:46.

Izrael mal veľmi vydarený vstup, ktorý však nedokázal okoreniť úvodným gólom v našej sieti. Dvakrát svoje pokusy namieril iba do žrde. Slovenské chvíle prišli v 17. a 39. minúte. Po góloch Hamšíka a Maka sme sa dopracovali k výsledku 2:0.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

44

Boženík pohybom sa odpútaval od Yeiniho, ale loptu neudržal vo svojej moci. Nasledoval odraz k Rusnákovi, no nedotiahol na ňu.

43

Slovensko v závere polčasu jasne pridáva na obrátkach. Rusnák sa znovu prakticky ocitol v šanci. V tomto prípade bol proti nemu Kandil. Štvrtý roh našich.

42

Albert Rusnák zakončil prízemnou strelou! Marciano sa hodil do správneho smeru a loptu vyrazil!

41

Pekná spolupráca Slovákov! Výborná narážačka Dudu s Pekaríkom! Druhý menovaný namiesto priameho ohrozenia sa chcel podeliť o loptu s Boženíkom! Loptu vykopol mimo hracej plochy kapitán Izraelu Natcho! Rohový kop!

39

Slovensko dalo gól!
RÓBERT MAK dostal výbornú loptu do voľného priestoru a strelou k vzdialenejšej žrdi zvyšuje vedenie na 2:0.

38

Greif dlhou loptou vpredu našiel iba súperových hráčov.

37

Pekarík vystrelil skvelú bombu. Marciano ju nedokázal udržať v rukaviciach a lopta sa dostala k Makovi. Ten to ale nemal na strelu, respektíve dorážku bez prípravy.

36

Dominik Greif mal znovu šťastie! Strela Daboura taktiež zastavená konštrukciou jeho brány!

36

Vavro robil všetko, čo mohol. Loptu pod tlakom súpera odkopol na autové vhadzovanie.

35

Hamšík si výborne prehodil Dudovu prihrávku z ľavej na pravú nohu a mal pred sebou slušný priestor. Nakoniec loptu zastavil dobre postavený Dgani. Bola to škoda.

33

Takzvané nožničkové zakončenie Daboura. Greifa neohrozil a navyše bol v ofsajde.

33

Solomon sa predral do šestnástky Slovenska. Vyslal center z pravej strany, no lopta skončila na území nikoho.

31

Peter Pekarík ešte vyškriabal loptu pred bránkovou čiarou! Hlavný rozhodca Hernandez bol však názoru, že zahral rukou, a preto to odpískal!

30

Tretina duelu Ligy národov UEFA v Trnave prešla. Slovensko vyhráva zásluhou Mareka Hamšíka nad Izraelom 1:0.

29

Hostia dovolili Makovi preniknúť do pokutového územia. Tam bol nabehnutý Duda, ale zároveň aj otrasený po súboji s Dganim. Po chvíli sa však postavil na nohy.

28

Duda si spracoval prihrávku a ešte sa pokúšal vysúvať Boženíka. Toto sa už nepodarilo zrealizovať.

25

Dasa sa nenápadne vyrútil spoza Mazáňa! Išiel do koncovky, ale Greif bol rýchlejší a zlikvidoval túto loptu!

25

Hra sa viac-menej zasekla v strednom pásme. Dlhší čas sa ani jednému tímu nepodarilo výraznejšie sa presadiť v nebezpečných priestoroch.

23

Teraz viacero nepresnosti zo strany Izraela. Pekarík zabojoval v strede poľa.

23

Dgani znemožnil Hamšíkovi prihrávať vľavo na Maka. Izrael ovláda loptu.

21

Žltú kartu dostáva Ondrej Duda (Slovensko).

21

Opora bratislavského Slovana si v tomto momente pripisuje úspešný zákrok. Dabour posielal loptu po zemi, ale Greif si postrážil ľavú stranu.

20

Táto pozícia nebola na oklamanie brankára ako pri gólovej situácii. Solomon preniesol hru na Dasu. Ten neuspel proti Mazáňovi, ktorý posúval loptu Greifovi.

19

Hamšík čochvíľa rozohrá ďalšiu štandardnú situáciu. Tentoraz z ľavej strany.

18

Futbal niekedy nedáva logiku, ale na toto sa nikto nebude pýtať a nám to absolútne nevadí. Práve naopak. Slováci pretrhli negatívnu sériu, ktorá trvala 286 minút bez streleného gólu.

17

Výborné prevedenie štandardnej situácie. MAREK HAMŠÍK vypálil skvelú ranu, ktorú zastavila až sieť bránky Marciana. Bolo to krásne obstrelenie hosťujúceho múru.

16

Izraelský brankár po centri do šestnástky loptu boxoval do bezpečia. Následne ale ju bral do svojej moci Hrošovský.

15

Fantastická strela Róberta Boženíka! Ondrej Duda s perfektnou kolmicou na bývalého hráča Žiliny! Marciano sa musel poriadne natiahnuť a vytlačiť loptu nad bránku!

14

Hostia opäť pohrozili! Natcho vystrelil, ale loptu ešte tečoval Dabour! Lopta smerovala tesne vedľa Greifovej bránky!

13

Nedokázali sme dostať pod tlak izraelskú obranu i brankára Marciana.

12

Rohový kop v tejto chvíli aj pre Slovákov. Marciano už si diriguje obranu v pokutovom území.

11

Rusnák zabojoval o loptu, ale súboj prehral. Vzápätí mu pomáhal Hrošovský, ale veľmi sme sa neposunuli.

10

Mak potiahol loptu do stredu ihriska a presnú nahrávku venoval Marekovi Hamšíkovi. Ten skúsil strelu z diaľky, ale lopta minula svoj cieľ. Marciano môže vykopávať.

9

Valjent malou domov nakrátko zapojil do hry Dominika Greifa, ktorý okamžite z prvej poslal loptu do poľa.

8

Slovensko sa presunulo na súperovu polovicu. Po krátkej sérii prihrávok výborne zapracoval Golasa a poslal našich hráčov späť.

7

Najprv Slovákom podkúril Zahavi, ktorý chcel obstreliť Vavra, no iba ho nastrelil! Hneď na to rozhýbal bránku Greifa delovkou do žrde Solomon!

6

Izrael s rohovým kopom. Kapitán Natcho zakrútil loptu do šestnástky. Zahavi sa jej dotkol, ale nemal ideálnu palebnú pozíciu. Slovenská defenzíva loptu následne upratala do bezpečia.

5

Center Maka z ľavej strany priamo do pokutového územia. Lopta dopadla k Yeinimu, ktorý ju prsiami posunul do náručia gólmana Marciana.

4

Nakopávaná lopta od slovenských hráčov do útočného pásma. Ako prvý bol pri lopte Tibi a po zemi adresoval prihrávku brankárovi Marcianovi.

3

Denis Vavro sa priblížil k súperovi a zozadu ho poslal na trávnik. Hvizd hlavného arbitra Hernandeza.

2

Dasa vyvážal loptu smerom dopredu. Slováci ho dostali mimo hracej plochy, avšak hosťujúci krajný obranca v súboji bol úspešnejší a vybojoval aut.

1

Naši futbalisti rozbehli zápas. Útočiť budú sprava doľava a v súčasnosti majú loptu na kopačkách.

1

Úvodné zostavy:

Slovensko: Greif – Pekarík, Vavro, Valjent, Mazáň – Hrošovský, Hamšík © – A. Rusnák, Duda, Mak – Boženík.
Náhradníci: Greguš, Gyömber, Haraslín, Holúbek, Koscelník, D. Kuciak, Niňaj, Pauschek, M. Rodák, Sabo, Schranz, P. Šafranko.

Izrael: Marciano – Dasa, Yeini, Dgani, Tibi, Golasa – Natcho ©, Solomon, Kandil – Zahavi, Dabbur.
Náhradníci: Abu Fani, Abu Hanna, Arad, Elmkies, Harush, Karzev, Lavi, Nachmias, Nitzan, Saba, Weissman.

Rozhodca: Hernandez..

Vážení futbaloví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 4.kola UEFA Ligy národov medzi Slovenskom a Izraelom.

SLOVENSKO v nedeľu nestačilo na súpera zo Škótska a na jeho trávniku prehralo tesným rozdielom 1:0. Zo slovenského tábora prišla informácia o tom, že tréner Pavel Hapal má koronavírus a vynechá súboj s Izraelom. Nášmu národnému tímu patrí posledná priečka v skupine. Hráči sa však nechali počuť, že idú urobiť všetko pre to, aby sa odlepili od dna.

IZRAEL si tiež nepripísal do tabuľky žiadny bod. Cez víkend boli nad jeho sily futbalisti Česka. Je to isté. Obaja stredajší súperi doteraz v skupine naplno nebodovali.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.