Luis Enrique: Vypadávali sme? To som nevedel. Inak by som zinfarktoval

Nečakaná prehra Španielska s Japonskom 1:2 v záverečnom dueli E-skupiny MS v Katare posunula do osemfinále oba tieto tímy.

02.12.2022 10:59
Luis Enrique Foto: ,
Tréner Španielska Luis Enrique sa rozpráva s Jordim Albom počas zápasu s Japonskom.

Rovnako štyri body ako Španieli získali Nemci, no do vyraďovacej fázy sa nedostali pre horšie skóre.

Japonci nastúpia v osemfinále v pondelok 5. decembra o 16.00 SEČ v Al Wakrah proti druhému tímu z F-skupiny Chorvátsku. Majstrov sveta z roku 2010 Španielov čaká o deň neskôr v rovnakom čase v Al Rajáne súboj s víťazom F-skupiny Marokom.

Kouč Španielov Luis Enrique označil začiatok druhého polčasu súboja s Japonskom za „päťminútovku hrôzy“. Jeho zverenci síce viedli od 11. minúty po zásahu Álvara Moratu, krátko po zmene strán však inkasovali dvakrát v priebehu troch minút a to znamenalo prehru 1:2.

Katar 2022 Dávame do pozornosti Víťazi a porazení. Tabuľky MS vo futbale

„Bolo to päť minút totálnej straty kontroly a paniky,“ uviedol španielsky kormidelník.

"Japonci vedeli, že nemajú čo stratiť, rozhodli sa všetko riskovať a leteli okolo nás ako na lietadlách. Dali nám dva góly a keby potrebovali streliť ďalšie dva, aj tie by dosiahli, to som si istý.

Našťastie, tento tím zažije kolaps tak raz za štyri roky, inak by som to nezvládol," tvrdí Enrique.

Kaoru Mitoma Čítajte aj Kontroverzia, ktorá potopila Nemcov. Mal platiť druhý gól Japoncov?

Podľa jeho slov si Španieli skupinu vyhrať nezaslúžili, v osemfinále ich čaká Maroko:

"Japonci zdolali nás i Nemcov, takže sú právom na vrchole. Nie je čo oslavovať, teraz musíme prehltnúť bolesť a nech nám táto prehra slúži ako varovanie.

Pretože aj Maroko môže proti nám riskovať a my musíme ukázať viac sily a kvality vtedy, keď sme pod tlakom. Ani som netušil, že keď Kostarika viedla 2:1, tak sme boli chvíľku mimo postupovej priečky, sústredil som sa iba na náš zápas. Inak by som asi dostal infarkt…"

Rozruch na štadióne. Chorvátky očarili fanúšikov Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Chorvátski futbalisti mali v hľadisku...
Viac na túto tému: #španielski futbalisti #Luis Enrique #japonskí futbalisti #MS vo futbale 2022 #Katar 2022