Obrat Realu režíroval Robinho

Futbalisti Realu Madrid zdolali v Lige majstrov v skvelom zápase Olympiakos Pireus 4:2, keď otočili stav z 1:2. Žiaril Brazílčan Robinho, ktorý strelil dva góly a na ďalší prihral.

24.10.2007 22:55

Absolútne sa nedarí Liverpoolu. Anglický klub si výrazne skomplikoval postupové vyhliadky. Na ihrisku Besiktasu Istanbul  prehral 1:2 a sen o účasti vo vyraďovacej časti sa víťazovi z roku 2005 a minuloročnom finalistovi opäť významne vzdialil. Na víťazstvo sa poriadne nadrel Real Madrid, hoci s Olympiakosom rýchlo viedol a súper hral skoro v desiatich. Víťazný gól strelil Robinho sedem minút pred koncom, po jeho akcii zvýšil Balboa v nadstavenom čase na 4:2. Brazílčan bol pri troch zo štyroch gólov víťazov.

Liverpool mal síce v tureckej metropole herne navrch, ale po vlastnom góle Hyypiäho znervóznel. Aj keď súpera prestrieľal, v závere zápasu inkasoval druhýkrát a ani presná hlavička Gerrarda už na výhre Besiktasu 2:1 nič nezmenila. V druhom zápase A-skupiny remizoval Olympique Marseille s Portom 1:1. Slovenský reprezentant v drese portugalského majstra nenastúpil.

Najistejšie vykročil za víťazstvom Real Madrid, ktorý už v druhej minúte viedol nad Olympiakosom po 58. góle kanoniera Raúla v súťaži, ale v siedmej minúte bolo po presnej strele Galettiho vyrovnané. Hostia vzápätí prišli o vylúčeného Torosidisa a zdalo sa, že Real rýchlo strhne víťazstvo na svoju stranu. Lenže kráľovský klub sa trápil, tesne po pauze inkasoval druhýkrát a na domáce hviezdy sa pískalo. Na oba góly gréckeho tímu nahral skvele hrajúci kapitán tímu Djordjevič.

V 68. minúte však začalo galapredstavenie Robinha, ktorý ukázal svojim kritikom, že ani nedávny prehrešok proti životospráve mu nemôže ubrať na futbalovej kvalite. Strelil vyrovnávajúci gól a krátko potom vybojoval penaltu, ktorú však Van Nistelrooj nepremenil. Strhujúci zápas pokračoval až do záveru a Holanďan napravil svoju chybu: v 83. minúte našiel Robinha a ten strelil rozhodujúci gól. Dramatický duel vrcholil až v nadstavenom čase: v druhej minúte mal Kovačevič obrovskú šancu vyrovnať a zachráncom „Bieleho baletu“ sa stal brankár Casillas. Potom z brejku znovu exceloval Robinho, ktorý pripravil štvrtý gól pre striedajúceho Balbou. V druhom dueli tejto skupiny vyhral Werder Brémy nad Laziom Rím 2:1.

Chelsea potvrdila vzostup formy a podala svoj typický výkon „istoty“. K výhre 2:0 nad Schalke jej pomohol i súperov brankár Neuer, ktorému prešla v štvrtej minúte lopta pomedzi nohy až príliš ľahko. Potom sa už londýnsky klub ponáhľal za ďalším víťazstvom, ktoré mu pomôže znovu zdvihnúť sebevedomie. Ako moc to bola dôležitá výhra, ukázal výsledok z Nórska, kde Rosenborg v zostave s Marekom Saparom porazil Valenciu 2:0 a poskočil na druhé miesto v tabuľke B-skupiny.

Na San Sire sa prekvapenie nekonalo, domáci AC Miláno v zápase D-skupiny po dvoch góloch Gilardina a Seedorfa zdolal ukrajinský tím Šachťor Doneck hladko 4:1 a dostal sa na čelo tabuľky. V Lisabone sa domáci futbalisti Benfiky tešili z vydretého víťazstva nad Celticom Glasgow, keď v 87. min rozhodol o dôležitých troch bodoch paraguajský legionár Oscar Cardozo.

Liga majstrov – 3. kolo:

A-skupina:

Olympique Marseille – FC Porto 1:1 (0:0)

• Góly: 69. Niang – 79. Lucho González (z 11 m), rozhodoval: Manuel Mejuto González (Šp.)
  • Marseille: Mandanda – Bonnart, Zubar, Faty, Givet (68. Taiwo) – Cana, Benoit Cheyrou – Niang, Valbuena, Zenden (55. Arrache) – D. Cissé (88. André Ayew)
  • Porto: Helton – Bosingwa, Stepanov, Bruno Alves, Fucile – Lucho González, Paulo Assuncao, Raul Meireles (72. Leandro Lima) – Ricardo Quaresma, Lisandro Lopez, Mariano González (46. Helder Postiga)

Besiktas Istanbul – FC Liverpool 2:1 (1:0)

• Góly: 13. Hyypiä (vlastný), 81. Bobo – 85. Gerrard, rozhodoval: Claus Bo Larsen (Dán.)
  • Besiktas: Hakan Arikan – Ali Tandogan, Gökhan Zan, Ibrahim Toraman, Ibrahim Üzülmez – Serdar Kurtulus (42. Koray Avci), E. Cissé, Tello – Serdar Özkan, Bobo (86. L. Diatta), M. Delgado (63. F. Higuain)

B-skupina:

Rosenborg Trondheim – Valencia CF 2:0 (0:0)

• Góly: 53. Y. Koné, 61. Riseth, rozhodoval: Craig Thomson (Škót.)
  • Rosenborg: Hirschfeld – Strand (86. Stoor), Kvarme, Riseth, Dorsin – Skjelbred, Tettey, Sapara – Iversen, A. Traoré – Y. Koné (80. Storflor)
  • Valencia: Canizares – Miguel (78. Angulo), Helguera, Albiol, Moretti – Joaquin, Marchena (67. Baraja), Albelda, Gavilan (67. Žigič) – Morientes, David Silva

FC Chelsea – Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (1:0)

• Góly: 4. Malouda, 47. Drogba, rozhodoval: Peter Fröjdfeldt (Švéd.)
  • Chelsea: P. Čech – Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho, Alex, Bridge – Makelele – Essien (70. Obi Mikel), Lampard – J. Cole (89. Ševčenko), Malouda (83. S. Kalou) – Drogba
  • Schalke: Neuer – Rafinha, Westermann, Bordon, D. Rodriguez (81. Bajramovič) – F. Ernst, Jones – Grossmüller (77. Azaouagh) – Asamoah (61. Rakitič), Lövenkrands, S. Larsen
Tabuľka B-skupiny:
1. FC Chelsea 3 2 1 0 5:2 7
2. Rosenborg Trondheim 3 1 1 1 3:3 4
3. Schalke 04 3 1 0 2 2:3 3
4. FC Valencia 3 1 0 2 2:4 3

C-skupina:

Real Madrid – Olympiakos Pireus 4:2 (1:1)

• Góly: 2. Raúl, 68. a 83. Robinho, 90.+ J. Balboa – 7. Galletti, 47. LuaLua, ČK: 13. Torosidis (Olympiakos), rozhodoval: Tom Henning Övrebö (Nór.)
  • Real: Casillas – Salgado (64. G. Higuain), Sergio Ramos, Metzelder, Marcelo – Guti, Gago – Robinho, Sneijder (82. J. Balboa) – Van Nistelrooy, Raúl (88. M. Torres)
  • Olympiakos: Nikopolidis – Torosidis, Antzas, Julio Cesar, Raúl Bravo (75. Michal Žewlakow) – Galletti, Patsatzoglu, Stoltidis, R. Ledesma (87. L. Nuňez), P. Djordjevič – LuaLua (72. Kovačevič)

Werder Brémy – Lazio Rím 2:1 (1:0)

• Góly: 29. Sanogo, 54. Hugo Almeida – 82. Manfredini, rozhodoval: Olegário Benquerenca (Portug.)
  • Werder: Wiese – C. Fritz, Mertesacker, Naldo, Pasanen (46. Tošič) – Frings – D. Jensen, Borowski (73. L. Andreasen) – Diego – Sanogo (64. Rosenberg), Hugo Almeida
  • Lazio: Ballotta – Behrami, Stendardo, Zauri, Kolarov – Mudingayi, Meghni (51. Del Nero), Mutarelli – Manfredini – Rocchi (82. Tare), Pandev (69. Makinwa)
Tabuľka C-skupiny:
1. Real Madrid 3 2 1 0 8:5 7
2. Olympiakos Pireus 3 1 1 1 6:6 4
3. Werder Brémy 3 1 0 2 4:6 3
4. Lazio Rím 3 0 2 1 4:5 2

D-skupina:

Benfica Lisabon – Celtic Glasgow 1:0 (0:0)

• Gól: 87. O. Cardozo, rozhodoval: Massimo Busacca (Švajč.)
  • Benfica: Quim – V. Pereira, Luisao, Katsouranis, Leo – Nuno Assis (61. Di Maria), Binya, Rui Costa, C. Rodriguez (84. Luis Felipe) – Bergessio (61. Adu), O. Cardozo
  • Celtic: Boruc – G. Caldwell, J. Kennedy, McManus, Naylor – Hartley – Jarošík, Donati (63. Sno), S. Brown, McGeady – Killen (74. McDonald)

AC Miláno – Šachťor Doneck 4:1 (2:0)

• Góly: 6. a 14. Gilardino, 62. a 68. Seedorf – 51. Lucarelli, rozhodoval: Luis Medina Cantalejo (Šp.)
  • Miláno: Kalač – Oddo, Kaladze, Nesta, Favalli (61. Bonera) – Gattuso, Pirlo, Ambrosini (83. Emerson) – Kaká, Seedorf – Gilardino (75. Serginho)
  • Šachťor: Piatov – Srna, Kucher (17. Hübschman), Čigrinskij, Rat – Ilsinho, Lewandowski, Fernandinho, Jadson (63. Castillo) – Brandao (75. Gladkyj), C. Lucarelli