Fortuna liga

12.09.2020 o 19:00

FC DAC Dunajská Streda
FC DAC Dunajská Streda
0-3
3 : 2
(0:1)
MFK Ružomberok
MFK Ružomberok
1-2
Štadión: MOL Arena, Dunajská Streda

Dunajská Streda predviedla fantastickú pasáž v úvode druhého dejstva, keď napriek oslabeniu strelila tri góly. Hráči DAC po celých 45 minút ani náhodou nevyzerali, že by hrali v oslabení a boli aktívnejším tímom. Ja vám ďakujem za pozornosť, prajem pekný večer.

90+2

Koniec zápasu.

90+1

Nadstavujú sa 2 minúty.

90

Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Martin Boďa (MFK Ružomberok).

89

Sainey Njie padá na útočnej polovici ihriska, fauloval ho Martin Boďa, ktorý už má jednu žltú a rozhodca teraz chvíľu premýšľa, či dostane aj druhú.

88

Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andrija Balić, prichádza Martin Bednár.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Eric Ramírez, prichádza Sainey Njie.

88

Center z rohového kopu podbehol Martin Jedlička, ale Ján Maslo na zadnej žrdi nezakončil. Následne pálil spred šestnástky len tesne vedľa žrde Brenkus.

87

Michal Dopater zľava vnikol do pokutového územia. Sklzom mu pod nohy padol Blackman, hlavný arbiter ukazuje na rohovú zástavku a nie biely bod.

87

Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Peter Ďungel, prichádza Dávid Filinský.

86

Adam Brenkus prenášal hru na pravé krídlo, Matúš Kmeť bol v náročnej pozícii a nedokázal loptu zachytiť.

85

Už len päť minút pre Ružomberok. Záver stretnutia ešte môže byť dostatočne zaujímavý, tak uvidíme, či sa to aj podarí.

84

Dunajská Streda získala rohový kop. Centrovaná lopta nebola ideálne, defenzíva Ružomberka s ňou problém nemala.

83

Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dalibor Takáč, prichádza Michal Dopater.
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Marek Zsigmund, prichádza Timotej Múdry.

81

Žltú kartu dostáva Martin Boďa (MFK Ružomberok).

80

Center z rohového kopu išiel na prednú žrď, zakončenie smerovalo vedľa priestoru troch žrdí.

79

Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Andrej Fábry.

79

Martin Jedlička prepustil center do pokutového územia za seba, kde však situáciu nezvládol Erick Davis. Bude to roh pre Ružomberok.

78

Adam Brenkus sa dostal k centru do pokutového územia a zakončil veľmi pekne k žrdi. Výborne zasiahol brankár Martin Jedlička.

76

Hostia sa pokúšajú v týchto chvíľach čoraz viac tlačiť na defenzívu Dunajskej Stredy. Tá sa napriek oslabeniu bráni veľmi dobre.

75

Ružomberok vybojoval rohový kop. Dalibor Takáč centroval iba na prednú žrď, tam sa nachádzal Marko Divković, ktorý loptu odkopol do bezpečia.

74

Matúš Kmeť síce poslal sprava center do malého vápna, lenže tam sa nachádzal iba brankár Martin Jedlička, loptu bez problémov zachytil.

72

Obranca Dominik Kružliak si nabehol do pokutového územia súpera, pas zľava zakončil len tesne vedľa priestoru troch žrdí bránky Matúša Macíka.

71

Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dunajská Streda vyhráva o jeden gól. Dokáže Ružomberok ešte niečo vymyslieť?

70

Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Ladislav Almási, prichádza Martin Boďa.
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Matej Kochan, prichádza Adam Brenkus.

69

Zsolt Kalmár poslal tvrdú ranu okolo múru. Mieril prudko k žrdi, tentoraz ale brankár Matúš Macík dokázal reflexívne zareagovať.

68

Tlak Dunajskej Stredy bude pokračovať. Po faule tesne pred šestnástkou Ružomberku je tu priamy kop z ideálnej pozície.

67

Zbytočná chyba hráčov Ružomberka, roh pre DAC. Centrovaná lopta spadla na jedného z hráčov hostí a domáci si pýtali znova ruku. To však nebol dobrý nápad, nakoľko taký Dominik Kružliak mohol strieľať z dobrej pozície, no hlásil sa a pozeral sa na rozhodcu, čím sa obral o sľubnú šancu. Síce strieľal, ale preváhal ideálny moment.

65

Ružomberok v snahe presingom získať loptu neuspel, prišiel útočný faul. Dunajská Streda môže rozohrávať z vlastnej polovice ihriska.

64

Žltú kartu dostáva Dalibor Takáč (MFK Ružomberok).

64

Andrija Balić to skúsil z diaľky, jeho pokus letel mimo priestor troch žrdí bránky Macíka, ktorý rozohrá päťku.

63

Na južnom Slovensku sa v druhom polčase dejú neskutočné veci. Dunajská Streda predviedla famóznu otočku, teraz Ružomberok znížil, čiže všetko je otvorené.

62

Ružomberok dal gól!
Rohový kop sa síce neujal, ale následne prišiel ďalší center. Gerecove zakončenie zblízka skvele vytesnil Jedlička. Loptu si našiel MATÚŠ KMEŤ a na dvakrát českého gólmana prekonal.

61

Štefan Gerec obdržal kolmicu do pokutového územia. Nemal to na strelu, chcel prihrávať. Získal iba rohový kop pre Ružomberok.

60

Tak toto je poriadne studená sprcha pre Ružomberok, ktorý mal všetko vo svojich rukách. Teraz musí doťahovať. Na ihrisku to vyzerá tak, že práve MFK má menej hráčov.

59

Dunajská Streda dala gól!
Toto sú neuveriteľné veci. ZSOLT KÁLMAR zahrával priamy kop z nejakých 30 metrov a aj keď to nebolo na strelu, tak Maďar ju vyslal. Brankár Matúš Macík mal zasiahnuť, trestuhodne mu lopta prešla pod telom, tesne pred gólmanom skočila.

58

Žltú kartu dostáva Matej Kochan (MFK Ružomberok).

57

Dunajská Streda dala gól!
Famózny nástup domácich do druhého polčasu. ÉRIC RAMÍREZ zakončil z nejakých 25 metrov bravúrne do rohu bránky. Macík úplne bez šance. Oslabení hráči DAC v desiatich predviedli otočku.

56

Rohový kop domáci nezakončili, ale odrazenú loptu si našiel obranca Malý, ktorého strela trafila jedného z hráčov Ružomberka. Dunajská Streda chcela penaltu za ruku, napriek veľkým protestom sa jej nedočkala.

55

Marko Divković obdržal prihrávku do šestnástky a prudko centroval pred bránku, kde mal spoluhráčov. Na roh odkopol Mário Mrva.

54

Dunajskej Strede teda aktívna hra aj v oslabení priniesla úspech, znova je všetko otvorené. Medzitým Malý prečítal dobrú kolmicu pre Geraca.

53

Dunajská Streda dala gól!
Matúš Kmeť na pravom krídle napriek veľkej snahe neobišiel Davisa. DAC prešlo do rýchlej kontry. Nakoniec centroval práve Eric Davis a na malom vápne sa cez svojho strážcu presadil k hlavičke ZSOLT KALMÁR, ktorý vyrovnáva.

52

Dunajská Streda sa v oslabení snaží útočiť. S loptou kombinuje na útočnej polovici ihriska, avšak Ružomberok bráni dobre.

51

András Schafer prihral do šestnástky, kde sa o niečo pokúšal Zsolt Kalmár. Jeho individuálnu akciu zastavili Kochan s Maslom.

50

Ružomberok po faule od Malého získal priamy kop. Dalibor Takáč centroval na biely bod, lopta sa odtiaľ odrazila k Jedličkovi.

49

Žltú kartu dostáva Matúš Malý (FC DAC Dunajská Streda).

47

Peter Ďungel na krídle odohral loptu, následne ho tvrdo trafil obranca Blackman. Ten nedostal kartu, hosťujúci hráč je v poriadku.

46

Dunajská Streda rozohrala druhý polčas a polminútu nehrala. Všetci hráči ostali stáť na protest voči nariadeniam ohľadom koronavírusu.

46

Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal, takže oba celky nastupujú tak ako prvý polčas dohrali.

46

Začal sa druhý polčas.

Dunajskostredčania dnes nepredvádzajú dobrý výkon. V úvode zahodili veľké šance Divkovič a Ramírez, čo potrestal Almási. Navyše, vylúčený bol obranca Muller, no nutno povedať, že červená karta prísť nemala, keďže Gerec zakopol o vlastnú nohu.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Marko Divkovič na krídle neobišiel Mrvu, prihral pod seba. Nakoniec prišiel center do päťky, hráčov Dunajskej Stredy nenašiel.

45

Nadstavuje sa 1 minúta.

44

Eric Davis sa postaral o dobrý center z ľavého krídla. Ján Maslo loptu minul, pohotovo zakončil Eric Ramírez, avšak neposlal najlepšiu strelu. Zasiahol Macík.

42

András Schafer dostal zbytočnú prihrávku od Ramíreza. Domáci záložník v sklze všetko vyriešil, trafil pritom Kochana, píska sa faul, aj keď sa to Dunajskej Strede nepáči.

41

Ružomberok sa snaží kontrolovať loptu, nepúšťať k nej domácich a potom vyrážať do ofenzívnych akcií. Jedna prišla teraz, Almási pas zľava nezakončil cez Davisa.

40

Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Sidney Friede, prichádza Matúš Malý.

39

Žltú kartu dostáva Andrija Balić (FC DAC Dunajská Streda).

38

Veľká šanca pre Ružomberok. Po centri sprava brankár Jedlička loptu vyrazil pred seba a výbornú pozíciu mal razom Gerec. Jeho pokus zrazil pred prechodom do siete András Schafer.

37

Kmeť si prebral nie príliš ideálnu prihrávku na jeho osobu, aj tak dokázal poslať loptu pred bránku. Tam spoluhráčov nemal.

36

Ružomberok mal mimochodom po vylúčení Mullera k dispozícii priamy kop, ten vôbec nevyšiel. Odvtedy sú však hostia usadení na útočnej polovici.

35

Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Ružomberok vyhráva po góle Almásiho a teraz začína hrať presilovku. Určite sa bude na čo pozerať.

34

Štefan Gerec sa rozbehol na dlhý pas za obranu súpera. Bol rýchlejší ako obranca Jannik Müller, ktorému ušiel. Pri šprinte ale útočník Ružomberka zakopol o vlastnú nohu a spadol. Hlavný rozhodca si to vyložil tak, že fauloval Muller, ktorý už mal jednu žltú. Teraz dostal okamžitú červenú.

33

Dunajská Streda sa držala pri pokutovom území súpera, zakončenie neprišlo. Ružomberok sa dobre bránil.

32

Momentálne sa hra odvíja v strede ihriska, ani z jednej strany neevidujeme žiadnu myšlienku ako loptu posunúť do nebezpečných pozícií.

31

Ladislav Almási faulovaný v strede ihriska. Síce sa z trávnika zbieral ťažko, ale bude v poriadku a môže pokračovať v hre.

30

Marko Divkovič si na pravej strane pokutového územia urobil priestor k centru, loptu poslal do päťky, kde kraľoval brankár Macík.

29

Center z pravého krídla vypadol mimo pokutového územia Ružomberka, kde si loptu našiel Eric Davis. Napriek dobrej pozícii zakončoval poriadne nepresne.

28

Ladislav Almási vyhral hlavičkový súboj a posunul loptu za obranu. Veľmi nepríjemne tam išiel Gerec, včas pred ním odkopával vybehnutý Jedlička.

27

Ružomberok vyvinul vysoký presing, domáci hráči mali pri rozohrávke vo vlastnej šestnástke značný problém. Dokázali z toho vykombinovať.

26

Marek Zsigmund po súboji s Mullerom potreboval ošetrenie, tvrdo totiž dopadol na trávnik. Nehralo sa takmer minútu, ale hráč MFK je v poriadku.

25

Žltú kartu dostáva Jannik Müller (FC DAC Dunajská Streda).

24

Videli sme niekoľko súbojov v strede ihriska, lepšie z nich vyšli hostia. Kolmicu na Gereca ale prečítal Balič, čiže hosťujúci útočník nedostal šancu uniknúť.

23

Dunajská Streda sa drží pred šestnástkou hostí. Ružomberskí hráči sú postavení veľmi dobre v priestore, kadiaľ majú domáci problém prejsť.

21

Ružomberok teda ide možno aj trochu prekvapivo do vedenia, nakoľko Dunajská Streda je dnes favoritom. Domáci však nevyužili dve veľké šance a vidíte, čo sa stalo.

20

Ružomberok dal gól!
Center z ľavého krídla si našiel v pokutovom území Kmeť, sklepol loptu na hranicu bieleho bodu a voľný LADISLAV ALMÁSI zakončil na dosah Jedličku. Ten loptu vytesnil do žrde, od nej ide do siete.

19

Ružomberok sa následne sám vytlačil až k Macíkovi, od neho začala ďalšia akcia. Nebola dotiahnutá do úspešného konca.

18

Štefan Gerec svojou aktivitou získal rohový kop. Opäť centroval Takáč, tentoraz poslal veľmi dlhý center, ktorý vypadol z pokutového územia.

17

Práve Takáč centroval z rohového kopu, defenzíva DAC dostala loptu preč. Davis mohol potiahnuť kontru domácich, hlavou prihrával nepresne.

16

Dalibor Takáč sa výborne predral cez troch hráčov DAC do pokutového územia. Z mierneho uhlu prudko posielal loptu na bránku, Jedlička vyrazil na roh.

15

Eric Ramírez sa rútil sám Macíka. V obrovskej príležitosti síce brankára Ružomberka prekonal, avšak jeho krížny pokus išiel tesne vedľa troch žrdí.

15

Blackman síce centroval do pokutového územia, tam bol iba pripravený Macík, ktorý všetko bez väčších problémov vyriešil.

14

Brankár Macík ostal po zakončení Divkoviča otrasený, nakoľko ho lopta trafila asi aj do tváre. Skúsený gólman však bude v poriadku.

13

Balič poslal parádny center za obranu Ružomberka, kde si nabehol Divkovič. Zakončil z prvej do Macíka, ten bravúrne chytil aj dorážku. Bola to však skvelá akcia.

12

Mrva sklzom odobral loptu Divkovičovi, pričom ju poslal na aut. Dunajská Streda sa usadila na útočnej polovici.

11

Blackman centroval z pravého krídla, prudký pas preletel popred bránku do územia nikoho. O niekoľko sekúnd neskôr hlavičkoval Ramirez do hráčov MFK.

10

Desať minút stretnutia je zatiaľ veľmi opatrných. Navyše sa nehrá v typickej atmosfére, keďže chýbajú fanúšikovia.

9

Domáci na útočnej polovici ihriska nevmysleli nič, no napádali, čo viedlo Macíka k odkopu mimo hraciu plochu.

8

Eric Davis posúval loptu z ľavého krídla do šestnástky, lenže pred Kalmárom situáciu vyriešil kapitán Ján Maslo. Na druhej strane mal znova prácu Jedlička, strelu spred pokutového územia zastavil.

7

Chyba v rozohrávke DAC darovala loptu znovu futbalistom Ružomberka. Tí sa na ľavom krídle nepresadili, Jedlička môže odkopávať od svojej bránky.

6

Z hranice pokutového územia zakončoval záložník Ružomberka – Matúš Kmeť, mieril iba do pripraveného Jedličku.

5

Rodiacu sa akciu Ružomberka zastavil hostia. Hostia loptu získali späť v strede poľa bol faulovaný Takáč, previnil sa Davis.

4

Zsolt Kalmár a Friede sa snažili dostať do pokutového územia, nakoniec centroval Davis, iba k Macíkovi.

3

Blackman sa sprava dostal do pokutového územia súpera, prihrávku pod seba nespracoval Eric Ramirez a zakončiť nezvládol ani Friede.

2

DAC je pri lopte, nakoľko sa neujal pas do pokutového územia domáceho celku. Na druhej strane hľadal Balič obrancu Davisa, akcia sa nepodarila.

1

Domáca Dunajská Streda nastupuje v tradičných žlto-modrých dresoch, hostia sú v oranžovom. Výkop obstaral Štefan Gerec.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Davis – Schafer, Friede, A. Balić – Kalmár – Ramírez, Divković.
Náhradníci: Száraz – Njie, Fábry, Andzouana, Méndez, Malý, Bednár.

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo ©, Mrva – Kmeť, Takáč, Zsigmund, Kochan, Ďungel – Almási, Gerec.
Náhradníci: Krajčirík – Boďa, Dopater, Múdry, Brenkus, Filinský, Holub..

FC DAC Dunajská Streda

DAC prežíva najlepší štart do sezóny v histórii klubu. V doterajších piatich kolách vyhrala Dunajská Streda všetky duely a je na prvom mieste Fortuna ligy s 15 bodmi. Postupne ťahali za kratší koniec Sereď, Pohronie, Nitra, Trnava a Zlaté Moravce. Tím z južného Slovenska strelil už 18 gólov, čo je najviac v súťaži a inkasoval iba tri. To je spoločne so Slovanom tiež najlepšie číslo. Navyše, DAC zatiaľ všetky stretnutia ročníka 2020/21 vyhrala, nakoľko v predkole EL zdolala aj islandský FH Hafnarfjördur (2:0), teraz ju čaká Jablonec.

MFK Ružomberok

Ružomberok nemá ideálny štart ročníka. Síce vo Fortuna lige prehral z piatich kôl iba raz a to proti Trnave (1:3), lenže ešte nevyhral, nakoľko zaknihoval štyri remízy s Trenčínom, Sereďou, Nitrou a naposledy aj Pohroním. V tabuľke je z toho deviate miesto so 4 bodmi. Iba štyri strelené góly je druhou najhoršou ofenzívou, avšak 6 inkasovaných je po Slovane a DAC druhé najlepšie číslo. MFK nedávno prehral proti švajčiarskemu klubu Servette Ženeva a vypadol z predkôl Európskej ligy. Najlepším strelcom je zatiaľ obranca Ján Maslo s dvomi gólmi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

FC DAC Dunajská Streda

 • Jedlička
 • Rodolfo
 • Müller
 • Kružliak
 • Davis
 • Schafer
 • Friede (40. Malý)
 • A. Balić (88. Bednár)
 • Kalmár
 • Ramírez (88. Njie)
 • Divković (79. Fábry)

MFK Ružomberok

 • Macík
 • Čurma
 • Maslo (C)
 • Mrva
 • Kmeť
 • Takáč (83. Dopater)
 • Zsigmund (83. Múdry)
 • Kochan (70. Brenkus)
 • Ďungel (87. Filinský)
 • Almási (70. Boďa)
 • Gerec