VIDEO: Členky Pussy Riot odsúdili za finálový incident na 15 dní väzenia

16.07.2018 23:04
Veronika Nikuľšinová, Pussy Riot, Dejan Lovren
Chorvátsky obranca Dejan Lovren sleduje, ako odnášajú z ihriska členku Pussy Riot Veroniku Nikuľšinovú. Autor: ,

Dve z členiek ruského opozičného zoskupenia Pussy Riot poslal v pondelok súd v Moskve na 15 dní do väzenia za incident počas finále MS vo futbale.

V druhom polčase duelu Francúzsko – Chorvátsko (4:2) vybehli na trávnik štyria členovia skupiny a spôsobili krátke prerušenie zápasu.

Modelka a študentka ekonómie Veronika Nikuľšinová i aktivistka LGBT komunity Oľga Kuračevová dostali navyše trest zákazu návštevy športových podujatí na obdobie troch rokov. Ďalší dvaja obvinení z priestupku čakajú na verdikt súdu.

Členovia Pussy Riot sa zodpovedajú nie v trestnom, ale iba v priestupkovom konaní – pre porušenie diváckych pravidiel a pre zneužitie policajnej uniformy, keďže na ihrisko vbehli oblečení v uniformách.

Zoskupenie Pussy Riot dlhodobo kritizuje Kremeľ za korupciu, zneužívanie moci a agresiu proti iným krajinám. „Nechajte všetkých politických väzňov slobodných, ukončite nezákonné zatýkanie. Povoľte politickú súťaž v krajine,“ uviedli v nedeľu Pussy Riot na sociálnych sieťach a špeciálne žiadali prepustenie uväzneného ukrajinského režiséra Olega Sencova.

Pussy Riot sa do povedomia dostali v roku 2012 ako feministická punkrocková skupina, známa svojimi provokatívnymi vystúpeniami.

#chorvátski futbalisti #francúzski futbalisti #Pussy Riot
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk