Play off Ligy majstrov: Premožiteľ Slovana zdolal Fradi aj v dlhom oslabení

Futbalisti Benficy Lisabon zvíťazili v úvodnom zápase play off Ligy majstrov 2021/2022 doma nad PSV Eindhoven 2:1.

18.08.2021 23:09
Ulisses Garcia Foto: ,
Ulisses Garcia oslavuje tretí gól tímu Young Boys Bern proti Ferencvárosu.

Prvý gól stretnutia strelil v 10. minúte Rafa Silva, ktorý si na hranici šestnástky prebral prihrávku od Romana Jaremčuka a krížnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre.

Krátko pred polčasom pridal po rohu druhý zásah Julian Weigl. Hostia znížili v 51. minúte zásluhou Codyho Gakpa, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Ferencváros Budapešť prehral na ihrisku Young Boys Bern 2:3.

Domáci tím, premožiteľ bratislavského Slovana v 2. predkole, pritom hral od 26. minúty bez vylúčeného Silvana Heftiho. Slovenský reprezentant Róbert Mak nastúpil za hostí v 79. minúte.

1. zápasy play off LM 2021/2022:

Benfica Lisabon – PSV Eindhoven 2:1 (2:0)
Gól: 10. Silva, 42. Weigl – 51. Gakpo, rozhodoval: Brych (Nem.)

Malmö FF – Ludogorec Razgrad 2:0 (1:0)
Gól: 26. Birmančevič, 61. Berget, rozhodoval Lahoz (Šp.)

Young Boys Bern – Ferencváros Budapešť 3:2 (2:1)
Góly: 16. Elia, 40. Sierro, 65. Garcia – 14. a 82. Boli, ČK: 25. Hefti (Bern), rozhodoval: Collum (Škót.)
za hostí Mak od 79. min

Grécko Futbal LM C Olympiakos Pireus Paríž SG Čítajte viac Extramotivácia proti exklubu. Pripomeňte si Weissovu bravúru proti PSG

Celtic začal play off EL víťazne

Futbalisti Celticu Glasgow zvíťazili v úvodnom zápase play off Európskej ligy nad AZ Alkmaar 2:0. V 12. minúte otvoril skóre Kjogo Furuhaši a po hodine hry pridal druhý gól James Forrest.