Japonci pokorili nebezpečnú Kolumbiu. Tá mala celý zápas vylúčeného hráča

Futbalisti Japonska zvíťazili nad hráčmi Kolumbie 2:1 v utorkovom stretnutí H-skupiny majstrovstiev sveta v Rusku.

19.06.2018 13:06
Japonsko, Kolumbia Foto: ,
Kolumbijské protesty voči rozhodnutiu arbitra v zápase proti Japonsku.

Japonci sa revanšovali za prehru z ostatných MS 2014 v Brazílii 1:4. Kolumbia doplatila na nevydarený úvod zápasu. Už v 3. min zahral v pokutovom území rukou stredopoliar Carlos Sánchez a videl červenú kartu. Nariadený pokutový kop premenil Šidnži Kagawa.

Zápas sme sledovali ONLINE

Juhoameričanom sa síce ešte v prvom polčase podarilo vyrovnať zásluhou šikovného priameho kopu Juana Quintera, no napokon im to na bodový zisk nestačilo. Víťazný gól strelil po zmene strán Juja Osako. Kolumbijčania nastúpili bez Jamesa Rodrígueza, ktorý po zranení lýtka naskočil až v druhom polčase. Naopak, k dispozícii mali kanoniera Falcaa.

Tridsaťdvaročný útočník AS Monako absolvoval premiéru na MS, pred štyrmi rokmi chýbal pre zlomenú nohu. Japonsko triumfovalo nad juhoamerickým tímom vôbec prvýkrát v histórii svetových šampionátov. Prvý úspech dosiahlo aj proti Kolumbii, v predchádzajúcich troch konfrontáciách dvakrát prehralo, raz remizovalo.

Fanúšikovia oboch táborov v zápase Kolumbia -... Foto: Reuters, DAMIR SAGOLJ
Kolumbia, Japonsko Fanúšikovia oboch táborov v zápase Kolumbia - Japonsko.

Japonci zaskočili súpera hneď v úvode utorkového zápasu. Osaka prenikol do pokutového územia, no brankár Ospina loptu vyrazil, tá sa dostala ku Kagawovi, jeho dorážku do prázdnej bránky rukou zablokoval Carlos Sánchez. Hlavný rozhodca Skomina nariadil pokutový kop. Navyše, smoliara Sáncheza vylúčil. Loptu si na „biely bod“ postavil Kagawa a nepomýlil sa – 1:0.

Kolumbijčania sa napriek studenej sprche nevzdali, hrali aktívne a dočkali sa vyrovnania. V závere prvého polčasu dostali príležitosť zahrávať priamy kop. Juan Quintero prekabátil hráčov v múre, loptu poslal popod ich výskok a prekvapený gólman Japonska Kawašima ju zachytil až za čiarou.

Po zmene strán prevzali iniciatívu Japonci. Ospina však svoje mužstvo podržal – najprv zlikvidoval Osakov pokus z uhla, vzápätí si poradil aj technickým pokusom Inuiho z hranice veľkého vápna.

„Krajina vychádzajúceho slnka“ sa napokon dočkala. Sakaiovu strelu po dobrej práci Osaka ešte obrancovia Kolumbie zblokovali, ale následne zlyhali pri bránení rohového kopu, keď sa Sakai v 73. min presadil v obkľúčení hráčov v žltých dresoch. Kolumbia dostala možnosť vyrovnať aj druhýkrát, ale striedajúci James Rodríguez z blízkosti prestrelil bránku.

Utorok na MS v Rusku Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia oboch táborov v zápase Kolumbia -...

Hlasy (zdroj: FIFA):

José Pékerman (tréner Kolumbie): „Ťažko sa hrá, keď vám tak skoro vylúčia hráča, najmä v dôležitých stretnutiach. Napriek tomu sa nám podarilo vrátiť do zápasu. Japonsko malo početnú výhodu a pre nás bolo náročné vyrovnať sa s ich držaním lopty.“

Juja Osako (strelec víťazného gólu Japonska): „Dať gól na majstrovstvách sveta je splnený sen. Túžil som po tom už odmalička, takže som extrémne šťastný.“

Akira Nišino (tréner Japonska): „Cez polčasovú prestávku som povedal hráčom, že ak dokážeme držať loptu a budeme mať pohyb, vyčerpáme súpera. Hrali sme agresívne od začiatku duelu a to nám hralo do karát. Je to však iba jedno víťazstvo, takže musíme krotiť naše oslavy.“

Kolumbia – Japonsko 1:2 (1:1)

Góly: 39. Quintera – 6. Kagawa (z pok. kopu), 73. Osako, ŽK: 64. Barrios, 86. James Rodríguez – 90.+ Kawašima, ČK: 3. C. Sánchez (Kolumbia), rozhodoval: Skomina (Slovin.)
Kolumbia: Ospina – Arias, D. Sánchez, Murillo, Mojica – C. Sánchez, Lerma – Cuadrado (31. Barrios), Quintero (59. James Rodríguez), Izquierdo (70. Bacca) – Falcao
Japonsko: Kawašima – Sakai, Jošida, Šodži, Nagamoto – Hasebe, Šibasaki (80. Jamaguči) – Haraguči, Kagawa (70. Honda), Inui – Osako (85. Okazaki)

Viac na túto tému: #MS 2018 vo futbale #japonskí futbalisti #kolumbijskí futbalisti