Futbalová nuda. Francúzi a Dáni uhrali postupovú remízu

Futbalisti Francúzska remizovali v utorňajšom zápase C-skupiny MS 2018 v Rusku s Dánskom 0:0 a spečatili postup z prvého miesta tabuľky.

26.06.2018 18:05 , aktualizované: 18:19
futbal ms Fr Foto: ,
Francúz Steven Nzonzi v súboji s dánskou dvojicou Christian Eriksen, Pione Sisto.
debata (2)

Nerozhodný výsledok zároveň posunul do osemfinále aj Dánov, ktorí skončili na 2. mieste.

Francúzi narazia vo vyraďovacej časti v sobotu o 16.00 SELČ na druhý tím z D-skupiny, Dánov čaká v nedeľu o 20.00 víťaz D-skupiny.

Francúzi mali po dvoch víťazstvách už istý postup bez ohľadu na výsledok, Dáni však potrebovali na definitívu postupu získať aspoň bod, ak sa nechceli spoliehať na výsledok stretnutia Austrália – Peru.

C-skupina, 3. kolo

Dánsko – Francúzsko 0:0
ŽK: Jörgensen. Rozhodcovia: Ricci – De Carvalho, Vigliano (všetci Braz.), 78.011 divákov.

• Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Larsen – Delaney (90+2. Lerager), Jörgensen, Eriksen – Sisto (60. Fischer), Cornelius, Braithwaite
  • Francúzsko: Mandanda – Sidibé, Varane, Kimpembe, Lucas (50. Mendy) – Kante, N'Zonzi – Dembele (78. Mbappe), Griezmann (68. Fekir), Lemar – Giroud

Age Hareide, tréner Dánska: „Vedeli sme, že na postup potrebujeme získať bod. Hrali sme proti jednému z najlepších tímov v protiútokoch, takže by bolo hlúpe, aby sme bezhlavo útočili. S výsledkom 0:0 sme veľmi spokojní. Za uplynulých 16 rokov sme mali asi najťažšiu skupinu na vrcholnom podujatí. Museli sme čeliť rôznym štýlom hry. Dnes to bol disciplinovaný výkon našich hráčov, ktorí veľa obetovali, aby sa dostali do ďalšej fázy.“

Didier Deschamps, tréner Francúzska: „Obrana Dánska bola veľmi kvalitná, napriek tomu sme mali zopár možností ju prekonať. Bolo dobré, že sme nemuseli riskovať. Vyhrali sme základnú skupinu, hoci tento zápas nebol veľmi vzrušujúci. Každý tím, s ktorým sa môžeme stretnúť, je výborne organizovaný, takže musíme byť pripravení na náročné zápasy.“

N'Golo Kante, stredopoliar Francúzska: „Bolo ťažké nájsť slabé miesta v dánskej defenzíve. Sme však tam, kde sme chceli byť a to je dôležité. Teší nás, že sme si udržali prvé miesto.“

Utorok na MS v Rusku Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Francúz Raphael Varane a Jens Stryger z Dánska...

Prvý polčas duelu medzi istými postupujúcimi Francúzmi a o postup bojujúcimi Dánmi nenadchol. Po štvrťhodine hry sa Giroud dostal k lopte v šetnástke, ale pohotovou ľavačkou namieril nad bránku. Francúzi mali v prvom polčase miernu hernú prevahu, ale aj v ich hre dominovala skôr pozorná defenzíva.

V 30. minúte sa Dánom takmer vydaril rýchly brejk, keď na Corneliusov center nabehol Eriksen, ale francúzsky brankár Mandanda včas vybehol a zmaril šancu súpera. O tri minúty skúsil šťastie strelou spoza šestnástky Dembele, ale netrafil bránku.

Oba tímy odprevadil do šatní piskot nespokojných divákov, no tí neboli príliš nadšení ani v druhom dejstve.

V 54. minúte mal Mandanda problémy so strelou Eriksena, ale Dán neuspel ani o päť minút, keď spoza pokutového územia netrafil bránku. V 70. minúte zaujala šanca striedajúceho Fekira, ktorého strela tesne minula bránku.

Bezgólové skóre sa nezmenilo ani v 83. minúte, keď Fekirov pokus zmaril brankár Schmeichel. Ani záverečné minúty nič nezmenili na opatrnom výkone oboch tímov. Vážnejšiu gólovú príležitosť si nevypracoval ani jeden z tímov a aj po záverečnom hvizde boli hráči „odmenení“ piskotom z tribún.

Po prvom bezgólovom výsledku na MS v Rusku však mohli byť spokojné oba tímy. Francúzi potvrdili prvé miesto v C-skupine, Dáni sa prebojovali do osemfinále.

1. Francúzsko 3 2 1 0 3:1 7
2. Dánsko 3 1 2 0 2:1 5
3. Peru 3 1 0 2 2:2 3
4. Austrália 3 0 1 2 2:5 1
2 debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2018 vo futbale #dánski futbalisti #francúzski futbalisti