Rusi prevalcovali aj Egypt a jednou nohou sú už v osemfinále. Salah dal gól

Domáci reprezentanti Ruska sú už len krok od postupu do osemfinále na futbalových majstrovstách sveta 2018.

19.06.2018 19:00
Rusko, futbal Foto: ,
Veľká ruská gólová radosť proti Egyptu.
debata (11)

Zverenci trénera Stanislava Čerčesova sa výrazne priblížili k účasti medzi najlepšími 16 mužstvami záverečného turnaja svetového šampionátu utorkovým víťazstvom nad hráčmi Egypta v Petrohrade 3:1.

Rusi majú v základnej A-skupine na konte plný počet šesť bodov, v otváracom súboji šampionátu zdolali Saudskú Arábiu jednoznačne 5:0.

Po bezgólvoom prvom polčase sa v druhej polovici zápasu roztrhlo vrece s gólmi, v priebehu pätnástich minút prišla gólová smršť v podaní domáceho výberu. Dve minúty po prestávke brankár Mohamed El-Shenawy najprv vyboxoval loptu preč z pokutového územia, no potom spoza šestnástky vystrelil Roman Zobnin a jeho strelu si stečoval do vlastnej siete Ahmad Fathy.

O dvanásť minút neskôr bolo 2:0, keď sa Alexander Samedov pekne uvoľnil vo vnútri šestnástky, spätnou prihrávkou naservíroval loptu Denisovi Čeryševovi a ten už nemal problém dopraviť loptu do siete.

Tretí gól domácich hráčov padol o tri minúty neskôr – Arťom Dziuba sa zblízka presadil vo vnútri pokutového územia cez dvoch egyptských reprezentantov. Na strane hostí už len zmiernil prehru najväčšia hviezda Mohamed Salah z pokutového kopu v 73. minúte.

Utorok na MS v Rusku Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia oboch táborov v zápase Kolumbia -...

Rusko – Egypt 3:1 (0:0)

Góly: 47. Fathy (vlastný), 59. Čeryšev, 62. Dziuba – 73. Salah (z pok. kopu), ŽK: 84. Smolov – 57. Trézéguet, rozhodoval: Cáceres (Parag.), 64 468 divákov
Rusko: Akinfejev – Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov (86. Kudriašov) – Zobnin, Gazinskij – Samedov, Golovin, Čeryšev (74. Kuziajev) – Dziuba (79. Smolov)
Egypt: El-Shenawy – Fathy, Gabr, Hegazi, Abdel-Shafy – Hamed, Elneny (64. Warda) – Salah, Said, Trézéguet (68. Sobhi) – Mohsen (82. Kahraba)

Hlasy (zdroj gazeta.ru, bbc.com):

Stanislav Čerčesov (tréner Ruska): „Je zrejmé, že dojmy po takomto zápase sú dobré. To, čo som povedal hráčom počas prestávky, zostane medzi nami. Navrhol som im zopár vecí, ale nerád by som ich teraz špecifikoval. Chceli a potrebovali sme vyhrať. Teraz sa sústredíme na ďalší zápas.“

Héctor Cúper (tréner Egyptu): „Uvidíme, či budem trénerom tímu aj po majstrovstvách sveta. Pokúsime sa zakončiť šampionát čo najlepším spôsobom. Nemyslím si, že dnes sme boli málo sústredení, niekedy sa pritrafia chyby alebo zlé posúdenie situácie. V prvom polčase sme mali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, ale chyby patria k futbalu. Čo sa týka Salaha, od lekárov som mal informácie, že je v poriadku. Samozrejme, nemohol sa po celý čas pripravovať s tímom, musel trénovať sám. Podľa mňa bol v poriadku. Ak by sa nezranil vo finále Ligy majstrov, mal by tri týždne navyše, ktoré by strávil prácou s mužstvom. Všetci vieme, čo znamená pre náš tím. Želal som si, aby bol s nami v tréningovom kempe, ale prioritou bolo dostať sa zo zranenia ramena.“

Arťom Dziuba (útočník Ruska, strelec jedného gólu): „Ak mám byť úprimný, ani si nepamätám gólový moment. Dostal som skvelú prihrávku od Kutepova a skóroval. Najdôležitejšie je, že sme vyhrali. Celá krajina je šťastná. Súperovi sme nedali ani centimeter priestoru, odstavili Salaha a zaslúžili si zvíťaziť.“