Afrika má prvé víťazstvo. Pobrežie Slonoviny zdolalo Japonsko

Druhý sobotňajší súboj C-skupiny na majstrovstvách sveta vo futbale medzi Pobrežím Slonoviny a Japonskom v brazílskom Recife vyšiel lepšie africkému zástupcovi.

15.06.2014 07:24
Pobrežie Slonoviny, Japonsko, Gervinho, Drogba Foto: ,
Radosť hráčov Pobrežia Slonoviny z gólu Gervinha (vľavo).

Pobrežie Slonoviny zdolalo Japonsko 2:1 (0:1) a pripísalo si prvé víťazstvo do tabuľky C-skupiny.

Gólom Keisukeho Hondu zo 16. min viedli Japonci 1:0. Knokaut ich súpera prišiel v rozpätí troch minút v druhom polčase, ked boli gólovo úspešní Bony Wilfried a Gervinho.

Pri oboch góloch centroval Serge Aurier a na ploche bol už aj striedajúci hviezdny útočník Didier Drogba. V druhom sobotňajšom zápase C-skupiny Kolumbia hladko zdolala Grékov 3:0.

Pobrežie Slonoviny – Japonsko 2:1 (0:1)
Góly: 64. Bony Wilfried, 66. Gervinho – 16. Honda, ŽK: 54. Bamba, 58. Zokora – 23. Jošida, 64. Morišige (Jap.), rozhodovali: Osses – Astroza, Roman (všetci Čile), 42 000 divákov
Pobrežie Slonoviny: Barry – Aurier, Zokora, Bamba, Boka (75. Djakpa) – Tioté, Serey Dié (62. Drogba) – S. Kalou, Yaya Touré, Gervinho – Bony Wilfried (78. Ya Konan)
Japonsko: Kawašima – Učida, Jošida, Morišige, Nagatomo – Jamaguči, Hasebe (54. Endo) – Okazaki, Honda, Kagawa (86. Kakitani) – Osako (67. Okubo)

V tíme Pobrežia Slonoviny chýbal v základnej zostave skúsený útočník Didier Drogba, ale stihol sa vyliečiť kľúčový stredopoliar Yaya Touré. Po oťukávacej úvodnej štvrťhodinke udreli nečakane Japonci. Ich najväčšia hviezda Keisuke Honda si na hranici šestnástky spracoval loptu po prihrávke Nagatoma a pohotovo ľavačkou rozvlnil sieť za Barrym.

O niečo neskôr sa mohol do listiny strelcov zapísať ďalší japonský obranca Učida, ale brankár Afričanov bol pozorný. V druhom polčase spočiatku nič nenasvedčovalo tomu, že Japonci stratia svoj náskok. Rozhodujúce z pohľadu konečného výsledku boli 64. a 66. min, keď Bony Wilfried a Gervinho dvoma „zlepenými“ gólmi otočili na 2:1 pre Pobrežie Slonoviny.

Oba góly padli po centroch hlavou. V zostávajúcom priebehu sa Japonci ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, ale bezvýsledne.

Viac na túto tému: #Japonsko #Pobrežie Slonoviny