Rasista Arnautovič? Kapitán Alaba ho musel umlčať

Rakúsko v nedeľu oslavovalo. Jeho futbalisti zdolali na Euro 2020 Severné Macedónsko presvedčivo 3:1 a dosiahli prvú výhru na veľkom turnaji od roku 1990.

14.06.2021 11:34
Alaba Arnautovič Foto: ,
Rakúsky kapitán David Alaba umlčuje kolegu Marka Arnautoviča.
debata (11)

Dojem z kvalitného výkonu a ešte lepšieho výsledku pokazilo správanie Marka Arnautoviča.

Skúsený útočník nastúpil v 60. minúte a po polhodine na ihrisku uzavrel skóre na 3:1.

Súčasťou jeho búrlivej oslavy gólu boli aj poznámky, ktoré kričal na adresu súpera.

Ich obsah sa nepáčil rakúskemu kapitánovi Davidovi Alabovi, ktorý pribehol k spoluhráčovi a snažil sa ho umlčať.

Pozrite si video:

Dostane dodatočný trest?

Arnautovič, ktorý je po otcovi polovičný Srb, mal podľa viacerých zdrojov počastovať rasistickou urážkou protihráča Egzona Bejtulaia.

Bejtulai je etnický Albánec narodený v Macedónsku.

Počas druhého polčasu sa s Arnautovičom dostal do niekoľkých súbojov a jeho fyzická hra sa Rakúšanovi vôbec nepáčila.

Ozvali sa aj hlasy, ktoré požadujú pre Arnautoviča dodatočný trest. Rakúšania si v základnej C-skupine zmerajú sily ešte s Holandskom a Ukrajinou.