4 : 1
(2:0)
Sporting Lisabon
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Istanbul Başakşehir postupuje ďalej. Prvý zápas síce prehral 1:3, ale ukázalo sa, aký je gól vonku dôležitý, pretože práve ten z prvého duelu rozhodol. Doma dokázal turecký tím do polčasu streliť dva zásahy a aj keď sa trafil i Vietto, tak Višča najskôr poslal zápas do predĺženia, kde ho aj rozhodol. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

120+1

120+1

Nadstavuje sa 1 minúta.

120

Striedanie v tíme Istanbul Başakşehir FK: z ihriska odchádza Edin Višća, prichádza Carlos Ponck.

119

Tím Başakşehir práve strelil gól!
EDIN VIŠĆA je hrdinom celého dvojzápasu, pretože v prvom dueli strelil dôležitý gól na 3:1. V tomto najskôr v nadstavenom čase poslal stretnutie do predĺženia v ňom asi rozhoduje z penalty. Sporting musí dať rýchlo gól, inak končí. Loptu poslal prudko pod brvno.

118

Domáci môžu definitívne rozhodnúť, pretože vo vlastnom pokutovom území fauloval Luciano Vietto obrancu súpera Júniora Caiçaru a uvidíme penaltu.

116

Başakşehir kombinuje, prihráva si a hľadá medzierky v obrane súpera. Tie tam veľmi nie sú.

114

Gonzalo Plata cítil možnosť zakončiť, a tak ju využil. Lopta mu nesadla ideálne, bránku výrazne minul.

112

Istanbul Başakşehir neuspel ani v ďalšej akcii, tá je zastavená kvôli ofsajdovému postaveniu.

110

Na oboch stranách sledujeme množstvo nepresností. Je vidieť, že sa blíži úplný záver a mužstvá sú hlavne pod psychickým tlakom.

108

Striedanie v tíme Sporting Lisabon: z ihriska odchádza Andraž Šporar, prichádza Pedro Mendes.

107

Hneď na začiatku tejto časti hry prichádza sporný moment. Domáci chceli penaltu, tá nepríde. Rozhodca stál blízko.

106

Začalo sa druhé predĺženie.

Istanbul Başakşehir FK a ani Sporting Lisabon v prvom polčase predĺženia veľa smerom dopredu neukázali. Uvidíme, čo prinesie ďalšia 15-minútovka.

105+1

Prvé nadstavenie skončilo.

103

Sporting Lisabon v prvej časti predĺženia veľa neukázal. Aktuálne prišiel center, ktorý skončil mimo ihriska.

101

Neuspel ani Brazílčan Robinho, skúsený futbalista trafil prvého protihráča pred sebou.

100

Edin Višća skúsil zaujímavú strelu, no na tú si dal pozor Luís Maximiano.

97

Istanbul Başakşehir pokračuje v aktivite, zatiaľ sa však v predĺžení nedostal do výraznejšej šance.

96

Domáci získali priamy kop, majú zaujímavú štandardku na to, aby poslali center pred bránku súpera.

93

Luciano Vietto sa prepracoval do ďalšieho hlavičkového zakončenia, nepodarilo sa mu však trafiť bránku.

92

Domáci získali štandardku na polovici súpera, od úvodu sa snažia byť aktívni, ale center šiel do územia nikoho.

91

Predĺženie sa začalo. Akýkoľvek gól by znamenal, že do penált sa nepôjde.

91

Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.

Horúca noc v Istanbule nie je na konci. Başakşehir dokázal v nadstavenom čase stanoviť na 3:1, takže sa bude rozhodovať v predĺžení.

90+3

Druhý polčas sa skončil.

90+3

Robinho sa takmer stal hrdinom, nakoľko napriahol z nejakých 25 metrov a mieril len o milimetre nad brvno bránky Maximiana.

90+2

EDIN VIŠĆA sa stáva hrdinom domáceho tímu, pretože na hranici šestnástky spravil krásnu kľučku, Stefan Ristovski išiel na párky a bosniansky kapitán technickým pokusom skóruje. Tento duel ide podľa všetkého do predĺženia.

90+2

Striedanie v tíme Sporting Lisabon: z ihriska odchádza Wendel, prichádza Eduardo Henrique.

90+1

Nadstavujú sa 3 minúty.

90+1

Istanbul Başakşehir to zrýchlil pasom doľava. Fredrik Gulbrandsen poslal loptu do päťky a Demba Ba mal prázdnu bránku, lenže v poslednej chvíli loptu odkopol preč Sebastián Coates.

90

Andraž Šporar sa tiež ocitol v zaujímavej pozícii, po ňom aj Gonzalo Plata. Obaja technickými strelami z hranice vápne bránku prestrelili.

90

Rodrigo Battaglia to mohol znova ukončiť. Išiel zľava do vápna cez otvorený priestor, nakoniec vystrelil priamo do Günoka.

89

Striedanie v tíme Istanbul Başakşehir FK: z ihriska odchádza İrfan Can Kahveci, prichádza Robinho.

88

Gonzalo Plata sa sprava krásne dostal do vápna, prudko prihral do päťky, kde nezareagoval Mert Günok a Rodrigo Battaglia mal na kopačke gól, pretože zakončoval pätou vo výskoku. Trafil brvno. Obrovská šanca pre Sporting.

87

Luís Maximiano si našiel odrazenú loptu a naťahuje čas, čo sa samozrejme domácim fanúšikom nepáči, takže pískajú.

86

Držanie lopty: 55% – 45%

85

Striedanie v tíme Istanbul Başakşehir FK: z ihriska odchádza Eljero Elia, prichádza Fredrik Gulbrandsen.

83

Z diaľky to skúsil aj Luciano Vietto na druhej strane, jeho ambiciózny pokus smeroval vysoko nad priestor troch žrdí.

82

Danijel Aleksić je dnes z pozície stredného záložníka dosť aktívny. Aj teraz strieľal, svoj druhý zásah nepridal, pretože minul bránku pokusom z nejakých 20 metrov. Nemieril vôbec zle, len tesne nad.

81

Žltú kartu dostáva İrfan Can Kahveci (Istanbul Başakşehir FK).

80

Desať minút do konca riadneho hracieho času. Aktuálne postupuje Sporting Lisabon. Ťah je preto na domácich. Dokáže Istanbul Başakşehir ešte niečo vymyslieť?

79

Andraž Šporar nastavil lakeť, aby sa naň Martin Škrtel akože nechtiac udrel, lenže to nevedel, že rukou mávne aj slovenský obranca, takže útočník dostal úder do hlavy. Faul sa nepískal.

78

Idrissa Doumbia si nabehol na dlhý pas, ktorý zachytil na hracej ploche, no potom aj tak zašiel s loptou za čiaru.

77

Striedanie v tíme Istanbul Başakşehir FK: z ihriska odchádza Azubuike Okechukwu, prichádza Berkay Özcan.

76

Danijel Aleksić sa dotkol lopty v strede poľa po tom, ako Martin Škrtel vyhral súboj a poslal ju na pravé krídlo. Edin Višća tam neuspel.

75

Demba Ba síce strieľal z voleja, lenže pri bližšej žrdi bol pripravený Luís Maximiano a Senegalčan sa nachádzal v ofsajde.

74

Žltú kartu dostáva Alexandru Epureanu (Istanbul Başakşehir FK).

73

Marcos Acuňa poslal z rohu center priamo do miest, kde vybehol nikým neatakovaný brankár Mert Günok.

72

Striedanie v tíme Sporting Lisabon: z ihriska odchádza Jovane Cabral, prichádza Idrissa Doumbia.

71

Hostia získali priamy kop. Jovane Cabral poslal strelu, ktorú hráči v oranžovom zrazili na rohový kop.

71

Žltú kartu dostáva Gaël Clichy (Istanbul Başakşehir FK).

70

Sporting Lisabon neprestáva v útočení, hostia sa snažia streliť druhý gól, ktorým by už asi rozhodli, pretože Istanbul by potreboval ďalšie tri.

69

Máme tu teda ďalší zásah, ktorý výrazne hovorí do deja dvojzápasu. Istanbul musí streliť ďalší gól aspoň na predĺženie. Ak sa to nepodarí, postupuje Sporting.

68

Lisabon dáva gól!
LUCIANO VIETTO znova posúva do pozície postupového tímu Sporting, pretože po centri zľava na neho obrancovia zabudli a argentínsky útočník nedisponujúci vyšším vzrastom, hlavičkoval spomedzi dvoch obrancov do siete.

66

Edin Višća sa vrátil na svoju polovicu pomôcť spoluhráčom v bránení, vypýtal si faul a domáci tak majú loptu.

65

Sporting Lisabon síce kontroluje loptu v strede ihriska, lenže to je málo, keďže aktuálne nepostupuje.

63

Edin Višća nachytaný v ofsajdovej pozícii. Tento zápas tomuto hráčovi zatiaľ nevychádza vôbec dobre.

62

Eljero Elia sa dostal k odrazenej lopte pred šestnástkou súpera, zakončil vysoko nad priestor troch žrdí.

61

Sporting Lisabon získal priamy kop. Marcos Acuňa centroval do vápna, Sebastián Coates chcel loptu sklepnúť, ale domáci ju dostali preč.

60

Striedanie v tíme Sporting Lisabon: z ihriska odchádza Yannick Bolasie, prichádza Gonzalo Plata.

59

Yannick Bolasie spravil na malom priestore skvelú kľučku a na chvíľu bol sám pred gólmanom súpera, lenže kým zakončil, loptu mu vypichol Gaël Clichy. Faul tam nebol.

58

Martin Škrtel predviedol vedľa svojej šestnástky parádny sklz priamo na loptu, Yannick Bolasie okolo slovenského stopéra neprešiel.

57

Demba Ba sa znova snažil vymyslieť niečo v šestnástke Sportingu, pri vysokej lopte si pomáhal faulom.

56

Domáci predviedli krásnu akciu. Gaël Clichy prihral zľava do šestnástky, kde mal stopercentnú šancu Demba Ba, ale ani na dvakrát nedal gól. Blysol sa Luís Maximiano.

55

Sporting Lisabon sa v týchto chvíľach síce snaží niečo vymyslieť na útočnej polovici ihriska, ale vôbec mu to nejde.

53

Istanbul Başakşehir až na úvodnú šancu zatiaľ zvláda druhé dejstvo dobre, Sporting sa do zakončení inak nedostáva.

52

İrfan Can Kahveci faulovaný v strede ihriska, previnil sa Rodrigo Battaglia a domáci môžu ísť dopredu.

51

Martin Škrtel mal takmer problémy s vysokou loptou, lenže Andraž Šporar s ním súboj nevyhral. Rozohrávať bude môcť Mert Günok.

50

Danijel Aleksić sa nedostal k nákopu do ofenzívnej časti ihriska, rozohrávať teda môžu hráči Sportingu Lisabon.

49

Luciano Vietto si tiež pomohol nedovoleným zákrokom, tentoraz v strede poľa. Odniesol to Azubuike Okechukwu.

48

Istanbul Başakşehir sa prvýkrát v zápase pozrel na útočnú polovicu ihriska, prišiel tam ofenzívny faul.

47

Domáci si s rohovým kopom Sportingu poradili, odrazenú loptu zakončil vysoko nad bránku Jovane Cabral.

46

Sporting Lisabon prešiel hneď po rozohrávke dopredu. Yannick Bolasie poslal parádny center presne medzi obrancov súpera a Luciano Vietto v obrovskej šanci zakončil pod brvno. Skvele zasiahol Mert Günok.

46

Začal sa druhý polčas.

45+0

Prvý polčas sa skončil.

45

Tak toto je paráda pre tím okolo Martina Škrtela. DANIJEL ALEKSIĆ sa postavil k priamemu kopu vedľa šestnástky, lenže namiesto centru poslal loptu priamo do vzdialenejšieho rohu bránky, Luís Maximiano nezareagoval a Istanbul Başakşehir do polčasu zmazal manko z úvodného zápasu. Za tohto stavu postupuje.

44

Držanie lopty: 54% – 46%

43

Žltú kartu dostáva Luciano Vietto (Sporting Lisabon).

42

Istanbul Başakşehir z rohového kopu nevyťažil nič. Lopta znova hľadala Martina Škrteľa, ale nakoniec si ho nenašla.

41

Eljero Elia síce toho na krídle veľa nevymyslel, no Jovane Cabral pokus o prihrávku do šestnástky zrazil na roh.

40

Ďalšia akcia Sportingu už taká úspešná nie je, pretože Jovane Cabral bol zatavený ofsajdovým verdiktom.

39

Po rohovom kope sa lopta odrazila na hranicu pokutového územia, odkiaľ poslal tvrdú ranu Marcos Acuňa. Mert Günok predviedol skvelý reflexívny zákrok.

38

Rodrigo Battaglia získal loptu v strede poľa a mohol ísť dopredu, zastavil ho taktický faul.

37

Žltú kartu dostáva Danijel Aleksić (Istanbul Başakşehir FK).

36

Gaël Clichy si zľava zbehol do šestnástky, prihrávka ho našla v ofsajde. Vzápätí bol faulovaný v strede poľa.

35

Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky ešte nejaký gól?

34

Žltú kartu dostáva Wendel (Sporting Lisabon).

33

Sporting Lisabon sa dostal po góle okamžite dopredu. Yannick Bolasie vbehol do vápna sprava, z uhlu mieril nad bránku.

32

Slovenský obranca MARTIN ŠKRTEL sa stáva hrdinom okamihu, pretože posiela svoj tím do zaslúženého vedenia. Aktuálne potrebuje istanbulský klub už len jeden gól, aby priebežne postupoval.

31

Sporting predviedol zaujímavý tlak, pretože do streleckej pozície sa dostal Marcos Acuňa, ktorého strelu Mert Günok vyrazil a Jovane Cabral z dorážky minul bránku.

30

Demba Ba sa dostal do prvej šance v tomto zápase. Vôbec nezakončoval zle, ale Luís Maximiano si drží čisté konto po dobrom zákroku.

28

Domáci sa pokúsili o signál prihrávkou po trávniku pred šestnástku, tá nevyšla ideálne, pretože trafila rozhodcu. Sporting sa ubránil.

27

Istanbul Başakşehir získal priamy kop vhodný na center. Ešte predtým prichádza za protesty žltá karta pre trénera domácich Buruka.

26

Eljero Elia nachytaný v ofsajdovej pozícii, akcia istanbulského tímu preto nemohla pokračovať.

25

Andraž Šporar sa dostal do súboja v strede poľa a fauloval, odniesol to Martin Škrtel.

24

Rodrigo Battaglia rozohral priamy kop priamou strelou, Mert Günok si dal pri bližšej žrdi pozor a zasiahol.

23

Danijel Aleksić mal ďalšiu príležitosť. Ani teraz sa mu nepodarilo zahroziť výraznejším spôsobom, a tak dopredu prešli hostia. Yannick Bolasie získal štandardku vhodnú na center.

22

Danijel Aleksić si naskočil na ďalší center zľava, jeho hlavička smerovala nad bránku, ale Gaël Clichy mu poslal dobrý pas.

20

Istanbul Başakşehir pokračuje v aktivite, stále čaká na to, aby prekonal Luísa Maximiana.

19

Istanbul Başakşehir po pár minútach na útočnej polovici, kde Gaël Clichy a Eljero Elia získali len aut.

18

Rodrigo Battaglia faulovaný v strede poľa, Sporting Lisabon môže rozvinúť ďalšiu ofenzívnu aktivitu.

17

Marcos Acuňa si loptu potiahol zľava pred šestnástku, poslal tvrdú strelu, ktorú Mert Günok vyrazil pred seba, avšak Jovane Cabral z dorážky bránku minul.

16

Stefan Ristovski síce sprava centroval dobre, objavil iba oranžové dresy. Konkrétne ten, ktorý má oblečený Martin Škrtel.

15

Júnior Caiçara centroval len do prvého hráča pred sebou, vzápätí loptu odkopol Wendel a Sporting mohol ísť dopredu.

14

Marcos Acuňa fauluje na svojej polovici ihriska, Istanbul Başakşehir teda môže pokračovať v ofenzívnej aktivite.

12

Eljero Elia neskrotil ťažký pas na ľavé krídlo, dostal sa s loptou mimo hraciu plochu. Hrať môžu hostia.

11

Başakşehir znova nasťahovaný na útočnej polovici ihriska. Jeho hráči ale narážajú na pozornú defenzívu súpera.

10

Desať minút stretnutia za nami. Istanbul Başakşehir je zatiaľ podľa očakávaní aktívnejší, v obrovskej šanci ale zlyhal Danijel Aleksić.

9

Luís Maximiano skrotil center z krídla, loptu bez problémov ukryl v rukaviciach a následne rozohral.

8

Ďalší center zľava bol už oveľa lepší. Francúz Gaël Clichy znova skvele získal loptu, poslal ju pred bránky, lenže Danijel Aleksić rybičkou v stopercentnej šanci poslal guľatý nezmysel hlavou nad.

7

Gaël Clichy centroval z ľavej strany, jeho lopta nenašla nikoho na ihrisku. Aut pre portugalský tím.

6

Dobrý center do pokutového územia hostí mohol narobiť problémy, pred dvojicou hráčov súpera odkopával Wendel.

5

Jovane Cabral skúsil zakončenie spred pokutového územia, nedokázal trafiť bránku ani oblúkom.

4

Center zľava nevyšiel podľa predstáv, útočník Andraž Šporar sa požadovaných pozíciách nenachádzal.

3

Sporting Lisabon drží loptu v strede poľa a snaží sa postupne prejsť k bránke súpera, čo sa zatiaľ nepodarilo.

2

Andraž Šporar dostal v súboji v strede poľa úder do hlavy, ale faul sa nepíska. Domáci už dvakrát prešli dopredu po ľavom krídle, vždy center chytil Luís Maximiano.

1

Vitajte v Istanbule. Domáci hráči nastupujú v oranžových dresoch, hostia sú v bielom. Síce je to o dva góly pre Sporting, no aj tak sa dá povedať, že všetko je otvorené.

1

Úvodné zostavy:

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Caiçara, Škrtel, Epureanu, Clichy – Okechukwu, Aleksić, Kahveci – Višća ©, Ba, Elia.
Náhradníci: Babacan – Tekdemir, Ponck, Uçar, Özcan, Gulbrandsen, Robinho.

Sporting Lisabon: Maximiano – Ristovski, Coates ©, Ilori, Acuňa – Battaglia, Wendel – Bolasie, Vietto, Cabral – Šporar.
Náhradníci: Sousa – Rosier, Borja, Henrique, I. Doumbia, Plata, Mendes..

Prvý zápas

Sporting Lisabon – Istanbul Başakşehir FK 3:1 (2:0)

Góly: 3. Coates (Acuňa), 44. Šporar (Ristovski), 52. Vietto (Bolasie) – 77. Višća (pen.)

Turecký klub musí doháňať dvojgólovú stratu z prvého zápasu, avšak to nemusí byť hlavne doma neriešiteľná situácia. Každopádne istanbulský klub čaká náročná situácia. Başakşehir ale v doterajších siedmich odohratých dueloch tejto sezóne EL strelil iba osem gólov a len dvakrát viac ako jeden v zápase. Nadviazať tak musí na pôsobenie v domácej Süper Lig, kde je o bod na čele tabuľky. Od tretieho kola po úvodných dvoch prehrách z ďalších 21 duelov prehral len raz. Aktuálne je vo všetkých súťažiach najlepším strelcom Enzo Crivelli s dvanástimi zásahmi, o jeden menej má Edin Višća.

Portugalský veľkoklub doma splnil úlohu, avšak určite teraz trochu mrzí, že za stavu 3:0 prišla penalta pre súpera, ktorú Višča premenil. Mohlo by vyzerať ešte o niečo lepšie. Udržať dvojgólový náskok v Istanbule bude zaujímavá situácia. K tomu prispel aj slovinský útočník Andraž Šporar, donedávna hviezda Slovana Bratislava. Zatiaľ odohral päť ligových zápasov a jeden duel v EL, strelil dva góly. Sporting neprehral štyrikrát po sebe, v lige je štvrtý. Najviac gólov z hráčov lisabonského klubu zaznamenal Luiz Phellype a síce deväť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:55.