(1:1)
West Ham United
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Držanie lopty: 57 % : 43 %.
Strely na bránu: 4:7. Strely mimo brány: 5:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:11.

Je dobojované. Hostia sa vďaka Součekovi dostali do vedenia, ale radovali sa len minútu. Hneď na to vyrovnal Shelvey a stanovil konečný stav zápasu na 2:2.

90+4

90+2

V posledných minútach sa oba tímy držia v úzadí a nechcú dopustiť, aby sa niekto dostal do vedenia.

90

Nadstavený čas: 4 minúty.

89

Ďalší rohový kop pre hostí v blížiacom sa závere tohto zápasu.

87

Ďalší pokus Součeka, z bieleho bodu prestrelil bránu.

83

Bowen prestrčil loptu okolo obrancu Newcastlu a nabehol si pred veľké vápno. Jarmolenko dostal prihrávku na hranicu šestnástky a jeho nepríjemnú strelu zlikvidoval Dúbravka.

82

Souček sa zjavil v šestnástke a zakončil v páde hlavou. Proti nemu stál dobre pripravený Dúbravka, ktorý jeho pokus zastavil.

81

Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Joelinton, prichádza Andy Carroll.

79

Ani jeden z tímov nezakončil, pri lopte je Newcastle a snaží sa o ďalšiu útočnú akciu. Zatiaľ je stav stále nerozhodný.

77

Shelvey pohotovo nacentroval do šestnástky, Jarmolenko poslal loptu do bezpečia.

76

Fabiański schoval loptu v rukaviciach po strele striedajúceho Ritchieho a potom ju odkopol ďaleko od svojej brány. Hostia idú do útoku.

75

Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Pablo Fornals, prichádza Andrij Jarmolenko.

74

Domáci sa opäť natlačili na polovicu hostí a ich následný pokus sa medzi tri žrde nevošiel. Nasleduje tak len odkop od hosťujúcej brány.

70

Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Allan Saint-Maximin, prichádza Valentino Lazaro.

70

Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Dwight Gayle, prichádza Matt Ritchie.

67

Newcastle United dal gól!
Lenže West Ham sa z vedúceho gólu neradoval dlho. JONJO SHELVEY usmernil medzi tri žrde strelu z ľavej strany pokutového územia. Je vyrovnané, 2:2!

66

West Ham United dal gól!
Hostia idú opäť do vedenia. Po zahraní rohového kopu z ľavej strany hlavičkoval Rise, lopta sa odrazila od brvna k voľnému TOMÁŠOVI SOUČEKOVI, ktorý skóroval nekompromisnou strelou k protiľahlej žrdi!

62

Fabiański bol pripravený a schoval loptu v náručí.

61

Saint-Maximin si prevzal loptu od Shelveyho,ale do blízkosti súperovej brány sa nedostal. Hostia totiž odkopli loptu za čiaru, Newcastle zahrá rohový kop.

58

Souček poslal pozdrav na bránu domácich, kde ale znovu Dúbravka zakročil bez väčších problémov.

57

Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Manuel Lanzini, prichádza Mark Noble.

55

Na vzdialenejšej žrdi sa snažil zakončiť Souček, ale nebol úspešný a proti nemu potom zakročil Dúbravka.

54

Bowen centroval ľavačkou tesne pred Dúbravku, ktorému pomohla obrana.

53

Lanzini síce prestrčil loptu na spoluhráča, ale k ničomu ďalšiemu to neviedlo.

51

Hra sa prelieva zo strany na stranu. Domáci loptu stratili a pred Dúbravku sa ponáhľal Diop, dobre mu však sekundoval brániaci hráč domácich a nedovolil mu zakončiť.

50

West Ham s postupným útokom, teraz vhadzuje a posúva sa čoraz bližšie k bráne Newcastlu.

47

Bin Tálib hlavičkoval na prednej žrdi nepresne. Fabiański posiela loptu do hry.

47

Manquillo si nabehol pred pokutové územie a z pravej strany poslal loptu dovnútra. Obrana West Hamu loptu zrazila za čiaru, takže uvidíme roh.

46

Saint-Maximin je v poriadku a nastupuje do druhého polčasu.

46

Začal sa druhý polčas.

Strely na bránu: 3 – 4

Skóre prvého polčasu sa menilo už v 4. minúte, keď sa pred Dúbravkom presadil Antonio. Vedenie však hosťom vydržalo len do 17. minúty, Fabiański prišiel o čisté konto po Almirónovom zakončení.
Druhý polčas sa začne približne o 16:19.

45+4

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Ďalší zranený hráč Newcastlu. Teraz na zemi leží Saint-Maximin, ktorý taktiež potrebuje ošetrenie. Odkríval za postrannú čiaru, s jeho pravou nohou to nevyzerá moc dobre.

45+1

Obrana domácich získala loptu, ktorá smerovala pred pokutové územie a poslala ju na opačnú stranu. Domáci tak môžu ešte zaútočiť.

44

Dúbravka sa musel mať na pozore, smeroval k nemu jeden z hostí. Jeho strela ale nemala gólové parametre.

43

Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Isaac Hayden, prichádza Nabíll bin Tálib.

43

Hayden to skúsil na ihrisku, ale nepôjde to. Bude musieť byť vystriedaný.

40

Vyzerá to tak, že Hayden sa po krátkom ošetrení vráti späť do hry.

38

Svoj prvý rohový kop zahrali aj hostia, ale v pokutovom území sa nedostali k nebezpečnému zakončeniu pred Dúbravkom.

37

Žltú kartu dostáva Dwight Gayle (Newcastle United).

36

Domáci sa pokúšali prejsť cez zhustený priestor, ale nepodarilo sa. Hostia získali loptu na svoje kopačky a rýchlo otočili hru.

34

Držanie lopty: Newcastle 68% – West Ham 32%.

32

Bowen bol vo veľkej šanci a proti jeho strele parádne zakročil Dúbravka, ktorý tak zneškodnil tutovku hosťujúceho celku!

31

Zo strany zahrávali voľný kop hostia, lopta sa z kopačky Bowena dostala pred bránu Newcastlu, kde bol Dúbravka so svojimi spoluhráčmi pozorný.

30

Tempo hry mierne opadlo. Prípadný gól môže veľa napovedať o ďalšom priebehu zápasu.

28

Newcastle bránu Fabiańskeho neohrozil, ale získal aspoň roh.

27

Saint-Maximin sa ponáhľal pred bránku hostí, bol však faulovaný a domáci majú ďalší priamy kop.

26

Hru rozkúskovalo ďalšie autové vhadzovanie West Hamu,po ktorom sa oba tímy naťahovali o loptu, ktorá opäť skončila v aute. Hostia si vhadzovanie zopakujú.

23

Saint-Maximin sa dostal k centru z pravého krídla, ale nikto z jeho spoluhráčov loptu nezasiahol.

22

Ďalšia akcia West Hamu znamenala iba stratu lopty, Newcastle tak môže ísť dopredu. Narazil však na pozornú obranu.

20

Newcastle bude zahrávať druhý rohový kop v krátkom slede. Shelvey našiel spoluhráča na bližšej žrdi, no toho hosťujúca obrana rýchlo odzbrojila.

17

Newcastle United dal gól! V sedemnástej minúte je vyrovnané. Krafth našielz pravej strany v šestnástke voľného MIGUELA ALMIRÓNA, ktorý sa zblízka nemýlil a prestrelil Fabiańskiho.

15

Nepresná strela hosťujúceho West Hamu, Dúbravka bude odkopávať od vlastnej brány.

14

Domáci získali roh, Shelvey centroval do pokutového územia, ale Saint-Maximin na loptu nedosiahol.

11

Domáci sa stále snažia o vyrovnanie, zatiaľ sa im to však nedarí. Hostia naopak prahnú po ďalšom góle, aby svoje vedenie navýšili.

10

Hayden zahral túto situáciu po zemi, lopta sa odrazila od jedného z hostí k vzdialenejšej žrdi, kde sa po nej načahoval Fabiański, ale nakoniec nemusel zasahovať.

9

Zákrok na domáceho hráča a Newcastle tak bude zahrávať voľný priamy kop z celkom slušnej vzdialenosti.

8

Domáci hráči naznačovali, že hostia zahrali rukou v šestnástke, ale hlavný rozhodca penaltu nepíska, nakoľko bola ruka nastrelená.

7

Newcastle vhadzoval, ale k ohrozeniu brány sa nedostal.

4

Domáci futbalisti prepadli v obrane a kladivári to využili v pnej miere. Bowen sa uvoľnil, potom z pravej strany nacentroval do pokutového územia, loptu šikovne pod brvno poslal MICHAIL ANTONIO.

2

Fredericks sa ešte klopte nedostal, podarilo sa to jeho spoluhráčovi, ale hostia zakopli loptu za postrannú čiaru. Autové vhadzovanie pre Newcastle.

1

Z následnej akcie, ktorú po pravej strane potiahol Shelvey nakoniec nebolo nič. Lopta skončila za zadnou čiarou a Fabiański bude odkopávať od brány.

1

Domáci futbalisti zaobstarali úvodný výkop a s loptou sa už pomaly posúvajú na polovicu West Hamu.

1

Úvodné zostavy:

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Lascelles ©, F. Fernández, Manquillo – Shelvey, Hayden – Saint-Maximin, Almirón, Joelinton – Gayle.
Náhradníci: Darlow – Schär, Yedlin, Rose, M. Longstaff, Ritchie, Lazaro, bin Tálib, Carroll.

West Ham United: Fabiański – Fredericks, Diop, Ogbonna, Cresswell – T. Souček, Rice © – Bowen, Fornals, Lanzini – Antonio.
Náhradníci: Randolph – Balbuena, Masuaku, Johnson, Noble, Wilshere, Jarmolenko, Al. Ajeti, X. Silva..

Anglická Premier League má dnes na programe štyri zápasy 33. kola, medzi nimi aj súboj medzi Newcastle United a West Ham United. Stretnutie sa začína o 15:15. Prajem príjemné sledovanie.

NEWCASTLE aj s našim Martinom Dúbravkom figuruje na 12. priečke tabuľky, s počtom bodov 42. Na jedenásty Everton stráca dva body. Newcastlu sa po prestávke darí, z troch odohraných zápasov získal sedem bodov za jednu remízu a dve výhry. V minulom kole futbalisti Newcastlu zvíťazili na ihrisku predposledného Bournemouthu vysoko 4:1.

WEST HAM UNITED sa nachádza na 16. mieste, na konte má 30 bodov. Na pätnásty Brighton ich stráca šesť, má však zápas k dobru. Futbalisti West Hamu United po prestávke dvakrát prehrali, následne ale v minulom kole zaknihovali veľmi cenné víťazstvo, keď sa im podarilo doma zdolať FC Chelsea 3:2. Tento výsledok im určite dodá psychické sily a dnes budú nepríjemným súperom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:15.