Srbi zúria. Prečo rozhodca neskúmal na videu penaltu? Načo ho teda zaviedli?

Vedenie srbskej futbalovej asociácie nemôže po piatkovom druhom zápase reprezentácie na svetovom šampionáte proti Švajčiarsku prísť na meno rozhodcovi Felixovi Brychovi a asistentom pri videu.

23.06.2018 09:54
Aleksandar Mitrovič Foto: ,
Zákrok na Aleksandra Mitroviča bol posúdený ako jeho faul.
debata (18)

Skúsený nemecký arbiter v polovici druhého polčasu namiesto nariadenia penalty za dvojnásobný zákrok obrancov na Aleksandra Mitroviča odpískal útočný faul a jeho celok nakoniec gólom v poslednej minúte prehral 1:2.

„Možno sa dá pochopiť, že to rozhodca nevidel, ale práve preto sme snáď zaviedli videorozhodcu. Čo tam tí chlapi robia?“ uviedol nahnevane viceprezident srbskej asociácie Savo Miloševič.

Mitrovič sa v 66. minúte dostal do zovretia medzi obrancov Stephana Lichtsteinera a Fabiana Schära, ktorí ho viditeľne držali a stiahli k zemi. Brych však k údivu srbského útočníka posúdil situáciu ako jeho faul a nešiel sa ani následne na situáciu pozrieť na video.

Srbi sa cítili poškodení už proti Kostarike. „To je už druhá situácia, ktorá bola na svetovom šampionáte proti nám. Potom teda nechápem, prečo bolo video vôbec zavedené. Je to škandalózne. Dve rozhodnutia v dvoch zápasoch, to je proste veľa. Veď sú to majstrovstvá sveta,“ dodal bývalý reprezentant Miloševič.

Srbský tréner Mladen Krstajič nechcel rozhodcu na tlačovej konferencii rozoberať. „Či to bola penalta, alebo nie, to nie je na mne, aby som hodnotil,“ povedal Krstajič, ktorého tím sa prepadol na tretie miesto v skupine E a v záverečnom zápase bude k prípadnému postupu s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať výhru nad favorizovanou Brazíliou.

Srbi nie sú na šampionáte prvým tímom, ktorý sa pozastavil nad tým, že sporné situácie neboli preverované na videu. Na nevyužitie novej technológie sa sťažovali Brazílčania taktiež po súboji so Švajčiarskom, Angličania po dueli s Tuniskom či Egypťania po zápase s domácim Ruskom.

Nejednotnosť rozhodcov pri posudzovaní jednotlivých verdiktov vyvolala kritiku aj u rady expertov, FIFA ale pred pár dňami vo vyhlásení uviedla, že je s rozhodcami aj s videom nadmieru spokojná.