Ronaldo nedovedie Portugalsko k úspechu, myslí si Pelé

10.06.2016 15:04
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo. Autor: ,

Legendárny brazílsky futbalista Pelé si nemyslí, že Cristiano Ronaldo dovedie Portugalsko k úspechu na majstrovstvách Európy vo Francúzsku.

Dôvodom je podľa 75-ročného trojnásobného svetového šampióna veľká sila ostatných národných tímov. „Ronaldo síce premenil rozhodujúcu penaltu v rozstrele finále Ligy majstrov, ale na ME je veľký počet mužstiev oveľa lepších ako Portugalsko. Bol som veľmi šťastný, že doviedol svoju krajinu do semifinále pred štyrmi rokmi. Najlepší sa zdajú byť Nemci, za nimi sú Španieli, Francúzi, Taliani a Angličania. Je škoda, že sa nekvalifikovali Holanďania. Avšak, treba si dať pozor na Portugalčanov a Belgičanov,“ povedal Pelé pre Times of India, prepis priniesol portál FourFourTwo.

Pelé dostal aj tradičnú otázku, koho z dvojice Ronaldo – Lionel Messi považuje za najlepšieho hráča súčasnosti. „Messi je definitívne najlepší hráč svojej generácie, o tom niet pochýb. Doviedol Argentínu do finále majstrovstiev sveta v mojej krajine a o rok neskôr aj do finále Copa América v Čile. Argentínčania nezvíťazili ani v jednom, ale sú na správnej ceste. Cristiano je mu veľmi blízko, hoci je to iný typ futbalistu. Niekedy je naozaj ťažké rozhodnúť, kto z nich dvoch je v popredí. Obaja sú vynikajúci hráči,“ dodala legenda svetového futbalu.

#Cristiano Ronaldo #pelé #portugalská futbalová reprezentácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku