1 : 0
(1:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Francúzsku sme podľahli tesne 0:1, no nemáme sa za čo hanbiť. Najmä v druhom polčase sme boli aktívni a predvádzali sme peknú hru. Na body to dnes však nestačilo.

90+4

90+4

Bernát kopol priamy kop veľmi dobre, ale Lafont skočil k žrdi a pohotovým zákrokom zabránil gólu.

90+2

Žltú kartu dostáva Diallo (Francúzsko).

90+2

Lopta sa poodrážala, v snahe zakončiť bol Sluka faulovaný a tentokrát budeme zahrávať štandardku tesne spoza šestnástky.

90+1

Sluka s Bernátom sú vpredu aktívni. Prvý menovaný pre nás získal priamy kop.

90

Faulovali sme na vlastnej polovici a Francúzi už zbierajú čas.

89

Pas na Fabiša, ten dával z prvej do šestnástky, lopta skončila v náručí Lafonta. Myšlienka to nebola zlá.

88

Držíme s Francúzmi krok, za výkon v druhom polčase by sme si aj zaslúžili gól.

86

Výborná lopta na Mysloviča, ktorý halfvolejom pálil do bočnej siete! Po rohu musel Lafont zasahovať.

84

Naši hráči sú nabádaní k vysokému pressingu, škoda, že Chobot fauloval.

83

Bernátov center priamo do náručia Lafonta.

82

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Suslov, prichádza Kovaľ.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Herc, prichádza Myslovič.

81

Faivre prihrával na hranicu päťky, Šulek stál tam, kde mal.

81

Suslovov pekný prienik, prihral Slukovi, ktorý ešte hľadal na päťke Chobota, opäť nám to nevyšlo, ale vieme dostať Francúzov do úzkych.

80

Gono s Bernátom zakombinovali na hranici šestnástky, no do zakončenia sa nedostali. Muselisme sa rýchlo vrátiť späť, výborne situáciu zvládol Fabiš.

78

Suslov sa drzo prebíjal na pravom krídle, no dostal sa medzi dvoch francúzskych hráčov, ktorí ho odzbrojili.

76

Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Diaby, prichádza Diallo.

74

Guendouziho priamy kop krásne hlavou pod brvno zakončil Soumaré, ale tento gól Francúzov nemôže platiť pre ofsajd.

72

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Ďuriš, prichádza Chobot.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Tupta, prichádza Almási.

70

Ikoného center neprešiel cez Fabiša, možeme ísť dopredu. Bernát vymyslel prihrávku na Suslova, ktorý sa s loptou otočil a zakončil spoza šestnástky, mieril však vysoko nad.

68

Ďuriš peknou kolmicou vysunul Sluku, ten sa tesne k lopte nedostal, skôr pri lopte bol Lafont.

67

Žltú kartu dostáva Herc (Slovensko).

66

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Pokorný, prichádza Bernát.

65

Suslovova zaujímavá strela z diaľky, mala dobré parametre, padala, no napokon skončila nad bránou.

63

Fabiš neprihral cez čerstvého muža na trávniku, ale naša hra je o poznanie lepšia, ako v prvom polčase.

62

Žltú kartu dostáva Fofana (Francúzsko).

61

Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Gouiri, prichádza Faivre.
Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Muani, prichádza Kalimuendo-Muinga.

60

Výbornú prácu odviedol Sluka, ktorý sa nebojí súbojov 1 na 1,dokázal nájsť Tuptu, ktorý však už neprestrčil loptu Gonovi.

59

Tuptova prudká lopta, chrbtom k bráne zakončil hlavou Šulek veľmi nepresne.

58

Sluka si vypýtal faul a nasleduje štandardka pre našu reprezentáciu.

57

Francúzov sme do veľkej šance nepustili a pomalou rozohrávkou upokojujeme hru.

54

Ikoného kolmý pas zastavil náš obranca. Francúzi to skúšajú opäť, Guendouzi bol faulovaný.

52

Guendouzi sa predieral pokutovým územím a hľadal spoluhráča, prihrávku v poslednej chvíli prekazil Šulek.

50

Obliehame francúzsku šestnástku, Gono nabil Ďurišovi, no ten nestrieľal, ani Herc to nemal na strelu, tak centroval Fabiš a Tuptova hlavička skončila tesne vedľa žrde. Píska sa však ofsajd.

48

Šípoš s dlhým nákopom, no našiel iba Koundého.

47

Tuptov pokus bol tečovaný múrom a Lafont zareagoval bravúrne. Vyškriabal loptu spod brvna! Zatiaľ naša najväčšia šanca.

46

Tupta vybojoval priamy kop z ideálnej pozície a sám ho aj zahrá.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase prehrávame s Francúzskom 0:1. Gól strelil v 21. minúte Koundé. Väčšinu času sme sa museli brániť, ťaháme za kratší koniec. Mali sme iba náznaky šancí, ale nič poriadne.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Šulek dokázal odstaviť Muaniho, ten si navyše pomáhal faulom.

45

Mesík to skúsil z veľkej diaľky, nebol to márny pokus, ale Lafonta neprekvapil.

44

Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Macon, prichádza Ait-Nouri.

42

Macon išiel do súboja so Suslovom a privodil si vážne zranenie nohy. Je nakladaný na nosítka.

42

Tuptova prihrávka rozbehnutého Ďuriša nenašla.

41

Vlastnou nepresnosťou sme sa pripravili o loptu.

39

Gouiri a jeho individuálna akcia, obaľovačka skončila v náručí Šípoša.

38

Zase raz sme chybovali v rozohrávke, Francúzi rýchlo otočili hru, Diabyho oblúčik našiel Guendouziho, ktorého krkolomná koncovka nebezpečná nebola.

36

Chyba v strede poľa, Francúzi opäť išli do našej otvorenej defenzívy, vyznamenal sa Šulek.

35

Ikoné sa pohral s Mesíkom a so Slukom, podržal nás Šípoš výborným zákrokom!

34

Šípoš si pripísal ďalší zákrok. Hrá sa iba na našu bránu.

33

Gouiriho center z rohu bol nebezpečný, hľadal Fofanu, no ten zahral rukou.

32

Gouiri sa natlačil až do päťky, tam ho ale zablokoval Fabiš.

30

Výborne to urobil Tupta, sprava vnikol do šestnástky nášho súpera a krížnou prihrávkou hľadal Ďuriša, no pred ním loptu zastavil brániaci hráč Francúzska.

28

Macon sa príliš ľahko dostal do pokutového územia, obišiel aj Fabiša, no lopta mu ušla a zmocnil sa jej Šípoš.

25

Máme problémy, dostávame sa pod veľký tlak. Z prvej zakončil po zemi Diaby a Šípoš musel ísť na zem.

21

Francúzsko dalo gól!
Francúzska reprezentácia ide do vedenia! Gouiri zahral priamy kop na päťku, kde Šípoš loptu vyboxoval, no len k nikým nestráženému JULESOVI KOUNDÉMU a ten ju posiela k ľavej žrdi.

19

Tuptov center na prednú žrď našiel hlavu Muaniho, Francúzi mohli ísť dopredu, ale dobre sa vrátil Suslov a prihral Pokornému.

18

Ďuriš zobral loptu Dagbovi a vybojoval prvý rohový kop pre Slovensko.

18

Gono sa nedostal k lopte, Goundé ho doslova odtlačil.

15

Ikoné sa zastreľuje, tentokrát mieril nepresne.

13

Škoda, že Suslovova prihrávka neprešla. Skúsil to ešte Pokorný strelou, no napálil len francúzskeho hráča.

12

Po útočnom faule Francúzov sme získali loptu, rozohrávame však smerom dozadu.

10

Ofsajd zastavil útočnú snahu francúzskej reprezentácie, ocitol sa v ňom Muani. Vydýchli sme si.

9

Žltú kartu dostáva Sluka (Slovensko).

8

Muaní sa predieral až k bráne, mali sme veľké problémy odstaviť ho od lopty.

7

Suslov sa zbavil protihráča a následne vystrelil z rohu šestnástky, no jeho strele chýbala väčšia razancia. Rozhodne nemohla ohroziť Lafonta v bráne Francúzska.

6

Mesík hlavou odvrátil, vpredu však Tupta neprešiel cez Ikoného.

6

Guendouzi napriahol spoza pokutového územia, jeho pokus bol zblokovaný na ďalší rohový kop.

5

Zatiaľ sa ani neviem dostať k lopte. Podarilo sa nám to až po autovom vhadzovaní, lenže Pokorný loptu rýchlo stratil.

3

Domáci poľahky kombinujú, teraz to pre zmenu skúsili cez opačnú stranu a vybojovali roh, po ktorom musel Šípoš boxovať.

2

Francúzi zaútočili po pravej strane, Ikoné vnikol do nášho pokutového územia, do cesty sa mu ale postavil Mesík a Ikoné cez neho neprešiel.

1

Úvodné zostavy:

Francúzsko: Lafont – Dagba, Fofana, Koundé, Macon – Diaby, Soumaré, Guendouzi © – Muani, Ikoné, Gouiri
Náhradníci: Bertaud, Meslier – Diakité, Badiashile, Diallo, Nordin, Faivre, Aït-Nouri, Kalimuendo-Muinga

Slovensko: Šípoš – Fabiš, Šulek, Mesík, Sluka – Herc ©, Pokorný, Gono – Suslov, Tupta, Ďuriš
Náhradníci: Petráš – Tumma, Špiriak, Myslovič, Bernát, Almási, Chobot, Kovaĺ, Vojtko.

Príjemný večer prajem všetkým futbalovým fanúšikom! Slovenská 21tka zabojuje o body v kvalifikačnom zápase na nadchádzajúce ME proti reprezentácii Francúzska. Stretnutie sa začína o 21:00.

FRANCÚZSKO je na druhom mieste druhej kvalifikačnej skupiny, na zatiaľ bezchybné Švajčiarsko stráca tri body. Francúzi však so slušným náskokom vedú tabuľku druhých tímov a sú jednou nohou na šampionáte. V prebiehajúcej kvalifikácii zakopli len v jedinom prípade, prehrali s už spomínanými Švajčiarmi. Naposledy tím Francúzska zvládol povinnú jazdu a nad reprezentáciou Lichtenštajnska triumfoval 5:0.

SLOVENSKO sa nachádza na tretej priečke, ale na druhých Francúzov stráca priepastných deväť bodov. V priebehu septembra naši reprezentanti odohrali dva zápasy proti Švajčiarom a v oboch prípadoch prehrali. Vonku 1:4, doma 1:2, pričom pár minút pred koncom sme ešte viedli. Pred štyrmi dňami sme hrali v Nitre proti Azerbajdžanu, po slabom výkone sme zvíťazili 2:1 gólom Mesíka z 94. minúty.

S Francúzmi sme sa v kvalifikácii už stretli, na domácej pôde sme im 15. októbra minulého roku podľahli 3:5. Za náš tím sa presadili Strelec, Herc a Tupta, za mužstvo Francúzska skórovali Reine-Adelaide, Aouar a hattrick zaznamenal Edouard.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.