Slavia bola v Moldavsku horším mužstvom, remizovala so šťastím

Futbalisti českého majstra Slavie Praha uhrali na pôde moldavského klubu Šeriff Tiraspoľ bezgólovú remízu. Pražské mužstvo však bolo v stretnutí horším tímom, výsledok 0:0 udžalo aj so šťastím.

30.07.2009 02:39
Radosť Slavia Praha Foto:
Slavia Praha bola v stretnutí s Tiraspoľom horším mužstvom, remízu udržala so šťastím.

„O remízu sme museli bojovať až do poslednej minúty,“ cituje idnes.cz asistenta trénera Slavie Pavla Řeháka. „Okrem jednej situácie sme sa do šance vlastne vôbec nedostali.“

Pred bránkou českého mužstva bolo rušnejšie – moldavský tím mal niekoľko dobrých príležitostí, ale gól nestrelil. Keď sa mu to podarilo, rozhodca ho neuznal pre postavenie mimo hry. Dvadsať minút pred koncom sa od Tiraspoľu odklonilo šťastie úplne – za mladým brankárom Hanušom zazvonila tyčka. Slovenský obranca Matej Krajčík v drese Slavie nenastúpil.

Veľmi dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou si proti Šachťoru Doneck vybudoval rumunský klub FC Temešvár. Ich úvodný vzájomný zápas skončil na Ukrajine 2:2, a mohol ešte lepšie, keby v 86. minúte nevyrovnal Fernandinho. Marián Čišovský odohral za Temešvár celý duel.

Bez šance na postup nie je ani rakúsky majster Red Bull Salzburg – na domácom ihrisku remizoval s Dinamom Záhreb 1:1. Dušan Švento (Salzburg) hral do 73. min.

Miroslav Stoch dosiahol s Twente Enschede dobrý výsledok v portugalskom Lisabone – s domácim Sportingom remizoval holandský klub 0:0.

Liga majstrov – 3. predkolo – 1. zápasy:

Ventspils (Lot.) – BATE Borisov (Biel.) 1:0 (0:0)
Gól: 64. Chirkin, rozhodoval: Ceferin (Slovin.)

Levadia Tallinn (Est.) – DVSC Debrecín (Maď.) 0:1 (0:0)
Gól: 70. Leandro, rozhodoval: Duarte Paixao (Portug.)

Šachťor Doneck (Ukr.) – FC Temešvár (Rum.) 2:2 (0:1)
Góly: 61. Gladkij, 86. Fernandinho – 20. a 80. Bucur, rozhodoval: Iturralde González (Šp.)
Marián Čišovský (FC Temešvár) odohral celý duel.

APOEL Nikózia (Cypr.) – Partizan Belehrad (Srb.) 2:0 (0:0)
Góly: 50. Mirosavljevič, 85. Marcin Žewlakow, rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Šeriff Tiraspoľ (Mold.) – Slavia Praha (ČR) 0:0
rozhodoval: Kelly (Ír.)

FC Zürich (Švajč.) – NK Maribor (Slovin.) 2:3 (2:2)
Góly: 4. Vonlanthen, 29. Hassli – 12. a 22. Tavares, 50. Pavlovič, rozhodoval Braamhaar (Hol.)

FC Kodaň (Dán.) – Stabaek IF (Nór.) 3:1 (2:0)
Góly: 41. a 80. Santin (druhý z 11 m), 11. Grönkjaer – 58. Palmason, rozhodoval: Baskakov (Rus.)

Red Bull Salzburg (Rak.) – Dinamo Záhreb (Chorv.) 1:1 (1:0)
Góly: 45. Zickler – 63. Madžukič, ČK: 90. Madžukič (Dinamo), rozhodoval: Královec (ČR)
Dušan Švento (Salzburg) hral do 73. min.

Celtic Glasgow (Škót.) – Dinamo Moskva (Rus.) 0:1 (0:1)
Gól: 7. Kokorin, rozhodoval Rizzoli (Tal.)

Sporting Lisabon (Portug.) – Twente Enschede (Hol.) 0:0
ČK: 24. Boschker (Twente), rozhodoval: Brych (Nem.)
Miroslav Stoch (Twente) hral do 74. min.