UEFA rozhodne o Slovane asi až v pondelok. Prípad prevezme jej komisia

22.08.2020 13:51, aktualizované: 18:38
Ibrahim Rabiu
Ibrahim Rabiu zo Slovana. Autor: ,

Európska futbalová únia (UEFA) by mala rozhodnúť o osude zápasu 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021 medzi Slovanom Bratislava a KÍ Klaksvík do pondelka. Tím z Faerských ostrovov o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.

Rozhodnutie riadiaceho orgánu európskeho futbalu o zrušenom stretnutí zatiaľ nie je známe. Podľa stránky faerského klubu ki.fo sa Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA bude prípadom zaoberať na svojom zasadnutí až v pondelok ráno. Uviedol to riaditeľ klubu Tummas Lervig.

Slovan v sobotu na facebooku informoval, že dvaja členovia jeho výpravy museli z dôvodu platných opatrení zostať v karanténe na Faerských ostrovoch.

UEFA oficiálne zrušila piatkové stretnutie 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021, v ktorom mal Slovan hrať na pôde súpera. Domáce úrady hosťom nepovolili nastúpiť v čase plánovaného výkopu (18.00 SELČ) pre prípady koronavírusu v ich výprave.

VIDEO: Nepochopiteľné, čo sa môže stať na takejto úrovni, vraví Kmotrík

Nemohli sa dostaviť na štadión, pretože by tým porušili karanténu v krajine. Duel už predtým preložili zo stredy na piatok pre infekciu jedného člena realizačného tímu Slovana z pôvodnej výpravy.

Po konzultácii s UEFA dostal fortunaligový šampión možnosť odohrať duel s náhradným tímom v piatok o 18.00 SELČ. Vo štvrtok dopoludnia preto odletela z Bratislavy na Faerské ostrovy druhá výprava Slovana, v ktorej bolo 16 hráčov.

V provizórnom tíme figurovalo sedem členov A-tímu, ktorí neboli v pôvodnej nominácii, doplnili ich deviati juniori. Všetci členovia výpravy sa ešte pred odletom podrobili testom s negatívnym výsledkom.

V piatok mal mužstvo viesť z lavičky bývalý slovenský reprezentant Szilárd Németh, ktorý je asistent trénera rezervy Slovana. Aj v druhej výprave hostí sa však podľa lokálnych médií objavil prípad ochorenia COVID-19 a UEFA mala o osude zápasu opäť rokovať so zástupcami oboch klubov a potom definitívne rozhodnúť.

Vo štvrtok údajne meškali výsledky testov v druhej výprave Slovana a „náhradný“ tím ani nedostal možnosť absolvovať predzápasový tréning. Podľa tamojších médií funkcionári Slovana pre problémy s testovaním odmietli v plnej miere akceptovať ich výsledky od miestnej spoločnosti Thetis a žiadali opakované kolo testovania.

Mužstvo Slovana mal v piatok viesť bývalý...
Mužstvo Slovana mal v piatok viesť bývalý slovenský reprezentant Szilárd Németh. Autor: Pravda, Ľuboš Pilc

"Po tom, ako mal celý tím ŠK Slovan Bratislava negatívne testy pred príchodom na Faerské ostrovy v súlade s protokolom Return to Play UEFA, absolvovalo mužstvo ďalšie testovanie po prílete na Faerské ostrovy požadované miestnou legislatívou pred zápasom 1. predkola Ligy majstrov s KÍ Klaksvík, ktorý bol naplánovaný na 19. augusta 2020.

Po tom, ako mal člen výpravy ŠK Slovan Bratislava pozitívny test na COVID-19, sa miestne orgány rozhodli dať do karantény celú výpravu. Na žiadosť ŠK Slovan Bratislava bol zápas odložený na 21. augusta 2020 v súlade s Prílohou I.3.1 predpisov Ligy majstrov UEFA 2020/21 (Príloha I), ktorú schválil Výkonný výbor UEFA 3. augusta 2020, aby klub poskytol zoznam ďalších hráčov s negatívnymi testami a spôsobilými hrať zápas v súlade s Prílohou I.2.1.

Po nových testoch mal hráč z druhej skupiny dva pozitívne testy na COVID-19 v dvoch za sebou nasledujúcich dňoch a preto sa príslušné orgány Faerských ostrovov rozhodli umiestniť celú druhú skupinu hráčov a funkcionárov ŠK Slovan Bratislava do karantény.

Preto sa nemohol odložený zápas uskutočniť a prípad sa teraz predloží na rozhodnutie Kontrolnej, etickej a disciplinárnej komisii UEFA v súlade s Prílohou I," píše sa v stanovisku UEFA na jej oficiálnej stránke.

Ak UEFA potvrdí postup Klaksvíku, majster Faerských ostrovov nastúpi v 2. predkole LM na ihrisku Young Boys Bern vo Švajčiarsku.

Podobná situácia nastala aj v zápase predkvalifikácie medzi KF Drita a Linfieldom FC. Pred duelom objavili dva prípady koronavírusu v kosovskom tíme, pre ktoré zápas nemohli odohrať. Príslušná komisia neskôr rozhodla o kontumácii v prospech Linfieldu.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

18 debata
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #KÍ Klaksvík