Messi viackrát plakal. Ak Argentína nevyhrá MS, vzdá sa reprezentácie

, 19.03.2018 16:04
Lionel Messi
Gólová oslava Lionela Messiho. Autor: ,

Futbalový útočník Lionel Messi zúfalo túži po medzinárodnom úspechu v drese rodnej Argentíny.

Líder ofenzívy španielskeho klubu FC Barcelona reprezentuje svoju vlasť na seniorskej úrovni od roku 2005, ale doteraz pre ňu nezískal významnú trofej. Trikrát si vyslúžil striebornú medailu na Copa América a rovnako druhý skončil aj na ostatných majstrovstvách sveta v Brazílii v roku 2014.

Jedinou výnimkou bol olympijský turnaj v Pekingu 2008, odkiaľ si Argentína priniesla zlaté medaily. Na olympijských turnajoch vo futbale však z dôvodu vekového ohraničenia nemôžu hrať všetci najlepší futbalisti. Messi bol aj súčasť víťazného argentínskeho tímu na MS do 20 rokov v Holandsku pred 13 rokmi.

Tridsaťročný rodák z Rosaria Messi verí, že tohtoročný „mundial“ dopadne pre Argentínu lepšie ako pred štyrmi rokmi, kde vo finále nestačila na Nemecko (0:1 po predĺžení).

„Mám pocit, že ak nevyhráme MS v Rusku, jedinou možnosťou bude vzdať národného tímu,“ povedal Messi v nedeľňajšom programe La Cornisa, odvysielanom televíznou spoločnosťou América.

„Veľakrát som plakal po prehratých finálových zápasoch, keď som s mojimi spoluhráčmi nedosiahol triumf pre našu krajinu. Šampionát v Rusku je pre moju generáciu asi posledná možnosť získať veľký titul pre Argentínu. Verím, že si splníme náš sen,“ citoval Messiho aj portál goal.com.

„Môžete však urobiť všetko dokonale a aj tak zlyháte, ako Argentína na MS v Brazílii,“ doplnil 5-násobný najlepší svetový futbalista. Ten už raz reprezentačnú kariéru ukončil. Bolo to po neúspešnom finále Copa América 2016. O niekoľko týždňov však svoje rozhodnutie prehodnotil.

Argentína sa na tohtoročnom svetovom šampionáte stretne v základnej D-skupine s Islandom, Chorvátskom a Nigériou.

#MS 2018 vo futbale #Lionel Messi #fc barcelona #argentínski futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Sweet ružové ruže a gerbery s gypsomilkou

Sweet ružové ruže a gerbery s gypsomilkou

36,99
Elite levanduľa a  biele ruže s gypsomilkou

Elite levanduľa a biele ruže s gypsomilkou

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk