Liverpool v derby zdolal Chelsea 2:0, Arsenal doma zakopol

V derby nedeľňajšieho programu 11. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže zvíťazil FC Liverpool na vlastnej pôde nad FC Chelsea 2:0 zásluhou dvoch gólov Fernanda Torresa v prvom dejstve.

07.11.2010 16:56 , aktualizované: 19:13
Liverpool Torres Foto: ,
Fernando Torres.
debata (4)

Súper MŠK Žilina v základnej F-skupine si aj napriek druhej prehre v aktuálnej sezóne udržal pozíciu tabuľkového lídra, kde má dvojbodový náskok pred Manchestrom United. FC Liverpool, v drese ktorého odohral celý duel slovenský stopér Martin Škrtel, poskočil na deviatu priečku.

V úvodnom stretnutí nedeľňajšieho programu nevyužil FC Arsenal šancu bodovo sa dotiahnuť na druhé mužstvo priebežného hodnotenia Premier League Manchester United, keď na vlastnej pôde podľahol Newcastle United najtesnejším rozdielom 0:1. O jediný presný zásah sa v závere prvého polčasu postaral hosťujúci zakončovateľ Andrew Carroll. Snahu zverencov Arséna Wengera o vyrovnanie definitívne ukončil domáci stopér Laurent Koscielny, ktorý v 90. min dostal červenú kartu.

Manchester City si poradil s West Bromwich Albion na jeho pôde 2:0. Dvoma gólmi v rozpätí šiestich minút (20. a 26.) sa blysol taliansky „enfant terrible“ Mario Balotelli, ktorý v 63. min dostal za potýčku červenú kartu. Aj WBA však dohrával bez jedného vylúčeného hráča, keď sa do spŕch pobral oproti pôvodnému plánu o osem minút skôr Mulumbu. Slovenský obranca v službách domácich Marek Čech hral do 61. min.