Potvrdené: Vrba skončil na lavičke českej reprezentácie, mieri do Ruska

27.06.2016 18:06, aktualizované: 30.06.2016 13:15
Pavel Vrba
Pavel Vrba. Autor: ,

Futbalový tréner Pavel Vrba po majstrovstvách Európy skončil na lavičke českej reprezentácie a bude viesť ruský klub Anži Machačkala. Správu vo štvrtok potvrdila Futbalová asociácia Českej republiky (FAČR).

Odchod Vrbu do Ruska sa spomínal už pred kontinentálnym šampionátom, ale kouč vtedy odmietol informácie komentovať a vyhlásil, že budúcnosťou sa bude zaoberať až po ME. Skúsený kouč opúšťa českú reprezentačnú lavičku po dva a pol roku. FAČR teraz čaká hľadanie nového reprezentačné­ho kouča.

„Je na mieste poďakovať sa Pavlovi Vrbovi za prácu, ktorú pre český futbal a reprezentáciu odviedol. Dokázal s tímom postúpiť na ME do Francúzska. Napriek tomu, že sa naša misia skončila už v základnej skupine, považujem trénerove pôsobenie za úspešné. Niekoľkokrát sme mu v minulých dňoch vyjadrili podporu a tiež prianie, aby so svojim realizačným tímom pokračoval v rozrobenej práci aj v kvalifikácii o postup na MS 2018. Teraz nám nezostáva nič iné iba rešpektovať jeho rozhodnutie, keďže si chce vyskúšať pôsobenie v zahraničí. Našou úlohou je teraz nájsť nového reprezentačného kouča,“ povedal predseda FAČR Miroslav Pelta.

Vrba sa stal trénerom českého výberu v januári 2014 a má s Futbalovou asociáciou Českej republiky (FAČR) platnú zmluvu až do MS 2018 v Rusku, ale jej súčasťou je aj výstupná klauzula, ktorú napokon využil. Vrba pôsobenie pri českom národnom tíme ukončil s bilanciou 10 víťazstiev aj prehier, k tomu jeho zverenci pridali aj päť remíz.

Machačkala pred niekoľkými sezónami patrila k elitným ruským klubom a hrávali za ňu hviezdy ako Samuel Eto'o či Roberto Carlos, ale po odchode bohatého investora zostúpila z I. ligy. V uplynulej sezóne bola Machačkala opäť účastníkom najvyššej ruskej súťaže, ale bojovala o záchranu.

„Veľmi si vážim možnosť, že som dostal šancu viesť českú reprezentáciu, vždy som to považoval za česť a skvelú skúsenosť. Po ME som zvážil všetky okolnosti a napokon sa rozhodol akceptovať ponuku Anži Machačkala. Reprezentačný tím sa neopúšťa ľahko, ale sú predo mnou nové výzvy,“ uviedol Pavel Vrba, ktorý v minulosti trénoval v Matadore Púchov či MŠK Žilina.

Informácie priniesol oficiálny portál FAČR.

#Pavel Vrba #česká futbalová reprezentácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku