Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu
Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu

Maďari sa mutácie neboja. Liverpool začne osemfinále LM v Budapešti

Prvé osemfinále futbalovej Ligy majstrov medzi tímami RB Lipsko a FC Liverpool odohrajú namiesto Lipska v Budapešti.

07.02.2021 15:16
Puskás Aréna Foto: ,
Puskás Aréna v Budapešti.

Dejiskom súboja bude Puskás Aréna v maďarskej metropole.

Rozhodla o tom Európska futbalová únia (UEFA) po tom, čo nemecké úrady vzhľadom na opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu odopreli hráčom FC Liverpool vstup do ich krajiny. UEFA o tom informuje na svojom webe.

Cestujúci prichádzajúci z Veľkej Británie majú až do 17. februára zákaz vstupu na územie Nemecka z dôvodu mutácie koronavírusu, ktorá je klasifikovaná ako obzvlášť nákazlivá.

10.
		Juventus: 397,9 milióna eur.
9.
		Tottenham Hotspur: 445,7 milióna eur.
+78. Chelsea (na snímke
		nový tréner Thomas Tuchel...

Nemecké úrady neoblomne neposkytli výnimku ani profesionálnym športovcom. A to napriek tomu, že ich súťaže sa konajú v tzv. bubline s prísnymi hygienickými pravidlami.

Pôvodne sa uvažovalo o možnostiach odohrať prvý duel osemfinále LM v Salzburgu či Londýne, neskôr do úvahy prichádzali aj poľské mestá Gdansk a Krakov. Napokon sa UEFA zhodla na Budapešti.

Aj pre Maďarsko platia minimálne do 1. marca kontroly na vnútorných hraniciach a tiež prísne nariadenia o vstupe do krajiny. Profesionálni športovci sú však na rozdiel od Nemecka nositeľmi výnimky v tzv. koronavírusových protokoloch.

Osemfinálová fáza LM 2020/2021 odštartuje práve v utorok 16. 2. duelmi RB Lipsko – FC Livepool a FC Barcelona – Paríž Saint-Germain. O deň neskôr prídu na rad zápasy FC Porto – Juventus Turín a FC Sevilla – Borussia Dortmund.

Na ďalší týždeň prvú polovicu osemfinálového programu LM dokončia súbojmi: Atlético Madrid – FC Chelsea a Lazio Rím – Bayern Mníchov (23. 2.), resp. Atalanta Bergamo – Real Madrid a Borussia Mönchengladbach – Manchester City (24. 2.). Odvety sa budú konať v dňoch 9.- 17. marca.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #FC Liverpool #RB Lipsko