Slavia Praha vo fantastickej atmosfére na domácej pôde nestačila na Borussiu Dortmund, ktorej tri body vystrelil dvojgólový Achraf Hakimi hosťujúci z Realu Madrid. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

90+4

90+3

Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Julian Brandt, prichádza Mario Götze.

90+2

David Hovorka to ešte strelecky skúsil spred šestnástky, jeho lopta smerovala vysoko nad.

90+1

Nadstavujú sa 4 minúty.

90

Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Achraf Hakimí, prichádza Dan-Axel Zagadou.

89

Dortmund dal gól!
Ďalší perfektne zvládnutý protiútok a znova to je ACHRAF HAKIMI, kto strieľa gól hostí. Zdá sa, že po tomto góle bude rozhodnuté. Souček stratil loptu pred vápnom súpera a potom to už išlo. Brandt poslal krásnu loptu na Maročana a ten prestrelil Kolářa.

88

Marco Reus strieľal z pravej strany šestnástky súpera, loptu nasmeroval len do bočnej siete.

87

Raphaël Guerreiro opäť potiahol akciu po ľavom krídle, znova sa jeho centrovaná lopta neujala.

86

Borussia Dortmund už kvázi len odkopáva lopty a spolieha sa na rýchle kontry. Slavia Praha zatiaľ do veľkej šance neprešla.

85

Tomáš Souček poslal vysokú prihrávku do šestnástky súpera, defenzíva BVB loptu odkopla. Potom ju ale získali domáci späť.

84

Milan Škoda okamžite po príchode hlavičkoval z dobrej pozície, Roman Bürki si priestor pri žrdi postrážil.

83

Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Nicolae Stanciu, prichádza Milan Škoda.

82

Achraf Hakimí chcel potiahnuť rýchly protiútok po pravom krídle, nemal tam však žiadnych spoluhráčov, takže z toho nebolo nič.

81

Domáci znova pred šestnástkou BVB, po zlej prihrávke si loptu berie Axel Witsel.

80

Slavia Praha má už len posledných desať minút, aby s týmto zápasom dokázala niečo urobiť. Podarí sa jej to?

79

Nemecký tím je naďalej na útočnej polovici, nedostáva sa však k ohrozeniu bránky Slavie Praha.

78

Borussia Dortmund sa drží na útočnej polovici ihriska, postupne sa snaží prechádzať smerom k šestnástke protivníka.

77

Peter Olayinka sa nedostal k centru do šestnástky, vo vzduchu dominoval Roman Bürki.

76

Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Lukáš Masopust, prichádza Jaroslav Zelený.

75

Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Jadon Sancho, prichádza Thorgan Hazard.

74

Julian Brandt končí na trávniku po tvrdom zákroku, mal by však byť v poriadku. Previnil sa Jan Bořil.

73

Strely: 13 – 5

72

Raphaël Guerreiro centrom zľava spoluhráčov nenašiel, celú situáciu prečítal Ondřej Kolář.

71

David Hovorka bude v poriadku a môže pokračovať v hre. Slavia sa však teraz musí sústrediť na bránenie.

70

David Hovorka avizuje zdravotné problémy. Hra sa momentálne zastavila a sledujeme ošetrovanie obrancu Slavie.

69

Axel Witsel získal loptu pred svojou šestnástkou a jeho spoluhráči prešli dopredu. Z rýchlej kontry bola postupná kombinácia.

67

Jan Bořil poslal krásny center do šestnástky, kde bola trojica jeho spoluhráčov. Hostia loptu zvládli odkopnúť.

66

Borussia Dortmund sa po pár minútach dostala z vlastnej polovice ihriska, na krídle však Brandt rýchlo o loptu prišiel.

65

Peter Olayinka si hľadal centrovanú loptu na zadnej žrdi a nebol od nej ďaleko. Nakoniec guľatý nezmysel hlavou minul.

64

Nepodarený center hráčov domáceho celku nenašiel, po ďalšej aktivite získal Olayinka aspoň roh.

63

Nicolae Stanciu končí na trávniku, fauloval ho Axel Witsel a Slavia získala priamy kop.

62

Držanie lopty: 51% – 49%

61

Hodina zápasu je už za nami. Slavia má pred sebou ešte 30 minút riadneho hracieho času, aby so zápasom niečo urobila.

60

Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Stanislav Tecl, prichádza Mick Van Buren.

59

Petr Ševčík vybojoval rohový kop. Nepodarený center skončil nad bránkou Burkiho.

58

Stanislav Tecl sa nemal na pravom krídle kde posunúť, loptu vrátil smerom dozadu.

57

Peter Olayinka nezískal loptu po kolmici pred šestnástku, ako prvý sa k nej dostal obranca Manuel Akanji.

56

Slavia Praha to skúša po ľavom krídle, Peter Olayinka sa ocitol v postavení mimo hru.

55

Manuel Akanji končí na trávniku a drží si hruď, ten náraz nebol dobrý. Obranca BVB bude v poriadku.

54

Stanislav Tecl sa nedostal v šestnástke súpera k strele, následne spadol na trávnik. Penalta sa nepíska.

53

Obrovskú šancu mal Tecl, ktorý sa dostal za dvojicu súperov. Trafil len do bočnej siete.

52

Slavia Praha drží loptu v strede poľa, postupne sa jej hráči snažia niečo vymyslieť aj smerom dopredu.

51

Žltú kartu dostáva David Hovorka (SK Slavia Praha).

50

Nicolae Stanciu síce obstrelil múr, brankár Roman Bürki si dal na zakončenie veľký pozor.

49

Manuel Akanji sa síce hnevá, pretože sa píska po jeho zákroku proti bránke BVB, no nezmení to. Šanca pre Slaviu.

48

Slavia vybojovala rohový kop, zakončenie neprišlo a následne sa Jadon Sancho rútil sám na Koláŕa. V rozhodujúcom momente mu lopta ušla.

47

Cez prestávku nestriedal ani jeden tréner, takže oba tímy nastupujú v takých zostavách, v akých polčas ukončili.

46

Začal sa druhý polčas.

Borussia Dortmund po prvom polčase vyhráva v Prahe tesne 1:0, o gól sa postaral Achraf Hakimi. Na ťahu je teda domáci tím.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Julian Brandt sa dostal do obrovskej šanci, prakticky bol sám pred Kolářom, ktorého ale neprekonal. Navyše, bol v ofsajde.

45+1

Nadstavujú sa 3 minúty.

45

Žltú kartu dostáva Petr Ševčík (SK Slavia Praha).

44

Hostia držia loptu na svojej polovici ihriska, čo im teraz pred koncom polčasu pomerne aj stačí, keďže vyhrávajú.

43

Borussia Dortmund sa pokúsila o rýchly protiútok, tentoraz nebol dotiahnutý do gólového konca.

42

Centrovaná lopta narobila veľké problémy, dve zakončenia však cez hráčov BVB do siete neprešli.

41

Slavia Praha získala priamy kop na útočnej polovici. Je to ďaleko, no na center vhodné.

40

Achraf Hakimí sa znova dostal do šestnástky, kde po kontakte so súperom išiel na zem. Vladimír Coufal ho však nefauloval.

39

Pokus z diaľky nevyšiel ideálne, Lukáš Masopust strieľal vysoko nad bránku Borussie Dortmund.

38

Domáci sa okamžite snažia útočiť, zatiaľ sa len držia na útočnej polovici ihriska.

37

Slavia Praha teda inkasuje prvý gól stretnutia a teraz bude musieť reagovať na nepriaznivý stav. Uvidíme, ako sa to podarí.

36

ACHRAF HAKIMI mal na krídle veľa priestoru, dostal loptu do šestnástky, kde si zasekol aj brankára Koláŕa a trafil pod brvno.

35

Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky nejaký gól?

33

SK Slavia Praha pri lopte v strede poľa, smerom dopredu sa nedostáva.

32

Achraf Hakimí a Jadon Sancho sa snažili kombinovať až do zakončenia, defenzíva Slavie tento úmysel prečítala.

31

Center zľava nevyšiel, Raphaël Guerreiro vo vápne súpera spoluhráčov nenašiel.

30

Polhodina stretnutia je za nami. Borussia Dortmund aj Slavia Praha sa snažia hrať aktívne smerom dopredu, sledujeme dobrý zápas.

29

Achraf Hakimí sa takmer dostal do samostatného nájazdu, nakoniec bol pri lopte skôr Koláŕ.

28

Strely: 4 – 3

27

Hostia vymysleli parádnu akciu. Jadon Sancho prihrával pred prázdnu bránku, Marco Reus v páde loptu minul.

26

Borussia Dortmund opäť pri lopte, drží ju v strede poľa, kde sa snaží vymyslieť ako prejsť ďalej.

25

Slavia z rohového kopu nevymyslela nič, lopta však niekoľko chvíľ ostala pred šestnástkou.

24

Center z priameho kopu sa z krídla zmenil na strelu k žrdi, výborne to skúsil Stanciu. Burki vyráža na roh.

23

Slavia Praha získala po faule na Masopusta priamy kop vhodný na center, ešte však prebieha ošetrovanie.

22

Žltú kartu dostáva Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund).

21

Lukáš Masopust sa po zaváhaní v defenzíve hostí rútil sám na brankára, skvele zasiahol Roman Bürki.

20

Raphaël Guerreiro potiahol loptu až do šestnástky súpera, tam ju nepresne prihrával na spoluhráčov.

19

Kolář si dal pozor na napádajúceho Reusa, Slavia sa snaží rozohrávať a držať loptu v strede poľa.

18

Borussia Dortmund sa síce pohybuje pred šestnástkou domáceho celku, na malom priestore nevie nič vymyslieť.

17

Sancho sa dostal do šestnástky a aj keď bol zastavený, tak Slavia nedostala loptu preč. Nakoniec strieľal tesne vedľa bránky Hakimi.

16

Peter Olayinka vybojoval rohový kop. Slavia Praha z tejto štandardky zakončiť nedokázala.

15

Nicolae Stanciu vystrelil z diaľky tesne nad trávnikom, netrafil priestor troch žrdí.

14

Slavia Praha rozohráva zo zadných radov, dopredu sa nejako prehnane neponáhľa.

13

Stále sa síce nehrá, no Witsel by mal byť po zásahu od Stanciua v poriadku a schopný pokračovať v hre.

12

Jeden z hráčov hostí končí na trávniku. Je to Witsel, ktoré avizuje zdravotné problémy.

11

Borussia Dortmund drží loptu v strede poľa, smerom dopredu sa dostáva teraz len ťažko.

10

Slavia Praha ešte ostala pri lopte, Nicolae Stanciu zakončoval tak, že Roman Bürki si poradil.

9

Lukáš Masopust centroval z pravého krídla, jeho lopta neprešla do šestnástky nemeckého tímu.

8

Akcia hostí nie je úspešná, spred vlastnej šestnástky môže po ofsajdovej pozícii rozohrávať Kolář.

7

Peter Olayinka číhal pred bránkou na center sprava, lopta sa k tomuto ofenzívnemu hráčovi nedostala.

6

Raphaël Guerreiro sa po ľavom krídle ďaleko nedostal, BVB však pokračuje vo svojej kombinácii na útočnej polovici ihriska.

5

Peter Olayinka sa snažil prejsť do šestnástky z ľavého krídla, nakoniec skončil na trávniku. Faul sa nepískal.

4

Center z rohového kopu prepadol na zadnú žrď, hráči Borussie Dortmund sa však do zakončenia nedostali.

3

Veľká šanca hneď na úvod stretnutia. Opäť v tom mal prsty Sancho, ktorý sa dostal do zakončenia a Kolář loptu vytesnil na roh.

2

Sancho sa okamžite dostával k šestnástke, vybojoval rohový kop pre hostí. Center odtiaľ Koláŕ zastavil.

1

Domáci tím nastupuje v tradičných červeno-bielych dresoch, hostia majú tiež typickú čierno-žltú kombináciu.

1

Úvodné zostavy:

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil – T. Souček ©, Ševčík – Masopust, Stanciu, Olayinka – Tecl.
Náhradníci: Kovář – Holeš, Hušbauer, Zelený, Van Buren, Milan Škoda, Frydrych.

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels, Ł. Piszczek – Witsel, Delaney – Sancho, Brandt, Guerreiro – Reus ©.
Náhradníci: Hitz – Dahoud, Zagadou, M. Götze, T. Hazard, Weigl, Bruun Larsen..

Český tím má za sebou takmer dokonalý úvod v Lige majstrov, pretože zo San Sira bral bod, mohol aj tri. Hostí z Prahy poslal do vedenia Olayinka, v nadstavenom čase druhého polčasu odpovedal Barella a nedopustil prekvapenie. V českej lige je Slavia na prvom mieste, po jedenástich zápasoch má na konte 29 bodov, zatiaľ klub ešte neprehral a inkasoval len dva góly. Milan Škoda a Josef Hušbauer sa trafili päťkrát.

BVB tiež môže byť s prvým zápasom Ligy majstrov pomerne spokojný, nakoľko takisto remizoval. Na domácej pôde udržal čisté konto s Barcelonou. Proti Slavii však bude Dortmund jasným favoritom. Čo sa týka Bundesligy, tak tam je Borussia až ôsma so ziskom jedenástich bodov. Najlepším strelcom je sedemgólový Paco Alcácer.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:55.