Oravec: Gól ma potešil, no my sme hlavne radi, že sme ich nedostali viac

Žilinskí diváci si päťkrát mohli zakričať gól, no iba raz sa z neho poriadne radovali. Po chybe v obrane Chelsea sa o to postaral Tomáš Oravec, ktorý v 55. minúte strelil historicky prvý gól "šošonov" v skupinovej fáze Ligy majstrov.

16.09.2010 04:19
Oravec Žirkov Foto:
Tomáš Oravec (vľavo) odkopáva loptu pred Jurijom Žirkovom.

Je ten gólik pre vás aspoň malou náplasťou na prehru 1:4?
Prehrali sme síce, ale každý gól sa počíta. Tak je to aj s týmto.

Ako sa hralo proti anglickému majstrovi?
Ťažko. V prvých 30 minútach premenili všetko, na čo siahli. Za stavu 0:3 sa nám hralo o to horšie… Perfektne držali loptu, hrali na krátke a presné prihrávky. Chelsea potvrdila, že je svetové mužstvo.

Najmä v prvom polčase vám dokázala, že má úžasnú gólovú efektivitu.
Využili všetky šance, ktoré mali. V tom bol hlavný rozdiel medzi nimi a nami.

I napriek prehre ste však podali snaživý výkon.
Kto by sa nesnažil proti takému súperovi? Treba však priznať, že viac sme behali za loptou, keď sme ju chceli získať. Potom, keď sme ju aj mali na kopačkách sme už nemali dostatok síl.

Ku cti vám môže slúžiť, že ste sa snažili o otvorenú hru a nezamerali ste sa len na bránenie.
My nie sme mužstvo, ktoré sa postaví na šestnástku a bráni. Snažili sme sa o strelenie gólu, škoda, že sme nevyužili aj viac šancí.

Čo všetko vám ukázal zápas s Chelsea?
Od začiatku bolo jasné, že s nimi nebudeme môcť udržiavať vyrovnanú partiu, ale inkasovať štyri góly je naozaj dosť. Chelsea hrala futbal na obrovsky vysokej úrovni.

Ako sa vám bojovalo s obranou súpera?
Nebolo to nič príjemné. Tých lôpt nebolo veľa, keď tak som šiel do ťažkých súbojov. Naozaj to bolo veľmi náročné.

Čo sa odohrávalo vo vašej hlave po treťom góle súpera?
Že i napriek nepriaznivému stavu musíme bojovať a nevzdávať sa. Ak by sme sa „opustili“ mohli sme dostať ďalšie tri, štyri góly.

Môže tento duel slúžiť aj ako poučenie do ďalších zápasov?
Určite, bola to pre nás veľká futbalová lekcia.