FK Senica
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

S konštatovaním, že po definitívnej záchrane Pohronia vypukli na štadióne nováčika oslavy, sa s vami lúčime a prajeme ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!

Pohronie to zvládlo, hoci Senica dosť hrýzla. Možno nie na konci, kedy duel bol výlučne v rukách domácich, ale Záhoráci mohli vyrovnať krátko po polčase.

Triumf Pohronia 1:0 značí, že celok, ktorý hrá svoje domáce duely v Žiari nad Hronom bude naisto figurovať vo Fortuna lige aj budúcu sezónu. Do baráže o udržanie totiž putuje Nitra, ktorá síce Trenčín v poslednom kole porazila, avšak na predposlednú 11. pozíciu stratila v konečnom zúčtovaní jeden bod.

90+3

Koniec zápasu.

90+3

Mazan sa s rozohrávkou voľného kopu nikam neponáhľa.

90+2

Addo si vyskočil na Mazana a vyzerá to tak, že Pohronie sa udrží vo Fortuna lige!

90+2

Štyridsať sekúnd do konca, lopta je ďaleko od Tomáša Jenča.

90+1

Žltú kartu dostáva Lukáš Kučera (FK Senica).
Žltú kartu dostáva Vojtěch Vorel (FK Senica).

90+1

Filip Glova ukázal ďalšie žlté karty, protestovať prišiel aj brankár Vorel. Nuž, tieto informácie doplníme a spresníme po zápase.

90+1

Pellegrini získava ďalší faul a teda i priamy kop pre svoje mužstvo.

90+1

Nadstavujú sa dve minúty.

90

Pellegrini už pálil na bránu, zo 16 metrov mu delovku zrazil Kučera! Mohlo byť rozhodnuté, ale ešte nie je!

90

Žltú kartu dostáva Peter Moses Eneji (FK Senica).
Žltú kartu dostáva Peter Mazan (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

89

Moses si v súboji pri postrannej čiare pomohol rukami, čo mu dáva vyžrať Mazan.

89

Pokračujeme v sérii rohov, domáci to hrajú nakrátko.

88

Lukáš Pellegrini to vzal na seba, striedajúci žolík z pohronskej lavičky trafil iba Kučeru. Roh.

87

Ďalší faul Senice pred vlastnou šestnástkou. Pohronie drží loptu a bude zahrávať ďalší priamy kop z ľavej strany.

87

Dnešné stretnutie sleduje 1 115 divákov.

86

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Tenton Yenne, prichádza Jakub Buchel.

86

Bol to Tenton Yenne, ktorý potreboval ošetrenie. Hráč s číslom 15 na drese schádza z ihriska a bude asi aj vystriedaný.

86

Na zemi zostáva sedieť senický hráč, zatiaľ nevidíme na jeho číslo dresu.

85

Stále energický Badolo si nevypýtal faul na konci ihriska. Sekundy plynú naozaj rýchlo. Záchrana, respektíve baráž pre dvojicu Pohronie – Nitra bude čochvíľa realitou. V akom poradí, to sa dozvieme za menej ako 10 minút.

84

Matić zabojoval pri postrannej čiare, keď zamedzil možný brejk, ktorý už-už zakladal Kristián Lukáčik.

83

Mikuš cez Černáka neodhlavičkoval, uvidíme ďalší roh v podaní Weira.

83

Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Patrik Blahút, prichádza Lukáš Pellegrini.

82

Badolo predsa len ešte stihol odcentrovať predtým, ako lopta opustila ihrisko. Ešte pred rohovým kopom dôjde k striedaniu.

81

Desať minút pred koncom vedie Pohronie 1:0, Nitra v Senici nad Trenčínom už 3:0. Všetko je v rukách nováčika Fortuna ligy.

80

Weir už jednu žltú na konte má, aj preto sa rýchlo pakoval z miesta priestupku po zákroku na Totka.

79

Yenne s Hatokom znovu proti sebe, hosťujúci hráč zase s faulom. To sa už Hatokovi nepáčilo a súperovi to vysvetlil jasne-stručne.

78

Weirov dlhočízny center nebol vôbec zlý. Bol to však Dzurík, ktorý si vo vzduchu pomáhal rukami.

77

Faulov nám pribúda, Senica sa rovnako ubránila. Uvidíme dnes ešte i červenú kartu?

76

Tenton Yenne nabral na seba Hatoka tak, že by sa za to nehanbili ani niektorí bojovníci z MMA. Žltá karta a štandardka pre Pohronie z pravej strany.

75

Žltú kartu dostáva Kristián Lukáčik (FK Senica).

75

Didiba s Lukáčikom dostali svojich pod tlak, navyše senický kapitán si naivne chcel vypýtať faul.

74

Ján Dzurík nechápe, ako Vorel zneškodnil ďalšiu tutovku po rohovom kope! Parádna exekúcia, avšak český gólman akoby držal Nitru nad vodou. Síce na diaľku, no pokojne mohli Pohrončania vyhrávať už 4:0.

73

Nitra vedie nad Trenčínom už 2:0! No, toto sa nám zamotáva, Nitrania majú nakročené k trom bodom.

72

Vysoký center spoza rohovej zástavky, Jenčo si s týmto hravo poradil.

72

Weir pred Dudom hlavičkuje na roh, emócie v Pohroní vidíme čoraz viac. Postarali sa o ne posledne Župa a Didiba.

71

Dvadsať minút do konca, domáci sa však zabárajú do blata. Samozrejme len pomyselne, avšak ak inkasujú, pôjdu virtuálne na posledné miesto a teda i do baráže.

70

Nepokoj pred Jenčom končí. Píska sa totiž ruka útočiaceho hráča.

69

Didiba zakončuje po niekoľkých odrazoch. Akrobatická strela ponad hlavu, je z toho ďalší roh.

68

Yenne v poslednej chvíli nevystrelil, ale hľadal Černáka pred bránou. Chríbik pred žolíkom zo senickej lavičky posiela loptu na roh.

67

K tomu môžu Nitranom pomôcť Seničania, ktorí sú po zmene strán lepší smerom dopredu. Pohronie sa musí zase brániť.

66

Nitra sa medzičasom ujala vedenia v Senici, kde hrá proti Trenčínu. To je však nič nepomôže, keďže „trogári“ potrebujú, aby Pohronie dnes body stratilo.

65

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Samson Akinyoola, prichádza Filip Černák.

65

Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Patrik Abrahám, prichádza Matúš Mikuš.

63

V ofsajde aj domáci. Nepríjemne sa však teraz so súperom zrazil Patrik Abrahám, ktorý musí byť ošetrovaný.

62

Yenne fauloval Badola, Pohronie získalo loptu späť na svoje kopačky.

60

Ďalší ofsajd Samsona Akinyoolu počas dnešného zápasu.

59

Tak napokon to s Matićom vyzerá lepšie, ako sa predpokladalo a po ošetrení bude môcť pokračovať.

59

Sú nutné aj nosidlá, Matić na dnes asi dohral.

57

Addo nepríjemne nastrelil Koja Matića do tváre. Útočník Pohronia potrebuje ošetrenie.

56

Zatočený center smerom k bráne, Yenneova strela zablokovaná. Pohronie sa ubránilo definitívne, Moses totiž prebrúsil protivníka cez nohy pred zrakom arbitra.

55

Akinyoola si vypýtal faul u Blahúta, Senica získava štandardku z vyše 30 metrov.

54

Domáci po polčase prvý raz zahrozili. Center sprava na zadnú žrď, Badolo skákal do vzduchu, no k hlavičke sa nedostal.

53

Seničania sa rozbehli, fanúšikovia zo Záhoria povzbudzujú svojich.

51

Tomáš Jenčo vo veľkých problémoch, jeho obrancovia mu príliš nepomáhajú. Centre len tak poskakovali pred malým vápnom Pohronia, teraz boli hostia najbližšie ku gólu.

50

Badolo fauloval Lukáčika, Filip Glova píska faul s niekoľkosekun­dovým omeškaním.

48

Opatrný začiatok po prestávke, Seničania sú však predsa len pri lopte o čosi častejšie.

46

Pohronie má svoj osud v budúcej sezóne plne vo svojich rukách.

46

Začal sa druhý polčas.

Všetko sa to rozbehlo v posledných desiatich minútach. Šance Abraháma a Badola, prvý menovaný uspel až na druhý pokus po rohovom kope. To dáva Pohroniu obrovskú výhodu, Senica hrozila maximálne prostredníctvom Akinyoolu.

Nitra proti Trenčínu naďalej remizuje 0:0, čo znamená, že za danej situácie by sa zachránilo Pohronie.

Druhý polčas sa začne približne o 19:04.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Hatok dáva gól, avšak z ofsajdu! To by bol záver polčasu ako zo sna, Pohronie napriek tomu vedie najtesnejším rozdielom 1:0!

45

Center Angličana odvrátený, o desať sekúnd neskôr Yenne telom zostrelil Mazana. Bol to však faul, takže predsa len ešte jedna štandardka.

44

Blahút faulovaný Didibom pozdĺž šestnástky. Meter od nej si stavia loptu na priamy kop James Weir.

43

Pohronie dalo gól!
PATRIK ABRAHÁM už Vorelovi šancu nedáva! Skvelá exekúcia rohu od Mazána, ktorý center poslal na prednú žrď. Dobre časovaný výskok, Abrahám sa do lopty oprel hlavou a rozvlnil sieť senickej brány!

42

Addo sa pošmykol, brejk štyroch na troch sa končí iba zrazenou strelou Abraháma a následným rohom.

42

Žltú kartu dostáva Joss Didiba (FK Senica).

41

Postranný rozhodca máva ofsajd domácich, pri postrannej čiare o polminútu neskôr si Badolo vypýtal kopanec do nohy od Totku. Bez karty.

40

Uplynulých päť minút ukázalo viac, ako predošlých tridsaťpäť. Toto chceme vidieť, divákov by akurát potešil aj strelený gól.

39

Akinyoola dnes má smolu. 20-ročný útočník sa v zlomku sekundy nedokázal zvrtnúť v šestnástke. To ho stálo drahocenný čas, za tú dobu ho dostúpili obrancovia v žltom.

38

A zase český brankár s fantastickým zákrokom! Mazánov center znovu sprava, Badolo si nabehol spoza obrancu a v neľahkej pozícii zakončil do zeme. Odtiaľ sa lopta odrazila hore a Vorel bravúrne vyťahuje lopty z bránkovej čiary!

37

Rohový kop Pohronia už toľko vzruchu nepriniesol, domáci ale zostávajú na ofenzívnej polovici.

36

Vojtěch Vorel hrdinom momentu, keď mal minimum času na reflexívny zákrok pri hlavičke Abraháma z malého vápna! Presný center medzi stopérov z pravej strany, Vorel zlikvidoval najväčšiu a zároveň aj jedinú šancu dnešného zápasu!

35

Ofsajdové postavenie dvojice Akinyoola – Duda. Desať minút do konca prvého dejstva.

34

Taktický zákrok Badola na Didibu pri zakladaní protiútoku Senice. Mladý pohronský ofenzívny hráč sa súperovi ospravedlnil, bolo to v zápale hry.

34

Efektívna pätička od Mosesa na Buchela, napriek tomu už slovenský mladík nezadržal loptu na hracej ploche. Jenčo vykopáva smerom do stredového kruhu.

33

Matić sa pri lopte dlho neohrial, dôvodom je ofsajdové postavenie tohto hráča.

32

Abrahám padá po súboji s Addom. Je to však Dominik Duda, ktorý vidí pred svojimi očami žltú kartu. Je tomu tak za kritiku rozhodcu.

30

Úvodnú polhodinu sme ukončili kľučkami všadeprítomného Akinyoolu. Rozkmitané nohy, prienik cez obrancov, no takisto zrazená strela. Tomáš Jenčo mal ľahkú robotu.

29

Samson Akinyoola potrestaný po zákroku v strede poľa. Útočník Senice sa hnevá, keďže nefauloval on, ale Addo. Je z toho aj žltá karta.

28

Presné prenesenie hry, Akinyoola prepustil letiaci polonízky center na Yenna. Krídelník Senice šiel do šestnástky z ľavej strany, no ďaleko nezašiel. Dobrým zákrokom sa prezentoval domáci obranca.

27

Aj teraz hlavný zakončovateľ hostí v plnej pozornosti, pre zmenu to bolo kvôli faulu.

26

Akinyoola príliš dlho váhal pri náznaku šance 1 proti 2. K Chríbikovi dostúpili ďalší kolegovia a senického útočníka ľahko odstavili.

26

Center na zadnú žrď, Filip Buchel si pri hľadaní pozície pomohol faulom.

25

Župa pred dvomi minútami roh vybojoval, teraz však sám svojím laxným odkopom jeden zapríčinil. Pri zastávke už Moses.

24

Signál na Mazána, ktorý hľadal Blahúta. To celé nevyšlo, lopta končí u Jenča, ktorý dlhým nákopom zase našiel svojho náprotivka v bráne Senice.

23

Lukáčik s problémami posiela loptu cez Župu na roh. Ako sme už spomínali, Senica to vzadu nemá dvakrát usporiadané.

22

Rovnaký prívlastok má aj kontra Pohronia, ktorá skončila na deliacej čiare. Polovica polčasu je za nami…

21

Yenne to skúšal sprava, v šestnástke mal päť spoluhráčov, avšak mieril to veľmi nepresne.

20

A na konci minúty sa prvý raz žltí. Didiba si ramenom odstavil jedného súpera, no proti Weirovi, ktorý prišiel spredu už nemal šancu aj kvôli razantnému zákroku nohou. Angličan vidí zaslúženú kartu žltej farby.

20

Hrúbka v zakladaní útoku od Senice a to rovno dvakrát. S veľkými problémami to hostia ustáli.

19

Bol z toho akurát faul Adda na Abraháma. Šľapák v strede poľa, hlavný arbiter varuje stopéra Senice, že nabudúce to bude už so žltou kartou.

18

Senica sa však v posledných minútach nadýchla a tlačí na nižšie postavený tím v tabuľke. Bude z toho niečo?

17

Tentoraz to už bola rozohrávka nakrátko. Yenne v súboji s obrancom loptu stráca, Záhoráci musia cúvať späť k svojej svätyni.

17

Nákop na prednú žrď, dobrá defenzívna robota domáceho Pohronia. Moses si roh zopakuje.

16

Prvý roh duelu, zahrajú ho Seničania. Konkrétne to bude Moses, ten môže nakrátko nájsť aj Yenna.

15

Štvrťhodina za nami, čakáme na prvé zakončenie do priestoru brány. Za daných okolností sa Pohronie udrží, keďže Nitra proti Trenčínu remizuje rovnako bez gólov – 0:0.

14

Samson Akinyoola na seba nemôže byť hrdý, aspoň čo sa týka koncovky. Šikovný útočník sa pretlačil cez Chríbika, urobil si miesto, no jeho krížna rana šla totálne vedľa…

13

Župa pri pokuse o center poslal loptu za bránu, a hoci center dopadol späť pred tri žrde, nasledujúci moment nemohol zostať v platnosti.

12

Blahút neodhadol najlepšie situáciu, keď posunul loptu doprava, presnejšie do územia nikoho. Kučera tak veľa roboty nemal.

11

Tomáš Jenčo berie loptu do rúk. Skúsený brankár Pohronia zatiaľ veľa roboty nemal a určite by bol rád, ak by to tak aj zostalo. Abrahám v útočnej fáze nedobehol loptu, zahrá si tak aj Vorel, ktorý si už stavia guľaté teleso na malé vápno.

10

Šikovná výmena lopty, Akinyoola však už finálnu prihrávku nespracoval. Pohronie bude vhadzovať temer až od svojej rohovej zástavky.

9

Badolo si obhodil Buchela, avšak prízemný nákop pred Vorela zrazil jeden z obrancov. Senica v obrannej činnosti vyslovene horí.

8

Domácim sa nedarí kombinovať na útočnej polovici, na druhej strane môžeme pressing Pohronia považovať za výborný.

7

Filip Glova píska faul Abraháma, ktorý nešťastne trafil do tváre Jossa Didibu. Možno trochu prísne rozhodnutie od arbitra, ale ruka v tvári sa neodpúšťa.

6

Vysoké napádanie domácich, trojica stopérov v červenom len tak-tak, že nestratila držanie lopty.

5

Bojovná futbal od samého začiatku, teda sledujeme to, čo sme očakávali. Seničania to skúsili po pravom krídle, Yenne bol neúspešný.

4

James Weir zahrával štandardku z ľavej strany. Center na malé vápno, hlavička zo záklonu šla vysoko nad.

3

Deje sa tak až po prerušení hry, našťastie to so stopérom vyzerá dobre. Pohronie vrátilo Senici loptu.

2

Strata lopty od Adda, ktorý na moment zaváhal a narazil následne do protihráča. Obranca Senice sa zo zeme veru nedvíha.

1

Pohronie v žltých dresoch, Senica v červenom. Domácim patril výkop, avšak loptu okamžite stratili.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Hatok, Dzurík, Chríbik, Župa – Blahút, Weir, Mazan, Badolo – Matić, Abrahám ©.
Náhradníci: Luksch – Meda, Pellegrini, Kasan, Mikuš, Obročník, Daniš.

FK Senica: Vorel – Addo, Didiba ©, Lukáčik – Buchel, Kučera, Totka, Yenne – Eneji – Akinyoola, Duda.
Náhradníci: Chropovský – Horniak, Joseph, Černák, Buchel.

Rozhodca: Filip Glova – Peter Bednár, Pavel Jánošík.

Situácia ohľadom posledného miesta a následnej baráže je jasná.

Pohronie vyhrá a zachráni sa. Domácim tohto duelu stačí aj remíza, ale iba v prípade, že Nitra proti Trenčínu nezvíťazí. Ak Pohronie získa nanajvýš bod a Nitra zoberie všetky tri, bude to nováčik, ktorý pôjde do baráže.

Na druhej strane je tu Senica, ktorá je aktuálne na 10. mieste. Tá si ešte môže polepšiť o priečku vyššie, musí však Pohronie zdolať a dúfať v zaváhanie Serede proti Zlatým Moravciam.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 5. kola Fortuna ligy v skupine o udržanie. Proti sebe si zmerajú sily Pohronie a Senica.

Stretnutie sa začne o 18:00.