Vida sa za video oslavujúce Ukrajinu dočkal piskotu fanúšikov

, 11.07.2018 23:33
Domagoj Vida, Harry Kane
Chorvátsky obranca Domagoj Vida (vpravo) v hlavičkovom súboji s kapitánom Anglicka Harrym Kanom. Autor: ,

Video, v ktorom chorvátsky futbalista Domagoj Vida po výhre na penalty nad Ruskom vo štvrťfinále majstrovstiev sveta oslavoval Ukrajinu, nezostalo bez odozvy domácich fanúšikov.

Dvadsaťdeväťročný obranca Besiktasu Istanbul sa v semifinále proti Anglicku (2:1 po predĺžení) dočkal od časti moskovského publika piskotu.

S najväčšou pravdepodobnosťou ruská časť fanúšikov začala s piskotom proti Vidovi okolo 30. minúty a potom v ňom pokračovala prakticky pri každom dotyku obrancu s loptou.

Vida po výhre nad Ruskom oslavoval Ukrajinu, ktorá je so svojím susedom v nepriateľskom vzťahu od revolúcie v Kyjeve v roku 2014 a následnej anexii Krymu.

na...

„Sláva Ukrajine! Toto víťazstvo je pre Ukrajinu a Dynamo Kyjev! Chorvátsko, do toho!“ kričal Vida rusky na adresu svojho bývalého klubu spolu s niekdajším spoluhráčom z Dynama Ognjenom Vukojevičom.

Kým hráč vyviazol len s napomenutím, oveľa prísnejší trest za rovnaký prehrešok dostal manažér reprezentácie Vukojevič. Od FIFA vyfasoval pokutu 15-tisíc švajčiarskych frankov a varovanie a navyše ho chorvátsky zväz prepustil.

Obaja neskôr tvrdili, že išlo len o vtip a odkaz nemal politický podtext. Následne sa však objavilo ďalšie video, v ktorom Vida opäť oslavoval Ukrajinu a navyše v ňom kričí „Belehrad horí“, čo môže byť pre zmenu provokácia balkánskeho rivala Srbska. FIFA preto hráčove výroky opäť rieši.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.