Real pohorel aj na Ukrajine, Inter zostal v hre

Futbalisti FC Liverpool a FC Porto postúpili do osemfinále Ligy majstrov 2020/2021. Liverpoolu by k účasti medzi elitnou šestnástkou stačila v D-skupine aj domáca remíza s Ajaxom Amsterdam, triumf "The Reds" 1:0 zariadil Curtis Jones. Portu stačila aj domáca remíza s Manchestrom City 0:0, "Citizens" sa stali víťazmi skupiny.

01.12.2020 20:59
Luka Modrič Foto: ,
Luka Modrič z Realu Madrid počas zápasu so Šachtarom Doneck.

Futbalisti Realu Madrid nevyužili šancu postúpiť do osemfinále. V B-skupine prehrali v Kyjeve so Šachtarom Doneck 0:2.

Zverenci francúzskeho trénera Zinedina Zidana potrebovali na postup vyhrať, no rekordný 13-násobný európsky šampión prehral s ukrajinským oponentom aj druhýkrát v tejto sezóne. Prvýkrát hneď v prvom kole doma 2:3.

Real bol v prvom polčase dôslednejší na lopte, hral agresívne a vedel si vytvoriť aj šance, no nebol efektívny. Dve veľké šance nevyužil Marco Asensio.

Šachtar mal obmenenú defenzívu, tá ale pracovala dobre. V druhom polčase inkasovali hostia po chybe v strede obrany, keď skóre otvoril Dentinho.

Real inkasoval druhýkrát v 82. minúte, keď rýchle prečíslenie perfektne strelou k pravej žrdi využil izraelský útočník Manor Solomon. Šachtar poskočil na druhé miesto, na ktorom má rovnako 7 bodov ako tretí Real.

V druhom súboji skupiny líder tabuľky Borussia Mönchengladbach prehral doma s milánskym Interom 2:3. Skóre otvoril hosťujúci Matteo Darmian, no v závere polčasu vyrovnal Alassane Plea. Hostí dostal opäť do vedenia v 64. minúte Romelu Lukaku a Belgičan zvýšil aj na 3:1 po ďalšom rýchlom brejku.

Milan Škriniar (vpravo) a Nicolo Barella z... Foto: SITA/AP, Martin Meissner
Milan Škriniar, Nicolo Barella, Marcus Thuram Milan Škriniar (vpravo) a Nicolo Barella z Interu zastavujú Marcusa Thurama z Mönchengladbachu.

Bundesligista ešte znížil, keď sa druhýkrát presadil Plea, no Inter výhru udržal a je stále v teoretickej hre o postup. Hoci v závere tretí gól Pleu znegoval zásah VAR. Za „Nerazzurri“ odohral celý duel slovenský stopér Milan Škriniar, na lavičke domácich presedel duel stredopoliar László Bénes.

V Moskve v A-skupine viedol Salzburg už po úvodnej 45-minútovke na pôde Lokomotivu 2:0 po góloch Nemca Mergima Berishu. Ten najprv z pozície zaváňajúcej ofsajdom dokončil dobýjanie domácej brány a v 41. minúte rutinérsky zakončil rýchly brejk.

V druhom dejstve znížil z penalty Anton Mirančuk v 79. minúte, no o tri minúty viedol RB opäť o dva góly po zásahu Karima Adeyemiho. Rakúsky majster vyhral 3:1 a udržal sa v hre o postup, keď priebežne z tretieho miesta strácal na druhé Atlético Madrid bod.

Španieli takmer uštedrili obhajcovi Bayernu Mníchov prvú prehru v ročníku, no o výhru prišli v záverečnej desaťminútovke. Skóre otvoril Joao Felix v 26. minúte, ale v 86. minúte vyrovnal Thomas Müller z penalty.

Madridčania zastavili Bayernu obdivuhodnú sériu pätnástich výhier v súťaži. Bavori stratili vôbec prvé body, keď nastúpili vo výrazne obmenenej zostave, no postup už mali zabezpečený. Atlético na druhom mieste má 6 bodov, o dva viac ako tretí Salzburg.

Liga majstrov – 5. kolo:

A-skupina:

Lokomotiv Moskva – RB Salzburg 1:3 (0:2)
Góly: 79. Mirančuk (z 11 m) – 28. a 41. Berisha, 81. Adeyemi. Rozhodoval: Palabiyik (Tur.)

Atlético Madrid – Bayern Mníchov 1:1 (1:0)
Góly: 26. Joao Felix – 86. Müller (z 11 m). Rozhodoval: Turpin (Fr.)

1. Bayern Mníchov 5 4 1 0 16:5 13
2. Atletico Madrid 5 1 3 1 5:8 6
3. Red Bull Salzburg 5 1 1 3 10:15 4
4. Lokomotiv Moskva 5 0 3 2 5:8 3

B-skupina:

Šachtar Doneck – Real Madrid 2:0 (0:0) – hralo sa v Kyjeve
Gól: 57. Dentinho, 82. Solomon. Rozhodoval: Hategan (Rum.)

Borussia Mönchengladbach – Inter Miláno 2:3 (1:1)
Góly: 45.+1 a 76. Plea – 64. a 74. Lukaku, 17. Darmian. Rozhodoval: Makkelie (Hol.)
L. Bénes (Mönchengladbach) na lavičke náhradníkov – M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas

1. Borussia Mönchengladbach 5 2 2 1 16:7 8
2. Šachtar Doneck 5 2 1 2 5:12 7
3. Real Madrid 5 2 1 2 9:9 7
4. Inter Miláno 5 1 2 2 7:9 5