Messi a spol. nezaváhali, Real opäť zlyhal. Mourinho: Nemám tím

Futbalisti Barcelony zdolali Getafe 4:1 a v španielskej lige vyhrali aj svoje štvrté stretnutie. Naopak, Real si pripísal už druhú prehru a v tabuľke je až desiaty.

15.09.2012 23:58 , aktualizované: 16.09.2012 09:44
Futbalisti FC Barcelona Foto:
Futbalisti FC Barcelona oslavujú gól.
debata (4)

Barcelona nastúpila na zápas v Madride bez niekoľkých juhoamerických opôr, ktoré si v priebehu týždňa plnili reprezentačné povinnosti, vrátane Brazílčana Alvesa či Argentínčana Messiho. Aj napriek tomu sa dostala do vedenia po pohľadnej akcii Fabregasa, ktorú vo 32. minúte zakončil Adriano. Duel definitívne rozhodol útočník Messi, ktorý prišiel na ihrisko po hodine hry. Najprv premenil penaltu po faule na Pedra, vzápätí poslal do odkrytej bránky Montoyovu nahrávku a so šiestimi gólmi si poistil vedenie v tabuľke strelcov.

Getafe – FC Barcelona vo videoskratke

Víťazstvo 3:1 nad Levante zariadil Malage debutujúci útočník Javier Saviola. Argentínsky futbalista, ktorý v minulosti hral za Real Madrid aj Barcelonu a do Malagy prišiel tesne pred koncom prestupového obdobia, otvoril skóre zápasu v 27. minúte. Po hodine hry tridsaťročný strelec prezývaný „Králik“ našiel záložníka Joaquína. Ten odpovedal na gól Michela a druhýkrát poslal Malagu do vedenia. Výhru ešte potvrdil v pridanom čase Portillo.

Real Madrid prehrával v Seville hneď v úvode po góle Trochowskeho a do konca zápasu už s výsledkom nič nespravil. Najväčšiu šancu hostí mal v druhom polčase Modrič, ktorý trafil žrď. Real odštartoval nový ročník katastrofálne, po štyroch kolách má len štyri body a je až desiaty.

Kráľovský klub tak zaznamenal najhorší vstup do sezóny za posledných 10 rokov. „Momentálne nemám žiadny tím. Sme mužstvo bez koncentrácie. Po prvom polčase som vystriedal dvoch hráčov, ale chcel som šiestich. Myslím si, že pre niektorých v tomto tíme nie je futbal najvyššou prioritou, ale ja som tréner a preto je to moja chyba,“ povedal po stretnutí kouč úradujúceho španielskeho šampióna Mourinho.

Getafe – FC Barcelona 1:4 (0:1)
Góly: 80. Mascherano (vlastný) – 74. a 78. Messi (prvý z pok. kopu), 32. Adriano Correia, 90.+ David Villa

Málaga – Levante 3:1 (1:0)
Góly: 27. Saviola, 58. J. Sánchez, 90. Portillo Soler – 46. Michel, ČK: 87. Portillo Soler (Málaga)

Valencia – Celta Vigo 2:1 (1:1)
Góly: 4. Feghouli, 50. A. Cissokho – 16. Krohn-Dehli

Sevilla – Real Madrid 1:0 (1:0)
Gól: 2. Trochowski