Putin prijal v Kremli úspešných futbalistov. Tréner dostal vysoké vyznamenanie

29.07.2018 07:32
Vladimir Putin
Vladimir Putin s ruským futbalovým tímom v Kremli. Autor: ,

Ruský prezident Vladimir Putin vyznamenal trénera ruskej futbalovej reprezentácie Stanislava Čerčesova Radom Alexandra Nevského.

Oznámili to ruské médiá. Samotní futbalisti z úspešného tímu dostali od ministerstva športu tituly zaslúžilých majstrov športu.

„Na prvých majstrovstvách sveta usporiadaných v Rusku ste reprezentovali výrazne a presvedčivo, prejavili ste zomknutosť, húževnatosť a vôľu, na dosiahnutie cieľa ste sa nešetrili,“ zdôraznil Putin. „Vaša heslo Hráme za vás sa pre fanúšikov stalo oveľa dôležitejším ako (prípadné) medaily,“ dodal.

Päťdesiatštyriročný Čerčesov prevzal reprezentáciu pred dvoma rokmi a senzačne sa s ňou na nedávnom šampionáte v Rusku dostal až do štvrťfinále. Jeho výber pritom do turnaja vstúpil ako papierovo najväčší outsider, ale zo skupiny po výhrach 5:0 nad Saudskou Arábiou a 3:1 nad Egyptom a po prehre 0:3 s Uruguajom postúpil do osemfinále.

V ňom Rusi po remíze 1: 1 v riadnom hracom čase aj po predĺžení vyradili Španielsko a vo štvrťfinále po remíze 2:2 prehrali 3:4 na penalty s Chorvátskom. Pre zbornú išlo o najlepší výsledok od postupu Sovietskeho zväzu do štvrťfinále v roku 1970.

Vladimir Putin vyznamenal Stanislava Čerčesova...
Vladimir Putin vyznamenal Stanislava Čerčesova Radom Alexandra Nevského. Autor: Reuters, POOL

Rad Alexandra Nevského sa udeľuje za mimoriadne zásluhy o vlasť a za významné výsledky. Nadväzuje na tradície Radu svätého Alexandra Nevského z rokov 1725 až 1917 a jeho sovietskeho variantu z rokov 1942 až 1991, ktorý bol však určený na vyznamenanie vojenských veliteľov. V Rusku Rad znovu zriadili v roku 2010.

Putin ho udelil napríklad prvej žene vo vesmíre, kosmonautkee Valentíne Tereškovovej.

#ruskí futbalisti #Stanislav Čerčesov #Vladimir Putin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk