Argentína odvrátila blamáž. Spasili ju Messi a Rojo

Futbalisti Argentíny postúpili do osemfinále MS v Rusku. Rozhodla o tom utorková výhra nad Nigériou 2:1. Argentína sa v boji o štvrťfinále stretne s Francúzskom.

26.06.2018 22:02
Messi Foto: ,
Kapitán Argentíny Lionel Messi sa teší po strelení úvodného gólu v zápase základnej D-skupiny Argentína - Nigéria na MS vo futbale v Petrohrade.

Víťazný gól Juhoameričanov strelil v 86. minúte obranca Marcos Rojo.

„Albicelestes“ išli v Petrohrade do vedenia gólom Lionela Messiho v 14. minúte, ale po vyrovnaní Victora Mosesa z pokutového kopu v 49. minúte boli blízko svojho konca na MS. Hrdinom Argentíny sa stal Rojo, ktorý v 86. minúte prestrelil z prvej nigérijského brankára.

Argentína tak obsadila v D-skupine so štyrmi bodmi 2. miesto a v osemfinále narazí na Francúzov. Nigéria obsadila s tromi bodmi nepostupovú tretiu priečku.

D-skupina, 3. kolo

Nigéria – Argentína 1:2 (0:1)

• Góly: 49. Moses (11 m) – 14. Messi, 86. Rojo. ŽK: Balogun, Mikel – Mascherano, Banega, Messi. Rozhodcovia: Cakir – Duran, Ongun (všetci Tur.).
  • Nigéria: Uzoho – Balogun, Troost-Ekong, Omeruo (Iwobi) – Moses, Etebo, Mikel, Ndidi, Idowu – Musa (90+2. Simy), Ihenacho (46. Ighalo)
  • Argentína: Armani – Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico (80. Agüero) – Perez (61. Pavon), Mascherano, Banega – Messi, Higuain, Di Maria (72. Meza)
Utorok na MS v Rusku Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Francúz Raphael Varane a Jens Stryger z Dánska...

Hráči Nigérie mali pred zápasom lepšiu východiskovú pozíciu, zatiaľ čo Argentínčania nastúpili s imperatívom víťazstva. V ich zostave došlo k viacerým zmenám, no už úvodné minúty naznačili aj zmenu vo výkone. Diváci videli v prvej štvrťhodine skôr medzišestnástkový futbal s miernou prevahou Argentíny. Dôležitý moment prišiel v 14. minúte.

Banega načasoval center do šestnástky súpera, ideálne naň nabehol Messi a strelou k vzdialenej žrdi prekonal brankára Uzoha. Juhoamerický tím prevzal kontrolu nad zápasom, pôsobil sebaisto a držal Nigérijčanov mimo nebezpečných pozícií.

V 27. minúte Messi vysunul Higuaina, ale jeho šancu zmaril Uzoho aj za cenu menšieho zranenia. V 32. minúte najskôr Di Maria neunikol obrane Nigérie a následnú strelu Messiho z priameho kopu vytlačil Uzoho na pravú žrď.

Argentínčania začali aj druhý polčas s vytrvalým držaním lopty, ale v 48. minúte ostali šokovaní. Po rohovom kope fauloval Mascherano Baloguna a z nariadeného pokutového kopu pohodlne vyrovnal Moses – 1:1.

Argentínčania stratili sebaistotu a hoci sa snažili diktovať tempo, nervozita na ich kopačkách bola zrejmá. V 81. minúte neskóroval Higuain, na opačnej strane sľubnú príležitosť nevyužil Ighalo.

Nigérijčanom sa dlho darilo eliminovať ofenzívne snahy súpera, ale v 86. minúte nechali na hranici šestnástky zakončiť Roja a ten nezadržateľne skóroval na 1:2. Vytúžené víťazstvo si už Argentínčania nenechali vziať, Nigérii v závere nedovolili gólovú šancu.

1. Chorvátsko 3 3 0 0 7:1 9
2. Argentína 3 1 1 1 3:5 4
3. Nigéria 3 1 0 2 3:4 3
4. Island 3 0 1 2 2:5 1
Viac na túto tému: #MS 2018 vo futbale #argentínski futbalisti #nigérijskí futbalisti