Fatálna chyba brankára. Slavia odišla z Budapešti s poriadne dlhým nosom

Futbalisti Slavie Praha prehrali v stredajšom úvodnom zápase 3. predkola Ligy majstrov na ihrisku Ferencvárosu Budapešť 0:2. Bližšie k postupu do play off je tak maďarský šampión.

04.08.2021 22:24
Hungary Soccer Champions League Foto: ,
Momentka zo zápasu Ferencváros Budapesť - Slavia Praha.

Slavia inkasovala v 44. minúte po veľkej hrúbke brankára Ondřeja Kolářa, ktorému cez kopačku prešla do siete jednoduchá malá domov ukrajinského stopéra Tarasa Kačarabu.

Druhý gól pridali domáci v 50. minúte, keď nariadenú jedenástku premenil ďalší ukrajinský legionár Igor Charatin. Slovenský útočník Slavie Ivan Schranz nastúpil krátko po druhom góle v 52. minúte, jeho krajan Jakub Hromada bol len na lavičke náhradníkov rovnako ako Róbert Mak z domáceho tímu.

V ďalšom zápase zvíťazili hráči portugalského tímu Benfica Lisabon na ihrisku Spartaka Moskva 2:0 vďaka gólom Rafu Silvu a Gilberta z druhého polčasu.

Dinamo Záhreb remizovalo s Legiou Varšava 1:1, keď v 60. minúte dostal domácich do vedenia Bruno Petkovič, ale v 82. minúte vyrovnal albánsky legionár v službách poľskému tímu Ernest Muci.