Najstarší hráč či najdlhšie bez prehry. V Rusku môže padnúť niekoľko rekordov

12.06.2018 16:37

Na majstrovstvách sveta vo futbale v Rusku, ktoré sa začínajú už vo štvrtok, môže niekoľko hráčov, tímov i trénerov prepísať históriu.

Thomas Müller na tréningu nemeckej reprezentácie.
Thomas Müller na tréningu nemeckej reprezentácie. Autor: Reuters, LEONHARD FOEGER

Egyptský brankár Isam Haddarí sa môže stať najstarším hráčom, ktorý nastúpil na záverečnom turnaji. Nemec Thomas Müller môže prekonať strelecké rekordy a Francúz Didier Deschamps by mohol napodobniť Brazílčana Mária Zagalla a Nemca Franza Beckenbauera, ktorí ako jediní získali titul ako hráč aj ako tréner.

Primát matadora svetových šampionátov doteraz patrí kolumbijskému brankárovi Farydovi Mondragónovi. Keď v dueli s Japonskom na predchádzajúcom MS v Brazílii vystriedal na niekoľko záverečných minút Davida Ospinu, mal 43 rokov a tri dni. Súčasná egyptská jednotka Haddarí je ešte o viac ako dva roky starší.

Dvadsaťosemročný Müller sa zase môže stať prvým futbalistom, ktorý strelil päť gólov na troch záverečných turnajoch. Zatiaľ sa o tento zápis delí s Peruáncom Teofilom Cubillasom a svojím krajanom Miroslavom Klosem, ktorým sa to podarilo dvakrát. V historickej tabuľke strelcov stráca Müller na rekordéra Kloseho šesť zásahov.

Mexičan Rafael Márquez sa ako štvrtý futbalista v histórii zúčastní na piatych majstrovstvách sveta. Tridsaťdeväťročný defenzívny hráč napodobní krajana Antonia Carbajala, Nemca Lothara Matthäusa a Taliana Gianluigiho Buffona, ktorého o štart na rekordnom šiestom MS pripravila prehra v minuloročnej baráži so Švédskom.

Márquez sa spolu s Austrálčanom Timom Cahillom a Portugalcom Cristianom Ronaldom môže pridať do vybraného klubu hráčov, ktorí skórovali na štyroch MS. To sa doteraz podarilo len Brazílčanovi Pelému, Nemcom Uwemu Seelerovi a Klosemu.

Ak obhajcovia titulu Nemci predĺžia sériu zápasov bez prehry až do semifinále, prekonajú rekordnú šnúru Brazílčanov. Tí od štvrťfinálového neúspechu s Maďarskom na MS 1954 neprehrali 13 zápasov v rade. Nemci si od prehratého semifinále so Španielskom pred ôsmimi rokmi pripísali sedem výhier a jednu remízu.

#MS 2018 vo futbale #Isam Haddarí
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk