Japonsko - Senegal 2:2. Remíza dáva postupovú šancu obom

Futbalisti Japonska remizovali v nedeľňajšom stretnutí H-skupiny MS 2018 so Senegalom 2:2, keď dvakrát dotiahli náskok súpera. Oba tímy tak majú na konte po štyri body a sú na čele tabuľky so zhodným skóre 4:3.

24.06.2018 16:22 , aktualizované: 19:02
Keisuke Honda Foto: ,
Japonec Keisuke Honda vyrovnáva na 2:2.

Skóre duelu otvoril v 11. minúte Sadio Mane po chybe brankára Eidžiho Kavašimu. V 34. minúte vyrovnal vydarenou strelou k žrdi Takaši Inui. Africký tím opäť poslal do vedenia v 71. minúte obranca Moussa Wague, ale bod pre Japoncov zariadil o sedem minút neskôr striedajúci Keisuke Honda. Ten sa tak stal najlepším ázijským strelcom v histórii MS, skóroval štyrikrát v deviatich dueloch.

Japonci nastúpia v záverečnom kole skupiny vo štvrtok 28. júna o 16.00 SELČ vo Volgograde proti Poľsku, parelelne sa bude hrať duel medzi Senegalom a Kolumbiou v Samare.

Japonsko – Senegal 2:2 (1:1)

Góly: 34. Inui, 78. Honda – 11. Mane, 71. Wague. ŽK: Inui, Hasebe – Niang, Sabaly, N'Doye. Rozhodovali: Rocchi – Di Liberatore, Tonolini (všetci Tal.), 32.572 divákov.
Japonsko: Kavašima – H. Sakai, Jošida, Šodži, Nagatomo – Šibasaki, Hasebe – Haraguči (75. Okazaki), Kagawa (72. Honda), Inui (87. Usami) – Osako
Senegal: K. N'Diaye – Sabaly, Koulibaly, Sane, Wague – P. A. N'Diaye (81. N'Doye), A. Ndiaye (65. Kouyate), Gueye – Sarr, Niang (86. Diouf), Mane

Aktivita patrila v úvode Senegalčanom, obrana súpera musela hneď hasiť nebezpečný pas Wagueho na Maneho. Brankár Kavašima si v 7. minúte prvýkrát siahol na loptu po prieniku Sabalyho a jeho nepríliš vydarenom centri.

V 11. minúte sa už africký tím dočkal, keď Sabalyho strelu z ľavej strany šestnástky Kavašima nepodarene boxoval pred seba, trafil ale iba do Maneho a od neho sa lopta dostala do siete – 0:1.

Japonci dali o sebe vedieť až po štvrťhodine hry, z diaľky nebezpečne pálil Hasebe, no jeho strelu zblokovala obrana. Na druhej strane pohrozil Sarr, jeho pokus k žrdi kryl japonský brankár.

Japonci sa vyrovnania sa dočkali v 34. minúte, keď Inui zvnútra šestnástky technickou strelou k žrdi prekonal brankára N'Diayeho. Pred prestávkou sa ešte po brejku dostal do dobrej šance Niang, no zmaril mu ju Kavašima.

Nedeľa na MS v Rusku Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Anglickí fanúšikovia v Nižnom Novgorode po...

Prvú príležitosť po zmene strán si pripísal na konto Osako, jeho hlavičku z ôsmich metrov skryl do rukavíc N'Diaye. V 55. minúte bola v pozore japonská defenzíva, najskôr zblokovala strelecký pokus Maneho a vzápätí si Kavašima ľahko poradil so strelou Nianga do stredu bránky.

Po hodine hry mohli Japonci otočiť skóre na svoju stranu, keď sa v obrovskej šanci ocitol Osako. Osamotený dostal z pravej strany prihrávku pred bránku, ale loptu v ideálnej pozícii vôbec netrafil.

Už o štyri minúty neskôr nasledovala ďalšia vydarená akcia Japoncov, na konci ktorej trafil Inui brvno senegalskej bránky. Ázijci šance nevyužili a tak prišiel trest – Sabaly sa pekne zbavil obrancu, prihral pred bránku, kde loptu pätičkou posunul za seba Niang a Wague z pozície falošného krídla dal prudkou strelou na 2:1 pre Senegal.

Japonci ale vyrovnali aj druhýkrát, po nedorozumení v senegalskej obrane skóroval v 78. minúte striedajúci Honda do odkrytej bránky a body sa tak delili.

Hlasy po zápase /DPA, FIFA/:

Akira Nišino, tréner Japonska: „Bol to náročný zápas. Našťastie sme zostali pokojní a koncentrovaní aj keď sme inkasovali a je pozitívne, že sme dokázali dvakrát vyrovnať. Vydarili sa nám striedania, boli dobre načasované. Chceli sme vyhrať, ale Senegal je silný protivník.“

Aliou Cisse, tréner Senegalu: „Škoda, že sme nedokázali udržať nádejný stav 2:1. Ale stále sme na tom v tabuľke dobre. Remíza pre nás z tohto pohľadu nie je zlý výsledok.“

Moussa Wague, strelec druhého gólu Senegalu: „Urobili sme všetko pre to, aby sme vyhrali. Na konci nám chýbalo možno aj trocha šťastia, ale nie sme smutní.“

Viac na túto tému: #MS 2018 vo futbale #japonskí futbalisti #senegalskí futbalisti