(0:0)
MŠK Žilina
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Odo mňa je to pre dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.

Dnes sa s vami lúčim so smutným konštatovaním, že Žilina podľahla vo Walese tímu The New Saints 1:3 a s Európskou ligou sa lúči v najskoršom možnom termíne.

120+1

V samom závere zápase ešte jeden priamy kop pre Žilinu, avšak z úctivej vzdialenosti.

120

Hlavný rozhodca bude nadstavovať minimálne 1 minútu, všetci Žilinčania sú na polovici svojho súpera.

119

Do konca nadstavenia ostáva približne minúta, o osude zápasu je rozhodnuté.

117

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Ďuriš, prichádza Kaprálik.

116

Ďalšia šanca domácich, strelu však obetavo zblokoval Miroslav Gono.

114

Ďalšia šanca domácich, Marriott zahral voľný kop. K lopte sa dostal Ebbe, ktorý opečiatkoval konštrukciu Petrášovej bránky, následnú dorážku už kryl žilinský brankár!

113

Žilinčanom sa kráti čas a zverenci trénera Pavla Staňa musia už všetky sily vrhnúť do útoku. Hrajú však v početnej nevýhode, keďže pod sprchu putoval predčasne vylúčený Sluka, navyše, i počasie hrá momentálne v prospech The New Saints.

112

Vo Walese husto prší, nuž, Žiline dnes bohužiaľ dážď šťastie asi neprinesie.

111

Priamy kop Žiliny bol ale zblokovaný.

110

Šošoni majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície, tesne za hranicou šestnástky domáceho tímu.

109

Ak by sme to zobrali z optimistickej strany, tak Žiline k postupu chýbajú už len tri góly, horšie je, že ich potrebuje streliť za približne 10 minút a navyše hrá v početnom oslabení.

108

Tím New Saints práve strelil gól! Nuž a zdá sa, že o osude zápasu je rozhodnuté. CIEŚLEWICZ poslal loptu k ľavej tyči, Petráš smer síce vystihol, ale na loptu nedosiahol a stav zápasu je 3:1 pred domácich.

108

Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Sluka (MŠK Žilina).

108

Sluka v súboji s Mullanom fauloval, bude to pokutový kop pre domácich!

107

Nasledoval ďalší center Žiliny do pokutového územia, lopta je znovu v rukaviciach Paula Harrisona.

106

Chyba v rozohrávke domáceho tímu, loptu však pred Kurminowskim stihol odkopnúť Paul Harrison, ktorý dobre čítal hru.

106

Úvodný výkop druhého predĺženia patrí futbalistom TNS.

106

Začalo sa druhé predĺženie.

105+1

Prvé nadstavenie skončilo.

105

V prvom predĺžení bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne jednu minútu.

105

V samom závere prvého predĺženia ešte šanca Žiliny, Vahan Bičachčjan však minul bránku domáceho tímu.

104

Blíži sa nám záver prvého predĺženia, v ktorom bohužiaľ padol gól do siete MŠK Žilina.

103

Striedanie v tíme The New Saints FC: z ihriska odchádza Redmond, prichádza Routledge.

102

Žltú kartu dostáva Smith (The New Saints FC).

101

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Iľko, prichádza Rusnák.

101

Dlhý center Šošonov do šestnástky, brankár domácich loptu vyboxoval ďaleko do poľa.

101

Máme za sebou teda 100 minút dnešného zápasu a Žilina opäť prehráva rozdiel jedného gólu.

100

Tím New Saints práve strelil gól! Marriott z rohu poslal center do šestnástky Žiliny, pred Petrášom boli zmätky. K lopte sa napokon dostal LEO SMITH a z voleja ju napálil do žilinskej bránky!

99

Obrovská šanca TNS! Mullan posielal výborný center z pravej strany, strelu Ebbeho však Gono tečoval na rohový kop!

98

Smith centrom hľadal Hudsona, ktorý však v súboji fauloval žilinského brankára Samuela Petráša.

97

Domáci budú zahrávať rohový kop, k lopte sa stavia Smith.

96

Tempo zápasu nám mierne opadlo, domáci už nie sú tak nebezpeční ako v úvode druhého polčasu, Žilinčania sa zatiaľ nedostali v predĺžení do optimálneho tempa.

95

Šošoni kombinujú na vlastnej polovici trávnika.

94

Marriott rozohral priamy kop domáceho tímu, Mullan bol však v postavení mimo hru a loptu tak získavajú do svojej moci Žilinčania.

93

Pred aktívnym Mullanom tentoraz musel hasiť oheň stopér Ján Minárik, ktorý prebral kapitánsku pásku po Jakubovi Paurovi.

92

Bičachčajn zatočil dobrý center, strela Miroslava Gona však bola zblokovaná.

92

Šošoni začínajú aktívne, zahrávať budú rohový kop z pravej strany.

91

Výkop prvého predĺženia patrí futbalistom Žiliny.

91

Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.

V riadnom hracom čase sa teda zrodila remíza 1:1, po krátkej prestávke bude nasledovať prvé predĺženie trvajúce 15 minút.

90+4

Druhý polčas sa skončil.

90+4

Žltú kartu dostáva Gono (MŠK Žilina).

90+3

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Bernát, prichádza Bičachčjan.

90+2

Jeden z futbalistov Žiliny ostáva otrasený na trávniku, po krátkom čase však bude môcť pokračovať v hre. Pavol Staňo chystá druhé dnešné striedanie, do hry príde Vahan Bičachčjan.

90+1

Domáci futbalista Jamie Mullan v postavení mimo hru.

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne štyri minúty.

89

Zmätky pred bránkou Samuela Petráša, Redmondova strela bola zblokovaná, domáci reklamovali ruku, ale neuspeli.

88

V zakončení aj žilinský útok Dawid Kurminowski, poľský futbalista v službách MŠK však nemieril presne.

87

Striedanie v tíme The New Saints FC: z ihriska odchádza Robles, prichádza Cieślewicz.

87

Holland fauloval Kurminowskeho, Žilina má výhodu priameho kopu. Je to však príliš ďaleko na priame ohrozenie domácej bránky.

86

Strelecká pozícia pre domáceho Jamieho Mullana, ktorý však mieril vedľa Petrášovej bránky.

85

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Paur, prichádza Kurminowski.

84

V týchto momentoch je trošku problém s internetovým pripojením vo Walese.

83

Marriott zahrával rohový kop domácich, ale Astles bol v postavení mimo hru. Loptu tak získavajú do svojej moci futbalisti Žiliny.

81

Menej ako 10 minút do konca riadneho hracieho času, v tomto momente zápas kráča do predĺženia, ktoré by sa hralo na 2×15 minút.

80

Striedanie v tíme The New Saints FC: z ihriska odchádza Brobbell, prichádza Smith.

79

Žilinčania sú v týchto chvíľach pri chuti a snažia sa dostať do vedenia.

78

Ďalšia dobrá šanca pre Źilinu, v pozícii sa ocitol kapitán Jakub Paur, ale jeho strelecký pokus zlikvidoval Paul Harrison.

77

Kristián Vallo posielal dobrý center do šestnástky domáceho celku, lopta ale končí v moci pozorného Harrisona.

77

Trinásť minút ostáva do konca riadneho hracieho času a začíname prakticky od začiatku.

76

Žilina dala gól!
Vyrovnané, 1:1! PATRIK MYSLOVIČ poslal loptu k ľavej tyči, Paul Harrison sa vrhol k tyči pravej a výsledok bol jasný.

76

Žltú kartu dostáva Redmond (The New Saints FC).

76

Redmond v šestnástke vlastného tímu fauloval Valla a dostáva žltú kartu.

75

Po centri do šestnástky domáceho tímu nastali zmätky, výsledkom je faul a pokutový kop pre Žilinu!

75

Po faule Marriotta majú Žilinčania výhodu priameho kopu z pravej strany. Je to však pozícia na center.

74

Žilinčania sa snažia s výsledkom niečo urobiť, zatiaľ sa im však nedarí presadiť cez pozornú obranu domáceho tímu.

73

Žltú kartu dostáva Harrington (The New Saints FC).

73

Útočnou akciou pohrozili aj domáci, aktívny Brobbell však recept na pozorného Petráša nenašiel.

72

Roh Žiliny nebol presný, odrazená lopta sa dostala na kopačku Kristiána Valla, ktorý ju okamžite vrátil do ohňa. Patrik Myslovič však hlavičkou mieril nad bránku domáceho tímu.

71

Nasledoval rýchly útok Žiliny a hostia budú kopať rohový kop z pravej strany.

71

Po Roblesovom zakončení musel znovu zasahovať Samuel Petráš, pre mladého gólmana Šošonov to nebola žiadna problémová situácia.

70

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, The New Saints stále vedie na domácom trávniku nad Žilinou 1:0.

69

Rohový kop MŠK neznamenal pre bránku domáceho celku žiadne nebezpečenstvo, odrazenú loptu však znovu berú do svojej moci hráči slovenského tímu.

68

Šošoni budú zahrávať prvý rohový kop v druhom polčase, tentoraz z ľavej strany.

67

Striedanie v tíme The New Saints FC: z ihriska odchádza Harrington, prichádza Spender.

66

Žilinčania sa snažia útočiť zo všetkých síl. Okrem Petráša sú pri útoku všetci hráči MŠK na polovici súpera.

65

Robles posielal z ľavej strany výborný center do šestnástky Źiliny, loptu však do svojich rukavíc skryl Samuel Petráš.

64

Adam Kopas v strede poľa fauloval Ebbeho, dopredu tak znovu pôjdu domáci.

62

Marriott z priameho kopu zatočil loptu na hlavu Hudsona, ktorý však v náročnej pozícii mieril nad bránku Samuela Petráša.

61

Po hodine hry Žilina na Ostrovoch prehráva rozdielom jediného gólu, Žilinčania budú musieť poriadne pridať ak chcú dnes pomýšľať na úspech.

60

Do lopty sa z priameho kopu oprel žilinský kapitán Jakub Paur, ale mieril vedľa pravej tyče Harrisonovej bránky.

59

Jakub Paur sa prebíjal k šestnástke domáceho tímu, bol však faulovaný a Žilinčania majú výhodu priameho kopu.

58

Nuž a domáci pokračujú v ofenzívnom výkone, Jamie Mullan sa ocitol pred Samuelom Petrášom s loptou pri kopačke, no bol v postavení mimo hru.

57

Tím New Saints práve strelil gól! Marriott poslal z pravej strany výborný center do šestnástky Žiliny a ROBLES hlavou otvára skóre stretnutia!

56

Center domácich odvrátila žilinská obrana na rohový kop. O pár sekúnd neskôr sa situácia opakuje, domáci tentoraz budú zahrávať rohový kop z pravej strany.

55

Domáci budú zahrávať prvý rohový kop v druhom polčase, tentoraz z ľavej strany.

54

Žltú kartu dostáva Sluka (MŠK Žilina).

53

Ďalšia veľká šanca domácich! Jamie Mullan si prebral prihrávku v šestnástke Žiliny, jeho delovka ale letí nad Petrášovu bránku!

52

Tvrdý súboj v strede poľa, na trávniku ostali obaja súperi ležať otrasení. Budú však v poriadku a budú môcť pokračovať v zápase.

51

Zaujímavá šanca domácich, center z pravej strany však nenašiel adresáta.

50

Máme za sebou 50 minút dnešného zápasu, vo Walese sme góle nevideli.

48

Jeden z domácich futbalistov musel byť ošetrovaný a v strede poľa a zdá sa, že bude musieť striedať.

47

Žilinčania sa snažili o kombináciu pri šestnástke domáceho tímu, lopta však končí za čiarou. Šošoni ešte žiadali rohový kop, ale nebolo im vyhovené.

46

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

46

Úvodný výkop druhého polčasu patrí domácim futbalistom.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase hrá Žilina na Ostrovoch s The New Saints nerozhodne 0:0, druhý polčas sa začne približne o 20:32.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Žltú kartu dostáva Minárik (MŠK Žilina).

45+1

V samom závere polčasu vystrčili ofenzívne rožky aj Žilinčania, strela Jána Bernáta bola však zblokovaná.

45

Hlavný rozhodca bude v prvom polčase nadstavovať minimálne jednu minútu.

45

Črtala sa ďalšia šanca domáceho celku, napokon je z toho postavenie mimo hru.

44

Len to tak zahučalo na domácich tribúnach! Brobbell sa presadil v súboji v žilinskej šestnástky, ale jeho strelu znovu vyrazil skvelý Petráš na rohový kop!

42

Tvrdé boje v strede poľa, Źilinčania sú v súbojoch príliš zakríknutí, i preto majú domáci opticky mierne navrch.

41

Jakub Paur v útoku fauloval práve spomínaného Hudsona, k lopte sa tak opäť dostávajú domáci hráči.

40

Ďalšia veľká šanca domácich, Hudson triafa konštrukciu Petrášovej bránky a následnú dorážku už brankár Šošonov vyriešil!

39

Domáci sú v závere prvého polčasu pri chuti a snažia sa prelomiť obranu Žiliny.

38

Tak táto strela si doslova pýtala gól! Mullan sa z pravej strany z hranice šestnástky oprel do strely, jeho delovka mierila pod brvno, ale bravúrny Samuel Petráš ju s námahou vyrazil! Hviezdny moment žilinského gólmana!

37

Dobrý center domácich do priestoru pred Petráša, jeden z hráčov Žiliny loptu odkopol, ale domáci sa snažili reklamovať, že pri spracovaní zahral rukou. Hlavný rozhodca na ich námietky nereagoval.

36

Záver prvého polčasu sa neúprosne blíži, zápas je do týchto chvíľ opticky pomerne vyrovnaný.

35

Loptu od vlastnej bránky rozohráva domáci gólman Paul Harrison, dopredu tak pôjdu znovu futbalisti v bielo-zelených dresoch a teda hráči The New Saints.

34

Dlhá lopta po pravej čiare pre Dávida Ďuriša, ten sa však nedokázal presadiť cez Astlesa.

33

Domáci futbalisti TSN v týchto chvíľach kombinujú v strede poľa, Žilinčania sa im snažia vysokým pressingom kaziť rozohrávku.

32

Žltú kartu dostáva Astles (The New Saints FC).

32

Samuel Petráš center domáceho stredopoliara z rohu stiahol do svojej náruče a následne bol faulovaný.

31

Ďalší rohový kop domácich z ľavej strany rozohrá znovu Brobbell.

30

Polhodina zápasu je za nami, vo Walese sme gól zatiaľ stále nevideli.

29

Žilinčania v kombinácii na vlastnej polovici trávnika znovu zapájajú do hry aj Samuela Petráša.

28

Z rohu Žilinčania nič zaujímavé nevymysleli. Z následnej akcie sa ku strele dostal Ján Bernát, no jeho pokus do stredu bránky Harrison bez problémov kryl!

27

Prvý rohový kop v zápase pre Žilinu, z ľavej strany ho zahrá Adam Kopas.

26

V ďalšej streleckej pozícii domáci Ebbe, ale lopta z jeho kopačky nemala ani potrebný sme a ani potrebnú rýchlosť.

26

Tvrdý zákrok domáceho Hollanda na Kristiána Valla, loptu tak do svojej moci berú opäť Žilinčania.

25

Ďalšia rýchla akcia Žiliny, lopta znovu končí v moci Paula Harrisona, gólové ohrozenie to však nebolo.

24

K exekúcii štandardnej situácie sa aj odhodlal Adam Kopas, loptu však napálil len do obrancu TNS.

23

Žilinčania majú výhodu priameho kopu z diaľky, toto je pozícia pre Kopasa, ktorý má výbornú kopaciu techniku.

23

Máme za sebou polovicu prvého polčasu, stav zápasu je 0:0, ale viac šancí na gól mali domáci futbalisti.

22

Žltú kartu dostáva Brobbell (The New Saints FC).

21

Center Brobbella z rohového kopu preletel celým priestorom pred Samuelom Petrášom, následne loptu Branislav Sluka upratal do bezpečia.

20

Ďalšia šanca pre domácich tím, Brobbell napriahol spoza šestnástky k pravej tyči bránky Žiliny, Samuel Petráš s námahou loptu vyškriabal na rohový kop!

19

Hra sa prelieva zo strany na stranu, viac v kontaktne s loptou sú domáci futbalisti The New Saints.

18

Center domácich z pravej strany vypadol Petrášovi z rúk, všetko však vyriešil Adam Kopas, ktorý rezolútnym odkopom poslal loptu do stredu poľa.

17

Do lopty sa v tomto momente oprel domáci Ebbe, ale mieril nepresne.

16

Žilinčania sa postupne dostávajú do tempa.

15

Obrovská šanca Žiliny! Dávid Ďuriš skvelou prihrávkou za obranu domácich vysunul do šance kapitána Jakuba Paura, ktorý sa sám rútil na Harrisona, ale brankár domácich strelu žilinského útočníka nohou vyrazil a pokazil mu tak gólovú radosť!

14

Najaktívnejším hráčom Šošonov je do týchto chvíľ stredopoliar Patrik Myslovič, ani on však Harrisona doposiaľ nedokázal ohroziť.

13

Lopta končí v rukaviciach Paula Harrisona, no nebola to žiadna vážnejšia akcia zo strany Žiliny.

12

Na Ostrovoch je aktuálne 13°C a pred zápasom mierne spŕchlo. Počasie je však pre futbal vcelku prívetivé.

11

Kombinácia Kristiána Valla s Patrikom Myslovičom. Strela druhého menovaného však bola domácou obranou zblokovaná.

10

Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu. Pri lopte sú Žilinčania, ale dve solídne gólové šance mali domáci futbalisti.

9

Na opačnej strane potiahol akciu MŠK Dávid Ďuriš, jeho následný center bol však nepresný.

8

Ďalšia výborná šanca domácich, v ktorej sa ocitol Redmond. Samuel Petráš mu však opäť výborným zákrokom pokazil gólovú radosť! Na Redmonda si Žilinčania budú musieť dávať veľký pozor.

7

Zápas sa hrá na umelom trávniku, čo by Žilinčanom mohlo vyhovovať. Tí v tomto momente kombinujú na svojej polovici a do rozohrávky zapájajú aj brankára Samuela Petráša.

6

Žilinčania sa snažili dostať kombinačne pred Paula Harrisona, no Jakub Paur sa k prihrávke napokon nedostal.

5

Redmond fauloval Mysloviča, Žilinčania sa dostávajú po dlhšom čase k lopte.

4

Obrovská šanca domácich! Marriott dostal výbornú prihrávku z pravej strany, ale jeho strelu Samuel Petráš bravúrne zlikvidoval!

3

Úvod zápasu je jednoznačne v réžii domácich, ktorí sa snažia kombinačne dostať pred Samuela Petráša.

2

Z rohu domáci Petráša ohroziť nedokázali, napriek tomu ostávajú pri lopte.

1

Dobrý začiatok pre domácich, ktorí získali loptu, Robbles posielal do šestnástky Žiliny dobrý center, lopta končí nad bránkou Samuela Petráša, ale bude to rohový kop pre TNS.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Žiliny.

1

Všetko je pripravené na úvod zápasu.

Úvodné zostavy:

The New Saints FC: Harrison – Spender, Astles, Hudson, Marriott © – Brobbell, Redmond, Holland, Mullan – Robles, Edde
Náhradníci: Roberts – Davies, Routledge, Draper, Ciešlewicz, Harrington, Smith

MŠK Žilina: Petráš – Vallo, Minárik, Kopas, Sluka – Bernát, Gono, Myslovič – Ďuriš, Paur ©, Iľko
Náhradníci: Belko – Javorček, Kaprálik, Bičachčjan, Rusnák, Kurminowski

Rozhodca: Manfredas Lukjancukas – Vytis Snarskis, Vladimir Gerasimov (všetci LTU).

Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 1. predkola Európskej ligy, v ktorom futbalisti The New Saints FC privítajú na domácom trávniku hráčov MŠK Žilina. Zápas sa začína o 19:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

The New Saints FC, celým názvom The New Saints of Oswestry Town & Llansantffraid Football Club sa môže pochváliť trinástimi domácimi titulmi, siedmimi triumfami v domácom pohári a deviatimi víťazstvami v ligovom pohári. Tento malý klub má dokonca skúsenosť so slovenským ligovým futbalom. V sezóne 2014/2015 čelil The New Saints bratislavskému Slovanu, s ktorým po výsledkoch 0:1 a 0:2 vypadol v druhom predkole. Walesania sa v Európskej lige dostali najďalej do play-off pred desiatimi rokmi, stroskotali však na CSKA Sofia po prehre 0:3 a remíze 2:2. V domácej súťaži skončili The New Saints na druhom mieste, hoci pred nadstavbovými bojmi o titul boli na čele waleskej ligy.

Žilina skončila v minulom ročníka futbalovej Fortuna ligy na druhom mieste tabuľky. V aktuálnom ročníku patrí zverencom trénera Pavla Staňa priebežné štvrté miesto. Najlepším strelcom tímu je Vahan Bičachčjan, ktorý zaznamenal štyri presné zásahy. Šošoni sa na Ostrovy presunuli už včera. Absolvovali i povinné testy na Covid-19 s negatívnym výsledkom. Zverenci Pavla Staňa sa na The New Saints nenaladili víťazne. Prehru v Pohroní museli teda rýchlo hodiť za hlavu. „Na druhý deň po zápase sme spravili analýzu, aby si chalani vyčistili hlavy a boli už pripravení na zápas, ktorý z nášho pohľadu bude zaujímavý a ťažký. Preto ale trénujeme, aby sme takéto zápasy mohli hrať a aj ich zvládnuť.“

Hrať sa bude na umelej tráve, na ktorú sú žltozelení zvyknutí. Môže to hrať v prospech staňovcov? „Nevieme, akú kvalitu má ich trávnik. Ideme tam s tým, že sa nepozeráme na to, že ide o domáci tím, lebo sa hrá len na jeden zápas. Treba sa pobiť o výsledok hneď od začiatku. Myslím si, že výhodu trávnika nebude mať nikto, obaja začíname od nuly. Súper má výhodu domáceho prostredia, ale v dnešnom futbale to nič neznamená.“

Zápas sa začína o 19:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.