Arsenal rozstrieľal Bragu 6:0, víťazne aj Bayern s Realom

Najsuverénnejším spôsobom vstúpil do bojov v Lige majstrov londýnsky Arsenal. Na domácej pôde zdolal Sporting Braga 6:0, čo je najväčší rozdiel v skóre z oboch hracích dní. Real Madrid v jednom zo šlágrov vyhral nad Ajaxom Amsterdam 2:0, rovnakým skóre Bayern Mníchov pokoril AS Rím na svojej pôde.

15.09.2010 22:55 , aktualizované: 23:19
Arsenal Aršavin Foto: ,
Andrej Aršavin z Arsenalu Londýn.

V súboji Bayernu s AS sa domáci dočkali gólu až jedenásť minút pred koncom riadneho hracieho času, keď si gólový účet v novej sezóne Ligy majstrov otvoril Thomas Müller. O štyri minúty na to poistil víťazstvo bavorského klubu Miroslav Klose. V druhom zápase tejto skupiny si rumunský klub CFR Kluž na domácej pôde v súboji s FC Bazilej vypracoval dvojgólový náskok už v úvodných dvanástich minútach vďaka presným zásahom Ionuta Radau a Lacinu Traorého. V nadstavenom čase na polčasových 2:1 znížil Valentin Stocker a rovnakým výsledkom sa aj zápas skončil.

V jednom zo šlágrov kola vyhrával Real Madrid v G-skupine nad Ajaxom Amsterdam od 31. minúty zásluhou Gonzala Higuaína, ktorý rozvlnil súperovu sieť aj v druhom polčase a zariadil víťazstvo svojho tímu 2:0. Futbalisti AC Milána v dueli s AJ Auxerre našli recept na prekonanie súperovej obrany až v 66. minúte, keď sa gólovo presadil Zlatan Ibrahimovič. Letná akvizícia z FC Barcelona zopakovala zápis do streleckej listiny aj o ďalšie tri minúty a „rossoneri“ tak zvíťazili 2:0.

Cristiano Ronaldo z Realu Madrid po... Foto: SITA, AP
Real Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo z Realu Madrid po nepremenenej šanci.

V H-skupine padli v úvodnej štyridsaťpäťmi­nútovke duelu medzi Arsenalom Londýn a Sportingom Braga podobne ako v Žiline tri góly, všetky však do siete hosťujúceho tímu. V ďalšom priebehu zápasu „kanonieri“ ešte zveľadili svoju výhru na konečných 6:0. Dva presné zásahy zaznamenali Cesc Fabregas a Carlos Vela. O najtesnejší triumf Šachťaru Doneck nad Partizanom Belehrad sa postaral v 71. minúte chorvátsky stredopoliar Darijo Srna.

Vysmiaty kapitán Arsenalu Cesc Fabregas medzi... Foto: SITA, AP
Arsenal Fabregas Vysmiaty kapitán Arsenalu Cesc Fabregas medzi svojimi spoluhráčmi.

Aj v druhom zápase F-skupiny medzi Olympiqueom Marseille a Spartakom Moskva sa zrodilo víťazstvo hostí, keď po bezgólovom prvom dejstve zariadil triumf Moskovčanov v 82. minúte vlastným gólom Cesar Azpilicueta. V prvom dueli Žilina podľahla Chelsea Londýn 1:4.