Kolumbijčania siahajú na osemfinále, poradili si aj s Pobrežím Slonoviny

Na záverečné turnaje majstrovstiev sveta sa vrátili po šestnásťročnom čakaní. A zdá sa, že ich ambície môžu v Brazílii siahať veľmi vysoko. Futbalisti Kolumbie patria v doterajšom priebehu svetového šampionátu k najväčším suverénom. Po hladkom víťazstve 3:0 nad Gréckom si juhoamerický celok poradili vo štvrtok aj s Pobrežím Slonoviny, ktoré zdolal 2:1.

19.06.2014 20:04
zväčšiť Kolumbijčan James Rodriguez vyfučal veľký balón... Foto: SITA/AP, Marcio Jose Sanchez
James Rodriguez, balón Kolumbijčan James Rodriguez vyfučal veľký balón v tvare lopty, ktorý pristál na hracej ploche

So šiestimi bodmi a skóre 5:1 po dvoch zápasoch by Kolumbijčanom už postup do osemfinále nemal uniknúť. Zverenci Argentínčana Josého Pekermana rozhodli o svojom víťazstve nad africkým zástupcom v druhom polčase. V 64. minúte otvoril skóre James Rodriguéz, pre ktorého to bol už druhý gól na turnaji. Náskok Kolumbie zvýšil o ďalších šesť minút Quintero. Na ceste za tromi bodmi nezastavilo favorita ani následné zníženie Gervinha.

Zaujímavosťou je, že kým v predošlom zápase s Japonskom strelili hráči Pobrežia Slonoviny po Drogbovom príchode na ihrisko dva góly v priebehu štyroch minút, tentokrát po vystriedaní hviezdneho útočníka po dvoch minútach inkasovali.

Zatiaľ čo Pobrežie Slonoviny musí o postup ešte tuho zabojovať, Kolumbii už miestenka medzi šestnástkou najlepších tímov sveta zrejme neunikne. Vo vyraďovacej fáze MS si juhoamerický tím zahral dosiaľ len raz – pred 24 rokmi na talianskych trávnikoch, kde ich v osemfinále zastavil Kamerun.

C-skupina:

Kolumbia – Pobrežie Slonoviny 2:1 (0:0)
Góly: 64. James Rodríguez, 70. Quintero – 73. Gervinho, ŽK: 55. Zokora, 90. Tioté (obaja Pobrežie Slonoviny), rozhodovali: Webb – Mullarkey, Cann (všetci Angl.), 68 700 divákov
Kolumbia: Ospina – Zúňiga, C. Zapata, Yepes, Armero (72. Arias) – A. Aguilar (79. Mejía), C. Sánchez – Cuadrado, James Rodríguez, Ibarbo (53. Quintero) – T. Gutiérrez
Pobrežie Slonoviny: Barry – Aurier, Zokora, Bamba, Boka – Serey Dié (73. Bolly), Tioté – Gradel (67. S. Kalou), Yaya Touré, Gervinho – Bony Wilfried (60. D. Drogba)