Francúzske oslavy titulu: rabovanie, vodné delá i dvaja mŕtvi

16.07.2018 10:13
paríž ms oslavy
Zamaskovaný muž kope do kanistra so slzným plynom počas stretov fanúšikov s políciou v Paríži. Autor: ,

Francúzi v nedeľu po celej krajine búrlivo oslavovali triumf svojich futbalových reprezentantov na MS v Rusku. Prevládali scény nadšenia a radosti, bez incidentov sa však večer neobišiel v Paríži, Lyone, Marseille či Ajacciu.

V Paríži bol jeden muž zranený pri bitke a vo vážnom stave prevezený do nemocnice. Dlhé hodiny sa oslavovalo na bulváru Champs-Élysées, ale keď začali rozbíjanie výloh a bitky, dav sa začal rozchádzať.

Polícia okolo desiatej hodiny večer použila slzný plyn v momente, keď asi 30 ľudí začalo rabovať obchod s alkoholom. Neskôr museli muži zákona použiť aj vodné delá.

V Lyone, kde sa ľudia vrhali do fontán a liezli s vlajkami na pomníky, musela polícia zasahovať už na začiatku večera. Výtržníci zároveň podpálili niekoľko automobilov.

V Marseille boli pri jednej z bitiek zranení dvaja policajti a zatknutých desať ľudí. V Ajacciu sa do seba pustili francúzski a chorvátski fanúšikovia. Strety medzi fanúšikmi a políciou hlásili aj zo Štrasburgu a Rouenu.

V niekoľkých mestách sa kvôli smrteľným incidentom oslavy zmenili na trúchlenie. V Annecy sa 50-ročný muž zabil skokom do príliš plytkého vodného kanála. Vo Frouarde zranil motocyklista zranil tri deti vo veku od troch do šiestich rokov.

#oslavy #MS 2018 vo futbale #incidenty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk