Česi ukázali Slovákom cestu. Gólmi Rosického a Necida otočili duel s Rusmi

Hráči Ruska, súperi slovenských futbalistov v B-skupine na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy vo Francúzsku, podľahli Česku 1:2 v stredajšom prípravnom stretnutí v rakúskom Innsbrucku.

01.06.2016 20:45 , aktualizované: 22:57
Theodor Gebre Selassie, Fedor Smolov Foto: ,
Český obranca Theodor Gebre Selassie padá po súboji s Rusom Fedorom Smolovom.

Zverenci trénera Leonida Sluckého sa ujali vedenia už v 6. min, keď sa presadil útočník Zenitu Petrohrad Alexander Kokorin. Štyri minúty po zmene strán však Česi vyrovnali zásluhou 35-ročného veterána Tomáša Rosického. O víťazstve západných susedov Slovenska rozhodol v 90. min striedajúci Tomáš Necid.

Futbalisti Španielska deklasovali Kórejskú republiku 6:1. Po dvoch góloch dali v Salzburgu útočníci Nolito a Álvaro Morata. Obhajcovia kontinentálneho titulu po nedeľňajšom triumfe 3:1 nad Bosnou a Hercegovinou vyhrali aj druhý prípravný duel na francúzsky šampionát.

„Spočiatku bolo trochu ťažké dostať sa do zápasu, ale nakoniec sme to zvládli. Myslím, že konečné skóre neodráža rozdiel medzi súpermi. Kórea je dobrý tím,“ povedal na tlačovej konferencii španielsky tréner Vicente del Bosque. K dispozícii stále nemal hráčov z Realu a Atlética, ktorí v sobotu absolvovali finále Ligy majstrov.

Ďalším účastníkom majstrovstiev Európy sa v stredajších prípravných dueloch nedarilo. Poľsko v prehralo v Gdansku s Holandskom 1:2, Belgicko v predposlednej minúte duelu s Fínskom aspoň zachránilo remízu 1:1. Island podľahol v Osle Nórsku 2:3 a prehral štvrtý z posledných piatich zápasov.

Prípravné stretnutia – streda:

INNSBRUCK (Rak.)
Česko – Rusko 2:1 (0:1)
Góly: 49. Rosický, 90. Necid – 6. Kokorin Zostava Ruska: Lodygin (46. Guilherme Marinato) – V. Berezuckij (64. Neustädter), O. Ivanov (64. Golovin), Ignaševič, Smoľnikov – I. Denisov, Torbinskij (63. D. Kombarov) – Šatov, Kokorin (64. Samedov), Smolov – Dziuba (46. Mamajev)

SALZBURG (Rak.)
Španielsko – Kórejská republika 6:1 (3:0)
Góly: 38. a 54. Nolito, 50. a 89. Morata, 30. David Silva, 32. Fábregas – 83. Ju Se-Jong

Nórsko – Island 3:2 (2:1)
Góly: 1. S. Johansen, 41. Helland, 67. Sörloth – 36. Ingason, 81. G. Sigurdsson (z pok. kopu)