Utrápenú Brazíliu vykúpil s Kostarikou až Coutinho. V nadstavenom čase

Futbalisti Brazílie triumfovali nad Kostarikou 2:0 v piatkovom stretnutí E-skupiny na majstrovstvách sveta 2018 v Rusku.

22.06.2018 13:44 , aktualizované: 16:08
Brazília, Kostarika Foto: ,
Brazílska radosť v zápase proti Kostarike.
debata (3)

Päťnásobní svetoví šampióni sa v Petrohrade počas celého zápasu trápili, hoci na ihrisku boli jednoznačne lepším tímom, triumf stanovil až v nadstavenom čase stredopoliar FC Barcelona Philippe Coutinho.

Prvýkrát na MS sa stalo, že rozhodca po zhliadnutí videa odvolal predtým nariadený pokutový kop. Neymarova herecká vložka napokon Brazílii nepomohla. Napokon však futbalovým spôsobom potvrdil triumf svojho tímu, keď poistil víťazstvo v siedmej minúte nadstaveného času.

Brazília v stretnutí jednoznačne dominovala, napokon mala držanie lopty až 72 percent. Vypracovala si aj veľké množstvo šancí, veľa z nich bolo aj gólových. Päťnásobní majstri sveta v 26. min prekonali kostarického brankára Keylora Navasa, Gabriel Jesus však skóroval po ofsajdovej situácii.

„Kanárici“ mohli otvoriť skóre aj o minútu neskôr, proti Neymarovi zasiahol Navas. Brazília pokračovala v pálení príležitostí aj v druhom polčase, najprv bol proti Navas, neskôr hlavičkoval do brvna Gabriel Jesus. V 56. min sa znovu prezentoval výborným zákrokom gólman Realu Madrid, keď zneškodnil strelecký pokus Neymara.

Ofenzívny klenot následne v dobrej šanci pálil mimo. V 78. min holandský hlavný rozhodca Björn Kuipers odpískal pokutový kop, po prezretí videa však správne usúdil, že Neymar na jeho zmiatnutie využil svoje herecké prednosti. Až v nadstavenom čase prišlo vykúpenie pre Brazílčanov, najprv sa presadil Coutinho a napokon i Neymar.

Piatok na MS v Rusku Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Neymar sa pokúša presvedčiť rozhodcu, že má...

Kostarika po druhom nezdare na šampionáte prišla o šancu postúpiť do osemfinále MS, je na poslednom mieste tabuľky. Brazília je so štyrmi bodmi na jej čele. Na druhom mieste sú trojbodoví Srbi a na treťom je s jedným bodom Švajčiarsko.

Brazília – Kostarika 2:0 (0:0)
Góly: 90.+ Coutinho, 90.+ Neymar, ŽK: 81. Neymar, 81. Coutinho – 84. Acosta, rozhodoval: Kuipers (Hol.)
Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Casemiro, Paulinho (68. Firmino) – Willian (46. Douglas Costa), Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus (90.+ Fernandinho)
Kostarika: K. Navas – Gamboa (75. Calvo), G. González, J. Acosta, Ó. Duarte, Oviedo – Venegas, D. Guzmán (83. Tejeda), C. Borges, B. Ruiz – Ureňa (85. Bolaňos)

Hlasy (zdroj: ČT Sport, Associated Press):

Oscar Ramírez (tréner Kostariky): „Zmeny v zostave Brazílie mali v druhom polčase vplyv na dianie na ihrisku, značne nám sťažili hru.“

Tite (tréner Brazílie): „V druhom polčase sme si vytvorili veľké množstvo šancí, z ktorých sme mohli skórovať, v bránke Kostariky bol proti skvelý Navas. Odohrali sme nádherný a perfektný polčas. Máte 95 minút na rozhodnutie zápasu, takže to bolo o tom, aby sme zostali mentálne silní.“

Philippe Coutinho (stredopoliar Brazílie a najlepší hráč zápasu): „Máte na pleciach enormnú zodpovednosť, keď hráte v reprezentačnom drese. Musíte byť mentálne silný od začiatku až do úplného konca. Dnes sme bojovali do poslednej minúty a boli sme za to odmenení.“

3 debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2018 vo futbale #brazílski futbalisti #kostarickí futbalisti