Ďalšia rana pre Brazíliu. Po Neymarovi si zlomil nohu aj Filipe Luís

Brazílsky obranca v službách Atlética Madrid Filipe Luís utrpel zlomeninu nohy a jeho štart na futbalových MS 2018 v Rusku je ohrozený.

16.03.2018 11:39
Filipe Luís v brazílskom drese. Foto: SITA/AP, Luis Hidalgo
Filipe Luís Filipe Luís v brazílskom drese.

Španielsky klub informoval, že zranenie si privodil v druhom polčase štvrtkovej odvety osemfinále Európskej ligy na ihrisku Lokomotivu Moskva. Atlético vyhralo jasne 5:1 a postúpilo.

Luís sa v 60. minúte snažil zblokovať strelu domáceho Edera vnútri šestnástky, no po úspešnom obrannom zákroku utrpel zlomeninu v spodnej časti ľavej nohy. Z ihriska ho transportovali na nosidlách a piatkové vyšetrenia v Madride potvrdili fraktúru.

Atlético zatiaľ neoznámilo dĺžku absencie 32-ročného zadáka, pri podobných zraneniach je to ale minimálne šesť týždňov a v prípade operácie ešte viac. Prvý zápas na MS odohrá Brazília 17. júna proti Švajčiarsku.

Viac na túto tému: #Brazília #MS 2018 vo futbale #Filipe Luís