Povedal som neprijateľné veci. Prácu rozhodcov uznávam, kajal sa Maradona

06.07.2018 13:20
maradona
Diego Maradona zdraví fanúšikov. Autor: ,

Bývalý slávny argentínsky futbalista Diego Maradona dráždi svojím správaním na majstrovstvách sveta predstaviteľov medzinárodnej federácie FIFA, ktorej je v Rusku hosťom v programe legiend.

Naposledy činovníkov nahnevala Maradonova kritika výkonu amerického rozhodcu Marka Geigera v osemfinále medzi Anglickom a Kolumbiou, za čo majstra sveta z roku 1986 dôrazne pokarhala. Maradona sa ospravedlnenil.

Päťdesiatsedemročný Maradona, ktorého pred utorňajšom záverečným osemfinále vyfotografovali v kolumbijskom drese, v rozhovore pre venezuelskú televíziu zápas označil za „monumentálnu krádež“. Kolumbijčania prehrali s Anglickom po penaltovom rozstrele a po zápase sa na Geigera sťažovali.

„Veľmi nás mrzí, keď čítame takéto vyhlásenia od hráča, ktorý sa zapísal do histórie nášho športu,“ uviedla FIFA vo vyhlásení s tým, že Maradonove narážky boli „absolútne nevhodné a úplne nepodložené“.

Maradonova reakcia na seba nenechala dlho čakať. „Pripúšťam, že v rozrušení nad vyradením Kolumbie som povedal niektoré veci, ktoré sú neprijateľné. Ospravedlňujem sa FIFA aj jej prezidentovi. Aj keď môžem mať názory, ktoré sú v rozpore s niektorými výrokmi rozhodcov, absolútne uznávam ich prácu. Robiť rozhodcu nie je ľahké,“ uviedol bývalý majster sveta a niekdajší tréner argentínskej reprezentácie na sociálnej sieti.

Maradona už na seba v Rusku upozornil výhražným gestom na adresu juhokórejského fanúšika počas zápasu Argentíny s Islandom (1:1) či oslavou postupového gólu svojich krajanov v záverečnom dueli v skupine s Nigériou (2: 1) so zdvihnutými prostredníkmi. Okamihy extázy navyše striedal s chvíľami letargie, keď sa zdalo, že zaspáva. Po zápase ho museli v zákulisí ošetriť.

Diego
		Maradona a jeho partnerka Rocio Oliva
		na...
Diego
		Maradona pózuje
		fotografom.
+4Diego
		Maradona.

Po vyradení Argentínčanov v osemfinále s Francúzskom zase skritizoval kapitána Lionela Messiho, ktorého prirovnal ku komiksovej postave, aj trénera Jorgeho Sampaoliho za zle zvolenú taktiku.

Kontroverzný Maradona, ktorý sa ako hráč zúčastnil na štyroch svetových šampionátoch a na MS 2010 v Juhoafrickej republike viedol Argentínu ako tréner, v minulosti bojoval so závislosťou od drog a alkoholu.

Po predávkovaní kokaínom v roku 2000 takmer zomrel. Bývalá hviezda Neapola v súčasnosti pôsobí ako predseda bieloruského klubu Dynamo Brest.

#Diego Maradona #kolumbijskí futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

33,9
Srdce farebné gerbery

Srdce farebné gerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk