Varane zložil telefón Zidanovi. Potešil jeho i krajanov

06.07.2018 19:05
Raphael Varane
Francúz Raphael Varane oslavuje otvárací gól proti Uruguaju. Autor: ,

Známi mu hovorili, že musel zošalieť. Keď na tlačovej konferencii prezradil historku spred siedmich rokov, všetci prítomní sa nevedeli prestať smiať.

„Volal mi Zinedine Zidane, ktorý pôsobil v štruktúrach Realu. Poznal som jeho hlas. Povedal som mu však, že nech mi zavolá neskôr. Musel som sa totiž učiť na prijímacie skúšky na univerzitu. A tak som zložil telefón,“ povedal Raphael Varane.

Vysoký stopér nakoniec svoj prestup do najslávnejšieho futbalového klubu sveta dotiahol do konca. Katapultoval ho do reprezentácie, ktorej v piatok podvečer pomohol k hladkému postupu cez Uruguaj (2:0) do semifinále majstrovstiev sveta v Rusku.

„Je to veľmi inteligentný a šikovný mladý muž. Svoj um využíva ako zbraň aj na ihrisku. Je to veľký talent,“ vyhlásil na Varanovu adresu Zidane. „Mnohí ho porovnávajú s legendou Realu Fernandom Hierrom. Pritom je však omnoho technickejší a rýchlejší,“ pridal sa Zidanov spoluhráč zo zlatého francúzskeho tímu na svetovom šampionáte 1998 Frank Leboeuf.

Varane si vo v piatkovom stretnutí v Nižnom Novgorode skvele naskočil na center Antoina Griezmanna a presnou hlavičkou nedal Fernandovi Muslerovi žiadnu šancu. O niekoľko minút sa mohol tešiť znova, keď uruguajského brankára nachytal na hruškách práve krídelník Atlética Madrid.

Uruguajskí fanúšikovia pred zápasom s
		Francúzskom.
Uruguajská
		hviezda Luis Suárez v súboji
		s...
+10Francúzsky stredopoliar
		N'Golo Kanté v súboji
		s...

Francúzi sa po 12 rokoch dostali opäť medzi najlepšiu štvoricu. V Nemecku to skončilo neslávne – Zidanovou hlavičkou do hrude provokujúceho Taliana Marca Materazziho a finálovou prehrou oslabeného galského kohúta.

Prekryjú zverenci Didiera Deschampa negatívnu spomienku?

#Raphael Varane #francúzski futbalisti #uruguajskí futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku