Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu
Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu

Guldan hovoril v Poľsku o Slovákoch: Radi sa zobúdzajú proti silnejším

Niekdajší slovenský futbalový reprezentant Ľubomír Guldan vníma poľskú reprezentáciu ako favorita pondelňajšieho duelu E-skupiny majstrovstiev Európy proti Slovensku.

12.06.2021 15:39
Rusko Petrohrad SR Repre Futbal ME2020 Tréning Foto: ,
Martin Dúbravka počas tréningu v Petrohrade.

Pred duelom na štadióne Krestovskij v Petrohrade sa však domnieva, že mužstvo trénera Štefana Tarkoviča môže byť úspešné, ak podá zodpovedný a organizovaný výkon.

„Poliaci sú favorit a nehovorme, že to tak nebude. Majú individuality, lepších hráčov,“ vyhlásil pre web sport.tvp.pl 38-ročný rodák z Banskej Bystrice, podľa ktorého môžu Slováci stavať predovšetkým na tímovosti.

„Musia byť dobre organizovaní. Napriek tomu však vidím väčšie kvality na strane poľského tímu,“ dodal športový riaditeľ poľského klubu Zaglebie Lubin.

Usmiaty
		Marek Hamšík (tvárou) počas tréningu v...
Marek
		Hamšík a jeho spoluhráči počas tréningu v...
+8Patrik Hrošovský,
		Ondrej Duda a Martin Dúbravka...

Ako poznamenal, šampionát sa vzhľadom na pandémiu ochorenia COVID-19 koná v nie najoptimálnejšom období pre fanúšikov, no myslí si, že pre každého futbalového priaznivca to bude veľký sviatok.

„Počas najbližšieho mesiaca sa bude na čo pozerať,“ skonštatoval.

Tím spod Tatier prešiel od ostatných ME 2016 vo Francúzsku rozsiahlou obmenou kádra. Viacerí slovenskí hráči pravidelne nehrávajú vo svojich kluboch.

Ďalší, ako napríklad Marek Hamšík či Róbert Boženík, si v nedávnom období prešli zdravotnými patáliami. Guldan bude preto zvedavý, v akej sú forme.

odkaz
euro 2020, odkaz

"Máme nejaké problémy, no pozitívom môžu byť obrancovia, predovšetkým Škriniar, ktorý vyhral taliansku ligu. Dúbravka má za sebou dobré obdobie v Newcastli United, Šatka vydarenú sezónu v Lechu Poznaň.

Trochu mám obavy zo stredu poľa, Lobotka nebol v Neapole prvou voľbou trénera Gattusa, je slabo disponovaný," podotkol.

Podľa Guldana Slováci v pondelňajšom dueli so začiatkom o 18.00 h SELČ nie sú bez šancí.

Fair Play Čítajte viac Mali by Slováci kľačať na ME? Boj proti rasizmu sa dá vyjadriť aj inak

Ako dôvod uviedol jeden dôležitý aspekt, ktorý má výraznú podporu v minulosti, a opäť by sa mohol zopakovať aj v Petrohrade.

„Slováci sa radi zobúdzajú v zápasoch so silnejšími súpermi,“ naznačil Ľubomír Guldan prognózu z pohľadu slovenského mužstva.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Ľubomír Guldan #ME 2020 vo futbale #slovenskí futbalisti