Ako sa vyrovnať s ramadánom? Brankár sa nechal ošetriť, aby sa tím mohol najesť

Futbalisti Tuniska podľa všetkého našli nezvyčajný spôsob, ako sa vyrovnať s následkami pôstu, ktorý držia v rámci ramadánu.

04.06.2018 16:41
Tunisko, futbal, jedenástka Foto: ,
Tuniskí futbalisti pred zápasom s Tureckom.

Brankár Muizz Hasan si vo dvoch posledných prípravných zápasoch vždy vyžiadal ošetrenie v čase, keď už moslimovia môžu jesť a piť, takže spoluhráči sa s pokojným svedomím mohli ísť občerstviť.

Moslimovia totiž počas ramadánu môžu jesť a piť až po západe slnka, a ako poukázalo niekoľko médií, práve na tento okamih Hasan načasoval obe ošetrenia. V stretnutí s Portugalskom bol v starostlivosti lekárov v 58. minúte a o pár dní neskôr v zápase s Tureckom to urobil v 49. minúte. V oboch prípadoch sa jeho spoluhráči húfne vydali k lavičke, aby sa napili a dali si datle.

Zostrih zápasu medzi Tuniskom a Tureckom

Oba zápasy sa skončili 2:2, generálka na šampionát čaká Tunisko v sobotu proti Španielsku. Na majstrovstvách, ktoré sa už budú hrať po skončení ramadánu, sa výber trénera Nabíla Maalúla postupne stretne s Anglickom, Belgickom a Panamou.

Viac na túto tému: #ramadán #tureckí futbalisti #tuniskí futbalisti