2 : 0
(2:0)
FC Spartak Trnava
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Derby malo svoj náboj, až kým Slovan nevyhrával 2:0, potom už tempo hry upadlo. Trnava si nedokázala vytvárať gólové šance a Slovan si svoj dvojgólový náskok ustrážil až do konca stretnutia.

90+3

90+3

Vlasko napálil loptu do múru, dostal sa aj k následnej dorážke, no mieril vedľa brány.

90+2

Žltú kartu dostáva Lucas Lovat (ŠK Slovan Bratislava).

90+2

Žltú kartu dostáva Kyriakos Savvidis (FC Spartak Trnava).

90+2

Faul Nona na Pačindu a ešte uvidíme priamy kop hostí.

90

Dražić prihral na hranicu šestnástky Ožboltovi, ktorý bol ale hneď obkľúčený trnavskými hráčmi a tak nemohol zakončiť.

89

Slovan sa v druhom polčase ani veľmi nenadrel, Trnava ho k tomu nedonútila. Vôbec to v závere zápasu nevyzerá na nejaký trnavský tlak či snahu o dramatizáciu zápasu.

87

Žltú kartu dostáva Nono (ŠK Slovan Bratislava).

87

Na druhej strane neprešiel do šestnástky Dražić cez Savvidisa.

85

Hráči Trnavy zakombinovali na jeden dotyk, ale do pokutového územia ich nevpustil čerstvý hráč na trávniku Lovat.

84

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Žan Medved, prichádza Alen Ožbolt.

84

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Vernon De Marco, prichádza Lucas Lovat.

82

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yann Yao, prichádza Godinho Alves.

82

Daniel nacentroval na hlavu Medveda, ktorý zvnútra šestnástky hlavičkoval len do náručia Rusova.

81

Trnavčania zahrávali priamy kop z pravej strany, Vlaskov center odvrátil Daniel. Potom Medved zblokoval strelu Izuchukwua.

78

Moha vyšachoval dvoch hráčov Trnavy, následne prihral do strany Danielovi, ktorý zblízka trafil vybiehajúceho Rusova! Prvá strela Slovana na bránu v druhom polčase.

77

Vlasko centroval za obranu, no Vernon jeho úmysel prečítal a loptu odhlavičkoval.

76

Faul na Bukatu, previnil sa Nono. Vlasko pošle center do šestnástky.

74

Žltú kartu inkasoval tréner Trnavy, Marián Šarmír.

73

Center Nona z rohu nebezpečenstvo pre Spartak nepriniesol, no Slovan zostáva pri lopte.

72

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Jakub Grič, prichádza Kyriakos Savvidis.

72

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rafael Ratão, prichádza Erik Daniel.

72

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Rharsalla Moha.

71

Saymon nacentroval na Pačindu na zadnú žrď, hosťujúci hráč hlavičkoval do bočnej siete.

71

Mikovič sa snažil vysunúť Turňu, Vernon si dal pozor.

69

Konflikt medzi Božikovom a Yaom, všetko ukľudňuje hlavný rozhodca, karty neudeľuje.

68

Žltú kartu dostáva Jakub Grič (FC Spartak Trnava).

67

Rýchly protiútok Trnavy, zdalo sa, že prihrávku od Pačindu tečoval De Kamps, no kopať sa bude od domácej brány.

66

Nebezpečný Vlaskov center, ale Tumma vo vzduchu fauloval Božikova, takže je pískané.

65

Božikov musel ísť pod nohy Pačindu, domáci kapitán to zvládol, ale Trnava bude kopať roh.

63

Dlhý pas Griča na Mikoviča, ten si vybral Vlaska, ktorý centroval do šestnástky, ale len do územia, kde bol Vernon.

62

Čavričovi nabehol Pauschek, ale v súboji si pomáhal faulom. Lopta pre Spartak.

59

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yusuf Bamidele Isa, prichádza De Barros Cabral Saymon.

59

Yao loptu nepríjemne napálil do pred ním stojaceho Abenu, ktorý je otrasený.

57

Domáci získali loptu, Čavrič prihrával do ľavej strany do šestnástky, výborne tam zasiahol Turňa a zažehnal hroziace veľké nebezpečenstvo, nakoľko v pokutovom území už číhali Ratao či Medved.

56

Po rozohrávke De Kampsa pálil z diaľky Nono, ale lopta skončila vedľa pravej žrde.

55

Medveda zasiahol v hlavičkovom súboji Tumma, hráč Slovana bol trochu otrasený, ale pokračuje v hre.

54

Dražič poslal pekný oblúčik do pokutového územia, ale tam s Turňa v osobnom súboji poradil s Rataom.

52

Slovan zahrával priamy kop z ľavej strany, Nonov center hosťujúci hráč hlavou odvrátil.

51

Slovan rozohral nakrátko, potom ešte kombinoval v blízkosti šestnástky, no čiarový rozhodca odmával ofsajd.

50

Vďaka Dražićovi získali domáci rohový kop.

49

Božikov zastavil pas na Pačindu, ktorého sa snažil nájsť Mikovič. Trnava to má ťažké, Slovan je v defenzíve pozorný.

48

Druhý polčas začal kúskovanou hrou. Po faule v strede poľa budú rozohrávať domáci.

46

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Strelec, prichádza Dejan Dražić.

46

Začal sa druhý polčas.

Slovan po prvom polčase vyhráva nad Trnavou 2:0. Skóre otvoril v 13. minúte Medved, do dvojgólového vedenia poslal belasých v 22. minúte Nono. Trnava má cez polčasovú prestávku o čom premýšľať.

Druhý polčas sa začne približne o 19:34.

45

Prvý polčas sa skončil.

44

Pačindu križoval Vernon a urobil to veľmi dobre pre svoj tím, rohový kop z toho nebude.

43

Lopta smerovala na Yaa, ale ten bol dobre pokrytý. Nasledovať bude kop od brány.

41

Aktívny Ratao prihrával z ľavej strany pred bránu, odkopol Tumma.

40

Po zlej rozohrávke Trnavy sa k strele z prvej dostal Ratao, mieril k ľavej žrdi, Rusov sa hodil po lopte a vyrazil ju pekným zákrokom na rohový kop!

38

Tak v 38. minúte sa toho udialo veľa. Bukata napriahol a len tesne minul pravú žrď.

38

Žltú kartu dostáva Vernon De Marco (ŠK Slovan Bratislava).

38

Rýchla trnavskí akcia z ľavej strany. Mikovič našiel vo vnútri šestnástky Vlaska, ktorý ihneď vystrelil, Greif predviedol úspešný zákrok.

37

Ratao sa ochotne vrátil dozadu a vyhral súboj s Turňom.

36

Pačinda centroval z krídelného priestoru, no Greifa nezaskočil.

33

Trnava hľadá nejakú skulinku, ale je veľmi ďaleko od brány Slovana. Dlhá lopta hľadala Turňu, no bola príliš prudká a Turňa ju nespracoval.

32

Vyššie napádanie Trnavčanov a tak Greif posiela loptu ďaleko od svojej brány.

31

Lopta mierila na prvú žrď, kde bol Čavrič, no nedostal sa cez Bamideleho.

30

Bamidele fauloval Vernona a Slovan bude zahrávať priamy kop, taký skrátený roh.

29

Vysoký center na Medveda, ale nedokázal ju sklepnúť Strelcovi. Slovan zostáva na súperovej polovici a vhadzuje.

28

Pred Greifom vznikol zmätok, no Bamidele loptu zle usmernil, následne sa pískal útočný faul hostí.

27

Lopta padala k Bamidelemu, ale napokon sa od Pauscheka odrazila za čiaru. Nasleduje roh.

27

Nono fauloval a priamy kop má k dispozícii aj Trnava.

26

Trnavčania to urobili netradične a šikovne, ale Slovan sa ubránil, Božikov loptu odhlavičkoval.

25

Dvom trnavským hráčom sa nepodarilo prejsť do blízkosti pokutového územia. Trnava drží loptu, ale nasledovala spätná prihrávka. Až neskôr po zblokovanom centri Mikoviča uvidíme rohový kop.

22

Slovan dal gól!
K exekúcii priameho kopu sa postavil NONO a krásne to trafil do pravého horného rohu. Rusov sa lopty dotkol, ale už ju nedokázal vytesniť mimo brány. Slovan vyhráva 2:0.

21

Žltú kartu dostáva Martin Miković (FC Spartak Trnava).

20

Dôrazný Ratao získal loptu, posunul ju napravo Čavričovi, ktorý bol faulovaný tesne pred šestnástkou a získal pre Slovan priamy kop z veľmi nebezpečnej pozície.

19

Abena odobral loptu Yaovi v pokutovom území, jednalo sa o čistý súboj.

19

Vernon vhadzuje na vlastnej polovici, loptu získali Trnavčania, no posúvajú ju len dozadu.

15

Po súboji s Bamidelem zostáva na trávniku Vernon, ale lekársku pomoc napokon nepotrebuje.

13

Výborný prudký center Rataa na päťku, kam si nabehnutie presne načasoval ŽAN MEDVED a z voleja posiela loptu do siete! Slovan ide do vedenia 1:0.

11

Pačinda vysunul Yaa, ale s ním sa vrátil Pauschek. Napriek tomu sa Yaovi podarilo prihrať, ale na Pačindu to bolo nepresné.

10

Čavrič skončil na trávniku, ale je z toho iba vhadzovanie pre Spartak.

9

Náznaky šancí už boli, najmä z strany Slovana, ale inak mužstvá zvolili najmä vyčkávaciu taktiku.

7

Vysoká lopta neprešla k Tummovi, odvrátil ju Abena.

6

Abena fauloval Yaa, hostia majú k dispozícii štandardnú situáciu.

5

Pauschek sa snažil zrýchliť hru a kolmo prihrával, no našiel iba hráča súpera.

5

Greif odovzdáva loptu Abenovi ten si pomáha prihrávkou na Božikova.

3

Trnavčania s pokojnou rozohrávkou na vlastnej polovici.

2

Slovan v prvej šanci. Z ľavej strany zakončil Ratao po zemi iba do Rusova!

1

Prvých 30 sekúnd sa na protest proti najnovším opatreniam proti koronavírusu nehrá. Hráči stoja na mieste.

1

Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Abena, Božikov ©, De Marco – Nono, de Kamps – Čavrič, Strelec, Ratao – Medved.
Náhradníci: Ružinský – Ožbolt, Moha, Daniel, Bajrić, Lovat, Dražić.

FC Spartak Trnava: Rusov © – Turňa, Tumma, Izuchukwu, Miković – Bukata, Grič – Bamidele Isa, Vlasko, Yao – Pačinda.
Náhradníci: Kamenár – Mihal, Jónsson, Kóša, Saymon, Alves, Savvidis.

Rozhodca: Glova – Hrčka, Hrmo.

Najslávnejšie slovenské derby napíše svoju 157. kapitolu. Slovan Bratislava hostí o 18:30 na Tehelnom poli Spartak Trnava.

SLOVAN
Premiéru na lavičke belasých zažije nový tréner Darko Milanič, ktorý nahradil odvolaného Jána Kozáka ml. Slovan je po štyroch odohraných zápasoch v tabuľke na druhom mieste s deviatimi bodmi, šesť bodov za Dunajskou Stredou, ktorá však odohrala o zápas viac. Belasí v minulom kole zvíťazili v Trenčíne 2:1, následne postúpili ďalej aj v Slovnaft Cupe, keď Belušu zdolali 2:0.

TRNAVA
Vstup do sezóny jej vyšiel, zvíťazila nad Michalovcami a Ružomberkom. Následne však prišla remíza s Pohroním a prehra v Dunajskej Strede. V minulom kole Spartak podľahol doma Seredi 0:2. Chuť si napravil v domácom pohári, keď vyradil Malženice v pomere 3:0. Trnavským futbalistom patrí aktuálne štvrtá priečka so siedmimi bodmi. Na tretiu Žilinu strácajú dva body.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.