Tunisko zvíťazilo na MS po 40 rokoch, proti Paname otočilo skóre

Futbalisti Tuniska vyhrali vo štvrtkovom dueli 3. kola G-skupiny MS 2018 v Saransku nad Panamou 2:1.

28.06.2018 22:27 , aktualizované: 29.06.2018 00:09
Yassine Meriah Foto: ,
Tunisan Yassine Meriah (v popredí) po víťazstve nad Panamou.

Tunisania otočili skóre v druhom polčase a v tabuľke obsadili tretiu priečku. Oslávili prvú výhru na MS po 40 rokoch a 13 zápasoch. Ani jeden z tímov už nemal pred zápasom šancu postúpiť do osemfinále.

G-skupina (Saransk / Mordovia Arena):

Panama – Tunisko 1:2 (1:0)

• Góly: 33. Meriah (vlastný) – 51. F. Ben Youssef, 66. Khazri. ŽK: Avila, Gomez, Tejada – Sassi, Badri, Chaalali. Rozhodovali: Shukralla – Tulefat (obaja Bahr.), Al Marri (Katar), 37.168 divákov.
  • Panama: Penedo – Machado, R. Torres (56. Tejada), Escobar, Ovalle – Barcenas, Godoy, Gomez (46. Cummings), Avila (81. Arroyo), J. Rodriguez – G. Torres
  • Tunisko: Mathlouthi – Naguez, Bedoui, Meriah, Haddadi – Sassi (46. Badri), Skhiri, Chaalali – F. Ben Youssef, Khazri (89. Srarfi), Sliti (76. Khalil)

Panama sa v Mordovia Aréne ujala v prvom polčase vedenia, keď si po strele Joseho Luisa Rodrigueza loptu do vlastnej siete zrazil Yassine Meriah.

Tunisko po zmene strán strhlo víťazstvo na svoju stranu, po dvoch vydarených kombináciách sa presadili Fakhreddine Ben Youssef a Wahbi Khazri. Postup z G-skupiny si vybojovali Belgicko a Anglicko.

Štvrtok na MS v Rusku Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Belgický fanúšik sa stará o šou pred zápasom s...

Hlasy po zápase /zdroj: FIFA, DPA/:

Hernan Gomez, tréner Panamy: „Na šampionáte sú silné a slabšie tímy. My sme mali v skupine dvoch, vlastne až troch veľmi náročných súperov s dostatočnými skúsenosťami z takýchto turnajov. Verím, že sa Panama ešte vráti na MS a nebude najhoršia.“

Nabil Maaloul, tréner Tuniska: „Dnes to bolo naše zaslúžené víťazstvo. Už keď sme spoznali zloženie skupiny, vedeli sme, že naše prianie bude asi skončiť na treťom mieste. Je pravda, že sme dostali na turnaji veľa gólov, ale bolo to v súbojoch s mimoriadne silnými protivníkmi.“